dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Działka po zabudowę zagrodową co i jak ?

    Witam. Podoba mi się pewna działka, ale mam z nią problem. Teren jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego jako teren pod zabudowę zagrodową, dopuszczalna zabudowa jednorodzinna. I teraz moje wątpliwości. Czy ja nie będąc rolnikiem będę mógł tam wybudować dom. Czy poprostu teren jest przeznaczony pod zabudowę jednorodzinna dla rolnika? Czy jeśli działka ma taki statusu nie będę miał problem z kredytem, gdybym chciał aby ta działka była jako wkład własny, gdyż bank nie uzna działki jako budowlaną i nie wpisze hipoteki? W księdze wieczystej wpisane PS pastwiska trwałe.
    Wielość działki 900 m2

  2. #2

    Domyślnie

    Działka wg MPZP jest BUDOWLANA, bo przeznaczona do zabudowy zagrodowej LUB jednorodzinnej.

    Bez problemu nie będąc rolnikiem postawisz na niej dom. W momencie składania o PnB architekt w twoim imieniu wystąpi z wnioskiem o wyłączenie z produkcji rolnej. Po wyłączeniu z produkcji działka nie będzie już figurowala jako pastwisko.

  3. #3

    Domyślnie

    Architekt w urzędzie wystąpi do sądu o zmiany w księdze wieczystej? Bo nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi.

  4. #4

    Domyślnie

    W KW masz wpis (że to pastwisko) informacyjne jedynie. Ważne to, co widnieje w innym rejestrze (W ewidencji gruntów i budynkow), bo od tego zależy wysokość podatku od nieruchomości.
    Architekt wystąpi z wnioskiem o wyłączenie z produkcji rolnej jedynie. Bez tego nie dostaniesz PnB. Zgodę na wyłączenie z produkcji oraz pozwolenie na budowę wydaje starosta powiatowy, natomiast faktyczną zmianę kwalifikacji gruntu z PS na B dokona geodeta (i tu nie wiem, czy po tyczeniu budynku, czyli przed budowa, czy po odbiorze budynku juz po budowie).

    Zmiany w KW każdorazowo powinien dokonywać właściciel nieruchomości (Za stosowną oplata), a nie architekt, czy geodeta.
    Przykład z życia- kiedy ja kupowałem swoją działkę, w KW był wpisany inny adres. Aktualizacje adresu musiał dokonać poprzedni właściciel (czyli osoba od której odkupowalem nieruchomosc) i to w dniu, w którym podpisywałem akt notarialny.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 25-04-2020 o 21:39

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki, troche mi to rozjaśniło. Czyli sprzedający powinien mi przedstawić wyciąg z rejestru gruntów? Bo ja sam nie mogę tego sprawdzic nie będąc właścicielem.
    Dla uściślenia wrzucam screen z mpz. Rozumiem tez ze nie będę musiał odrolniać tej działki itp? Czy wszystko zależy od klasy gruntu? Może odpowiedź na te pytania wydaje sie oczywista ale pierwszy raz kupuje działkę i wejść na minę za ponad 100 tys.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wola Paprotnia.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	443390
    Ostatnio edytowane przez grzejnik1 ; 26-04-2020 o 07:49

  6. #6

    Domyślnie

    Działka jest już odrolniona, bo w MPZP przeznaczona jest do zabudowy zagrodowej z dopuszczeniem jednorodzinnej.
    Wyłączenie z produkcji rolnej może lecz nie musi kosztować (zależy ile mkw wyłączają z produkcji, klasy ziemi i wartość i gruntu).

    Wypis z rejestru gruntów możesz dostać sam. W przypadku mojej działki biuro nieruchomości dostało wypis, a oni przecież nie byli właścicielami działki.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Biuro nieruchomości może zamówić wypis i wyrys lub opis i mapę. Osoba obca NIE. Ochrona danych osobowych. Chciałbyś aby każdy leszcz/obcy/odpowiednie brzydkie słowo wpisać mógł kupic wyrys twojej nieruchomości i np. wystawić na sprzedaż? Nieskuteczną, ale dzwoniący zdrowo krwi ci napsują.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony