dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Wykończenie domu od stanu surowego otwartego

    Witam wszystkich,
    rozważam zakup domu w stanie surowym, woj. podkarpackie. Cena ok. 520 tys. Jego specyfikacja i co zostało zrobione: działka 4,5a, pow. użytkowa 115 m2, ławy i ściany fundamentowe wylewane, mury zewnętrzne i ścianki działowe z pustaka SOLBET, dach kryty blachodachówką, kominy systemowe, rozprowadzony prąd, okna 3-szybowe, drzwi zewnętrzne i brama garażowa ma być wstawiona, budynek ma być ocieplony styropianem 15 cm i zrobiona elewacja. Media nie są doprowadzone do budynku, są projekty na wodę, prąd i kanalizację, to wszystko jest na działce, tylko się przekopać do domu, gaz jest też, ale tutaj jeszcze nie robili projektu. Tak wygląda stan faktyczny. Ile musiałbym włożyć pieniędzy (oczywiście mniej więcej) aby wykończyć dom i zamieszkać w nim? Zaznaczam, że nie chciałbym tego robić po taniości ale też nie płacić nie wiadomo ile. Jestem laikiem w tych sprawach i nie ukrywam, że w głównej mierze korzystałbym z firm budowlanych.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Chcesz kupić 115m2 niedokończonego domu za pół miliona ? Paaanie drogi. Takich klientów to ze świeczką.

  3. #3

    Domyślnie

    póki co to rozważam zakup. Dom jest w samym centrum dużego miasta.

  4. #4

    Domyślnie

    za 100 tys kupisz spoko działkę, a za 400 tys postawisz dom 115m2 na gotowo

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    za 100 tys kupisz spoko działkę, a za 400 tys postawisz dom 115m2 na gotowo
    Tylko pytanie ile jest warte: komfort lokalizacji (zakupy na pieszo w tańszym markecie, korzystanie z dobrodziejstw życia miejskiego - kino, teatr itp., bliskość do pracy, przedszkola, szkoły itd.), prestiż.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czyli SSO kosztuje 150 tyś i działka 350 tyś.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Chłopak zapytał o szacunkowy koszt wykończenia, a jak zwykle udziela mu się rad z d..y. Skoro rozważa zakup nieruchomości za pół bańki to chyba rozeznał się na rynku i widocznie ta nieruchomość jest tyle warta wg niego i jest gotów zapłacić taką kwotę, po co się wpierdzielać między wódkę a zakąskę...
    Co do pytania nie wiem po ile tynki i gładzie teraz, musisz policzyć m2 i pomnożyć razy cena, do tego przyjmij 1500+/m2 wykończenia, zależy od miasta i standardu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To jest stan SSZ - nie tylko tynki i gładzie, ale instalacje, wylewki, ocieplenie itd.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Skoro jest w stanie dać 520 tys za ssz z ociepleniem to jest w stanie wydać drugie 500 na wykończenie. Normalnie to 115m z działką 4.5 ar 300 tys. Kto bogatemu zabroni, jeżeli akceptuje cenę to ok.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tkaczor - tam działka w centrum miasta kosztuje, a nie dom.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Materiał + robocizna:
    Tynki cementowo-wapienne - 32 zł/m2 (nie wiem ile gładź).
    Posadzka cementowa z izolacją - 35-40 zł/m2
    Instalacja ogrzewania podłogowego - ok. 100-120 zł/m2
    Instalacja wod-kan - 10-15 tys
    Kotłownia (jak się domyślam gazowa) - 15-20 tys.

    Ceny netto, woj. podlaskie, styczeń 2020.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Materiał + robocizna:
    Posadzka cementowa z izolacją - 35-40 zł/m2
    Ceny netto, woj. podlaskie, styczeń 2020.
    Wydaje mi się, że cena tutaj może być troszkę niedoszacowana, szczególnie, że sam styropian podłogowy może kosztować ponad połowę tej kwoty.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Wydaje mi się, że cena tutaj może być troszkę niedoszacowana, szczególnie, że sam styropian podłogowy może kosztować ponad połowę tej kwoty.
    Ale to są kwoty podane z umów. Więc nie wnikam czy wykonawca doszacował czy nie. Inna sprawa, że to budynek użyteczności publicznej (przekrój podłogi ten sam), więc tych podłóg jest trochę więcej niż w domu jednorodzinnym (ale cena i tak mieści się w podanych widełkach na dom jednorodzinny).
    Ostatnio edytowane przez grzesio1712 ; 04-05-2020 o 06:08

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Ale to są kwoty podane z umów. Więc nie wnikam czy wykonawca doszacował czy nie. Inna sprawa, że to budynek użyteczności publicznej (przekrój podłogi ten sam), więc tych podłóg jest trochę więcej niż w domu jednorodzinnym (ale cena i tak mieści się w podanych widełkach na dom jednorodzinny).
    Podstawowe pytanie to ile tej posadzki (grubości) i ile izolacji (m3).

  15. #15

    Domyślnie

    Moim zdaniem rozpoczął się duży kryzys gospodarczy i nie warto teraz kupować nieruchomości.
    Nie wiem czy mam rację bo może inflacja mocno wystrzeli w górę, ale ja bym się wstrzymał z pół roku i obserwował rozwój sytuacji - może będą dobre okazje zakupowe.

    Odnośnie kosztów wykończenia domu pod klucz to nikt chyba nie podejmie się odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od przyjętego standardu. Ja np. w łazience pod prysznicem mam baterię grohe za 2tyś a można założyć baterię za 400zł jak i 4tyś. Kuchnie zamówiłem przez internet i wyszło na gotowo za same meble 15tyś (kuchnia na blumie) ale jakby robił stolarz to lekko licząc poszłoby 30tyś. Tak więc można kuchnie kupić gotową za 3tyś lub na wymiar za 30tyś. Taka rozpiętość cenowa jest na wszystkim.

    Moim zdaniem za dobry standard trzeba liczyć 5tyś za m2, sama budowa bez ceny działki (pisząc o dobrym standardzie mam na myśli np. gres po 150złm2, pompę ciepła, wentylacje mechaniczną, tynk caparol, parapety zewnętrzne z granitu, dachówkę ceramiczną, system inteligentnego domu itd.)
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój post bo piszesz o stanie surowym otwartym a potem, że będą okna, elewacja, elektryka itd. Rozumiem, że 500tyś jest za SSO i za elewację, okna, bramę garażową itd. trzeba będzie dopłacić? Czy może to już jest w cenie?
    Moim zdaniem SSO to około 1000zł za m2. Także do pod klucz w dobrym standardzie 115 * 4tyś = 460tyś. Chyba, że dom ma więcej m2 po podłodze (5tyś za m2 dotyczy powierzchni po podłodze, nieważne czy garaż, czy salon). Oczywiście są to ceny orientacyjne bo można mieć kuchnie ze sprzętem AGD za 5tyś jak i za 100tyś. "Dobry standard" to pojęcie bardzo subiektywne

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podstawowe pytanie to ile tej posadzki (grubości) i ile izolacji (m3).
    Grubość izolacji 6 cm, a szlichta 5 cm - tutaj muszę przyznać, że Regius może mieć rację, że pójdzie więcej styropianu.

  17. #17

    Domyślnie Odpowiedz

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Moim zdaniem rozpoczął się duży kryzys gospodarczy i nie warto teraz kupować nieruchomości.
    Nie wiem czy mam rację bo może inflacja mocno wystrzeli w górę, ale ja bym się wstrzymał z pół roku i obserwował rozwój sytuacji - może będą dobre okazje zakupowe.

    Odnośnie kosztów wykończenia domu pod klucz to nikt chyba nie podejmie się odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od przyjętego standardu. Ja np. w łazience pod prysznicem mam baterię grohe za 2tyś a można założyć baterię za 400zł jak i 4tyś. Kuchnie zamówiłem przez internet i wyszło na gotowo za same meble 15tyś (kuchnia na blumie) ale jakby robił stolarz to lekko licząc poszłoby 30tyś. Tak więc można kuchnie kupić gotową za 3tyś lub na wymiar za 30tyś. Taka rozpiętość cenowa jest na wszystkim.

    Moim zdaniem za dobry standard trzeba liczyć 5tyś za m2, sama budowa bez ceny działki (pisząc o dobrym standardzie mam na myśli np. gres po 150złm2, pompę ciepła, wentylacje mechaniczną, tynk caparol, parapety zewnętrzne z granitu, dachówkę ceramiczną, system inteligentnego domu itd.)
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój post bo piszesz o stanie surowym otwartym a potem, że będą okna, elewacja, elektryka itd. Rozumiem, że 500tyś jest za SSO i za elewację, okna, bramę garażową itd. trzeba będzie dopłacić? Czy może to już jest w cenie?
    Moim zdaniem SSO to około 1000zł za m2. Także do pod klucz w dobrym standardzie 115 * 4tyś = 460tyś. Chyba, że dom ma więcej m2 po podłodze (5tyś za m2 dotyczy powierzchni po podłodze, nieważne czy garaż, czy salon). Oczywiście są to ceny orientacyjne bo można mieć kuchnie ze sprzętem AGD za 5tyś jak i za 100tyś. "Dobry standard" to pojęcie bardzo subiektywne

    Jednak sie pomyliłes...
    jest drogo...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony