dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Skrzypi mi łóżko

    Czy mogę zrobić cokolwiek aby przestało? Ten cudowny prestiżowy mebel IKEA z najniższej półki cenowej składa się ze stelażu oraz oddzielnych listew jak w linku:
    https://www.ikea.com/pl/pl/p/luroey-dno-lozka-50160208/?&gclid=CjwKCAjwqJ_1BRBZEiwAv73uwAttb5CIAOh-K5NKEkFJUEgEW0mLzf_IJ0zhYnDGuX-BeCmWZeLwixoCfHcQAvD_BwE

    Nie mogę kupić nowego i nie chcę spać na podłodze. Próbowałam założyć na listwy recepturki, nie wiem po co, nic nie pomaga. Dokręciłam śruby na ile mogłam. Co od czego powinnam odizolować? Czy może już nie ma nadziei?

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chcesiewyspac Zobacz post
    Czy mogę zrobić cokolwiek aby przestało? Ten cudowny prestiżowy mebel IKEA z najniższej półki cenowej składa się ze stelażu oraz oddzielnych listew jak w linku:
    https://www.ikea.com/pl/pl/p/luroey-...xoCfHcQAvD_BwE

    Nie mogę kupić nowego i nie chcę spać na podłodze. Próbowałam założyć na listwy recepturki, nie wiem po co, nic nie pomaga. Dokręciłam śruby na ile mogłam. Co od czego powinnam odizolować? Czy może już nie ma nadziei?
    Odwróć wypukłym do dołu i połoz materac i powiedz czy skrzypi. Stelaż na fotce nie ma kapturków gumowych czy plastykowych na końcach listew.

    https://allegro.pl/oferta/plastikowe...szt-5867928415

    ja mam taśmę gumowa na końcach listew i nic mi nie skrzypi

  3. #3

    Domyślnie

    Odwróciłam i póki co nic nie skrzypi. Czemu ja na to nie wpadłam dziękuję za podpowiedź. Do tej pory wszystkie sposoby pomagały na chwilę, mam nadzieję że nie tym razem.
    Zgadza się, mój stelaż nie ma nic na końcach, samo drewno.
    Mam nadzieję że teraz to łóżko się nie zapadnie bo ten stelaż chyba powinien być wypukły..

  4. #4
    Banned
    DorotaMilewicz

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    6

    Domyślnie Kilka porad

    Cytat Napisał Chcesiewyspac Zobacz post
    Czy mogę zrobić cokolwiek aby przestało? Ten cudowny prestiżowy mebel IKEA z najniższej półki cenowej składa się ze stelażu oraz oddzielnych listew jak w linku:
    https://www.ikea.com/pl/pl/p/luroey-...xoCfHcQAvD_BwE

    Nie mogę kupić nowego i nie chcę spać na podłodze. Próbowałam założyć na listwy recepturki, nie wiem po co, nic nie pomaga. Dokręciłam śruby na ile mogłam. Co od czego powinnam odizolować? Czy może już nie ma nadziei?
    Ja także miałam taki problem, po kilku miesiącach łóżko zaczęło skrzypieć. Pomogło ponowne rozkręcenie i skręcenie. Po prostu trzeba było poprawić. Ale zanim się zebraliśmy, żeby to zrobić to natknęłam się na taki tekst . Może tutaj znajdziesz rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 29-04-2020 o 14:52

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chcesiewyspac Zobacz post
    Odwróciłam i póki co nic nie skrzypi. Czemu ja na to nie wpadłam dziękuję za podpowiedź. Do tej pory wszystkie sposoby pomagały na chwilę, mam nadzieję że nie tym razem.
    Zgadza się, mój stelaż nie ma nic na końcach, samo drewno.
    Mam nadzieję że teraz to łóżko się nie zapadnie bo ten stelaż chyba powinien być wypukły..
    Chciałem Ci pokazać jak diabełek tkwi w szczegółach ale miała to być tylko próba.Stelaż w łóżku ma za zadanie :
    Wydawać by się mogło, że stelaż to zaledwie wkład do łóżka, którego rolą jest podtrzymywanie materaca. Faktycznie, jest to jedno z jego zadań, jednak zdecydowanie niejedyne, Odpowiednio dobrane szczeble do łóżka potrafią pełnić wiele innych ważnych funkcji w naszej sypialni. Przede wszystkim, wpływają na jakość naszego snu. Mowa tu oczywiście o komforcie, ale nie tylko. Właściwie dobrany stelaż łóżka zapewni nam również o wiele zdrowszą postawę ciała, dzięki czemu odsuwamy od siebie choćby widmo problemów z kręgosłupem. Możemy również zdecydować się na warianty wykonane z solidnych i niezawodnych materiałów – dzięki temu stelaże do łóżek pomogą nam zdecydowanie poprawić żywotność zarówno całego mebla, jak i materaca. Warto również dodać, że omawiane tu spody do łóżek występują w wielu wariantach – regulowanych i klasycznych, listwowych i segmentowych; na każdy portfel i każdą potrzebę znajdzie się więc odpowiedni produkt.

    Stelaże do łóżka odgrywają bardzo ważną rolę. Odpowiednio dobrany stelaż zapewni prawidłową cyrkulację powietrza oraz ochroni przed gromadzeniem nadmiaru wilgoci. Odpowiedni poziom wentylacji wpłynie na dłuższą żywotność, dzięki czemu nasz materac do spania zachowa dłużej swoje właściwości oraz walory użytkowe
    Warstwowe listwy w stelażu rozprężają się jak układasz się do snu. Mogą trzeszczeć.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chcesiewyspac Zobacz post
    Odwróciłam i póki co nic nie skrzypi. Czemu ja na to nie wpadłam
    Stelaż ma być ułożony wypukłym ku górze
    Tak jak na zdjęciu
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Stelaż ma być ułożony wypukłym ku górze
    Tak jak na zdjęciu
    Wiem, ale chyba wolę spac w lekkim dołku niż budzić się i denerwować że łózko skrzypi przy najmniejszym ruchu ręką.
    Mam jedynie nadzieję że konstrukcja nie ucierpi

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Chciałem Ci pokazać jak diabełek tkwi w szczegółach ale miała to być tylko próba.Stelaż w łóżku ma za zadanie :


    Warstwowe listwy w stelażu rozprężają się jak układasz się do snu. Mogą trzeszczeć.
    Czyli nie polecasz tego rozwiązania na dluższą metę? Trzeszczy okrutnie cały czas bo przecież nie da się spać nieruchomo, więc prawdopodobnie i tak zostawię przekręcony stelaż.
    Dzięki za odpowiedzi

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Popsikaj WD40 lub podobnym CX-80.
    Koniecznie wypukłym ku górze.
    Wypukłym ku dołowi mija się z sensem. Serio.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Popsikaj WD40 lub podobnym CX-80.
    Koniecznie wypukłym ku górze.
    Wypukłym ku dołowi mija się z sensem. Serio.
    ad1. Gdzie ma popsikać? Wskaż miejsce bo ciekawość mnie rozpiera, a najbardziej skorzysta autorka bo popryska we wskazane przez ciebie miejsce i będzie mogła spać spokojnie. (to znalazłem w nietypowym zastosowaniu WD40 (Zapobiega skrzypieniu drzwi, okien, huśtawek, bramek.)

    ad2."zielonym do góry" to wszyscy wiedzą.Przykład czyli "zielonym do dołu" pokazał ,że za skrzypienie odpowiadają listwy w stelażu.

  11. #11

    Domyślnie

    Rzeczywiście nie wiem gdzie miałabym użyć WD40. Rozumiem że zapobiega slrzypieniu ale chyba wtedy gdy użyjemy go na zawiasy (w oknach, huśtawkach jak wspomina osoba nade mną).
    Jednocześnie nie rozumiem jak wielkie szkody może wyrządzić spanie na wklęsłym stelażu. Listwy chyba się nie złamią, raczej nie ucierpi na tym mój kręgosłup bo to nie są to nierówności poprzeczne i nie jest to duże zagłębienie

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chcesiewyspac Zobacz post
    Rzeczywiście nie wiem gdzie miałabym użyć WD40. Rozumiem że zapobiega slrzypieniu ale chyba wtedy gdy użyjemy go na zawiasy (w oknach, huśtawkach jak wspomina osoba nade mną).
    Jednocześnie nie rozumiem jak wielkie szkody może wyrządzić spanie na wklęsłym stelażu. Listwy chyba się nie złamią, raczej nie ucierpi na tym mój kręgosłup bo to nie są to nierówności poprzeczne i nie jest to duże zagłębienie
    d7d ma takie wpadki nazbyt często.Jak widzisz plasnął rączka i po indiańsku uciekł.Na zaawansowana głupotę nie ma lekarstwa.Szkoda ,że dziegciu nie zaproponował. Ta przynajmniej jest po destylacji drewna.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chcesiewyspac Zobacz post
    Rzeczywiście nie wiem gdzie miałabym użyć WD40. Rozumiem że zapobiega slrzypieniu ale chyba wtedy gdy użyjemy go na zawiasy (w oknach, huśtawkach jak wspomina osoba nade mną).
    Tam gdzie jeden element drewniany opiera się o drugi element drewniany.
    Zakładam, że nie skrzypi konstrukcja łóżka.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14

    Domyślnie

    W takim razie myślę że najtrwalszym rozwiązaniem byłyby te nakładki na końce listew. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Porządny stelaż w porządnym łóżku nie powinien skrzypieć.
    Pamiętaj - wypukłym ku górze. M.in. na tym polega sprężystość takiego stelażu.
    Przy układzie "wypukłym ku dołowi" stelaż nie spełnia swojej roli i w niekorzystnym przypadku można "wpaść" w dół.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Tam gdzie jeden element drewniany opiera się o drugi element drewniany.
    Zakładam, że nie skrzypi konstrukcja łóżka.
    Dopiero to przeczytałem. Odwróciła do góry nogami wypukłym ku dołowi .Stelaż zapewne trze o ranty łóżka ale autorka mówi ,że nie skrzypi.Znowu twoja teoria o kant....itd.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Wypukłym do dołu nie skrzypi bo ... ?
    Bo nie opiera się stelaż o konstrukcję łóżka?

    Polecasz ułożenie stalażu wypukłym ku dołowi ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wypukłym do dołu nie skrzypi bo ... ?
    Bo nie opiera się stelaż o konstrukcję łóżka?

    Polecasz ułożenie stalażu wypukłym ku dołowi ?
    ad1. nie skrzypi Pani stelaż bo zrobiła próbę jak ją poprosiłem i wyszło na to ,że próba (eksperyment chwilowy) wskazywałyby na to ,że stelaż nie posiada na końcówkach listew ,kapturków ochronnych. Stelaż nie posiada także co jest mniej znaczące taśm poprzecznych.Nie skrzypi poniewaz nie ma naprężeń listew to po drugie .


    ad2. a o co się w takim razie opiera.Opiera się o ranty konstrukcji.

    ad3. nie polecam bo nie tak ma działać stelaż i nie wciskaj mi tego czego nie powiedziałem.Czytaj ze zrozumieniem.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Miałem podobny przypadek, nowe łóżko nie skrzypiało a po 2 tygodniach zaczęło. U mnie problem rozwiązało dokładne skręcenie elementów.
    A swoją drogą w innym łóżku mam zamiast sprężystych listewek normalne deseczki na tasiemkach ( IKEA ).
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Skrzypi jak coś o coś się ociera. Można dokręcić tak aby się nie ocierało lub posmarować aby nie skrzypiało.

    Czyli: albo przykręcić śrubę albo posmarować.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony