dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zasobnik na cwu pod kolektory słoneczne (w przyszłości)

    Jestem na etapie wyboru pieca kondensacyjnego gazowego dla budowanego domu jednorodzinnego. W przyszłości (2-3 lata) chcę zainstalować instalację solarną do podgrzewania wody. Dopiero zapoznaję się z tematem i mam 3 pytania:

    1. Czy już teraz powinnam wybierać zasobnik cwu biwalentny z 2 wężownicami?
    2. Co robi się z 2-gą nieobsługiwaną przez solary wężownicą? Zatyka po prostu?
    3. Zapotrzebowanie na ciepłą wodę szacuję na max. 200L (4 osoby w rodzinie), ale popularni producenci Viessmann, Vaillant, Junkres oferują samodzielne zasobniki od 300 l do 500l. Z czego wynikają takie duże pojemności?

    Pytam w kontekście tego, że ww. producenci mają również w ofercie piece 1-funkcyjne ze zintegrowanym zbiornikiem cwu do kolektorów słonecznych, gdzie te pojemności są już mniejsze np. Viessmann 242-F -> 160l, Junkres ZBS 14/210 -> 210l. Czemu samodzilene zasobniki pod solary zaczynają się od 300l?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    mając gaz kolektory bezsensu jak już coś to fotowoltanika w zbiorniku gwint 2'' na grzałkę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    mając gaz kolektory bezsensu jak już coś to fotowoltanika w zbiorniku gwint 2'' na grzałkę
    Ma to sens. Ale czy w każdym zasobniku c.w.u. da się zamontować grzałkę do zintegrowania z fotowoltaiką? Przejrzałam zasobniki c.w.u od Viessmana, Vaillant, Junkresa/Bosha, Buderusa i są jakieś pojedyncze modele ze zintegrowaną grzałką, ale... Pojemność zasobnika w litrach jest za duża dla mnie, bo są to zasobniki od 300 l w górę. Ja liczę max 200L na 4 osobową rodzinę. Poradzisz mi, których producentów zasobniki na c.w.u. przejrzeć?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    galmet, weber

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    galmet, weber
    Planuję zakup webera 300l 2W górną wężownica będę zrzucał ewentualną nadwyżkę w kaloryfery w łazienkach.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony