dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przeprowadzenie przewodów pod brodzikiem

    Mam do remontu łazienkę w bloku, którą rozplanowałem w następujący sposób:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	443351

    Do pralki trzeba doprowadzić rurę doprowadzającą do niej wodę oraz rurę odpływową (zielona i niebieska). Źródło wody jak i jej ujście znajdują się w pionie, w miejscu zaznaczonym na rysunku. Jeżeli poprowadzę rury po ścianie to nie dosunę do nich brodzika bo one najczęściej zintegrowane są z obudową. Jak nie dosunę brodzika do ściany to nie będę mógł założyć kabiny, która musi przylegać do ściany. Nie wiem, więc jak mam doprowadzić rury do pralki. Proszę o jakąś pomoc znalezienia wyjścia z tej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez GraczNr1 ; 24-04-2020 o 14:50

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Napisz swoje pytanie w bardziej zrozumiały sposób! Chcesz położyć przewody elektryczne, rurę z wodą, czy odpływ??? Nic nie idzie z tego zrozumieć w temacie o przewodach w poście o rurach??

  3. #3

    Domyślnie

    Do pralki trzeba doprowadzić rurę doprowadzającą do niej wodę oraz rurę odpływową. Źródło wody jak i jej ujście znajdują się w pionie, w miejscu zaznaczonym na rysunku. Jeżeli poprowadzę rury po ścianie to nie dosunę do nich brodzika, a to spowoduje, że nie będe mógł założyć kabiny. Zastanawiałem się, jak mogę doprowadzić te rury do pralki.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Wkucie tego w podłogę jest możliwe?

    Jeśli nie to pozostaje kupić brodzik (zwykły - wysoki) i zrobić tak jak mówisz z tą różnicą, że zamiast tych badziewnych obudów to obmurować gazobetonem i na to płytki. Wtedy brodzik przysuniesz, a rurki sobie schowasz, kabinę zamontujesz.

    To jest taki brodzik:
    https://www.123lazienka.pl/produkt/2...976007065.html

  5. #5

    Domyślnie

    Wkucie w podłogę pozwoliło by mi postawić taki brodzik jak chcę. Obawiam się jednak tego, że jak wkuje w podłogę to odpływ od wanny nie będzie miał spadu i woda będzie tam stać -- pozatym rury będą niżej niż wyprowadzenie z pionu, które jest na wysokości 6cm. Patrzyłem też na te brodziki bez rantów -- te które oglądałem w sklepie były na czterech nóżkach i miały uginające się i trzeszczące dno. Co mnie strasznie do nich zraziło, więc planowałem zamontować taki brodzik na styropianowej podstawie (brodzik). Więc w tym momencie takie opcje:
    1. Brodzik na styropianowej podstawie + rury w podłodze -- boje się o brak spadku
    2. Brodzik bez rantów na nóżkach i rury na ścianie -- te brodz
    3. Brodzik na styropianowej podstawie (taki) bez rantów i styropian wycięty pod rury biegnące na ścianie. W tym przypadku nie wiem czy nie osłabi to brodzika na tyle, że będzie się łamał.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Wyprowadzenia pionu nie da się obniżyć? Sprawdź czy jak trochę je odkujesz wokół, to nie masz trochę niżej następnej złączki? Spadki musisz niestety zachować.

    Dno brodzika też jest dobrze podmurować gazobetonem (2-4 punkty). Syfon z brodzika jeśli wisi trzeba podeprzeć (nawet kawałkiem styropianu). Te gotowe nóżki to służą tylko aby to jako tako wypoziomować.

    Brodzika z podstawą styropianową nigdy nie zabudowywałem także nie ocenię. Jednak teoretycznie może się sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 25-04-2020 o 12:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony