dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Możesz sprecyzować? Masz jakieś przykłady, dowody?
    No akurat u mnie kalkulacja z CW sie zgadza w zakresie zuzycia przeciętnego 2 kw i szczytowego 5kw, roczne się nie zgadza wychodzi faktycznie z dupy mam o 50% niższe.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Proszę o radę.

    Dom 170m2, hybryda (podłogówka na dole, góra grzejniki) już zalane wylewką, zapotrzebowanie na energie 58kwh/m2 (ciepło właściwe)

    Wstępnie założyłem grzanie kotłem na pellet, jednak z biegiem czasu mam mieszana uczucia. Po przeliczeniu całej kotłowni wychodzi koszt ok 20 tys. W planach również miałem wykonanie instalacji fotowoltaicznej przynajmniej 3,5kw. Koszt instalacji 15 tys.

    A co jeśli rozszerzyłbym instalacje fw do 10kw i grzał piecem elektrycznym bezpośrednio podłogówkę i grzejniki. Czy to by miało sens ekonomiczny ?
    Ma. Sam bym teraz brał panele i piec elektryczny. Oczywiaciedo 100% podłogówki. Dobrze ocieplony dom bierze znikomą ilość energii. Co do pompy to słychać każdą. Nawet Daikina. W firmie mam taki podwójny zestaw na parkingu podziemnym, Słychać, to samo u sąsiada. Słychać z 20m duzo bardziej od "szelestu liści". Moj Samsung jest głośniejszy. Ponoć bardziej niż poprzedni model na starym gazie. Tak czy siak nie przeszkadza to zbytnio. Szczególnie teraz gdy pracuje ze 30 min do nagrzania 200l zbiornika z 30 do 50 stopni. Ja nie grzeje od 20lutego. Zyski bytowe i od slonca są olbrzymie, Pomoa stoi na własnym fundamencie, dom z silki z dobrymi oknami. Sąsiad mógłby mieć pretensje gdyby był zamiast pola..

  3. #23

    Domyślnie

    przy pompie ciepła potrzebna jest fotowoltaika ze względu na duże zużycie prądu

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicjamarciniak90 Zobacz post
    przy pompie ciepła potrzebna jest fotowoltaika ze względu na duże zużycie prądu
    Zgadza się, a jeżeli by chcieć zasilić kocioł elektryczny fotowoltaiką, może się okazać, że powierzchnia dachu pod PV będzie za mała
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #25

    Domyślnie

    fotowoltaika jak najbardziej się opłaca ponieważ pozwala zredukować koszty tylko do opłat stałych i jest przyjazna dla środowiska <3

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał annakwiatkowska Zobacz post
    fotowoltaika jak najbardziej się opłaca ponieważ pozwala zredukować koszty tylko do opłat stałych i jest przyjazna dla środowiska <3
    Nie ingeruje w środowisko i może też elegancko wyglądać na dachu nie ingeruje w design budynku, podnosi też wartość samego obiektu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony