dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 164
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia potencjalnego wykonawcy instalacji

    Wkrótce muszę podjąć decyzję o wyborze wykonawcy instalacji elektrycznej.
    Mam kilka zdjęć z innej budowy.
    Czy tu się można do czegoś przyczepić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200429_144517a.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	443547


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200429_144323a.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	443548


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200429_144312a.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	443549


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200429_144154a.jpg
Wyświetleń:	353
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	443550


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200429_144132a.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	443551

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Kto będzie kładł styropian na podłodze? Bo mocno mu współczuję.

    Poza tym niewiele widać. Kable to każdy potrafi położyć. Niech Ci prześle zdjęcia uzbrojonej przez niego rozdzielnicy.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Tam na drugim zdjęciu gdzie schody są to mi się wydaje czy puszki dał na samym narożniku ściany? Jak tynkarz to ma obrobić?

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za wstępne uwagi.
    To jak należałoby ułożyć kable pod podłogą, żeby nie było problemów z układaniem styropianu?
    Z tymi puszkami w narożniku - no ciekawe.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Dziękuję za wstępne uwagi.
    To jak należałoby ułożyć kable pod podłogą, żeby nie było problemów z układaniem styropianu?
    Z tymi puszkami w narożniku - no ciekawe.
    Sposób 1: Oduczyć wszystkich elektryków tych podłogowych instalacji. Powiedz mu, że chcesz kable na ścianach i suficie. Żadnych na podłodze. Wtedy pewnie Cię oleje, bo jest boom i mają inne łatwiejsze roboty lub będzie wymyślał jakieś kłamstwa, że po podłodze lepiej. Ale to dobry test, żeby poznać paproka.

    Sposób 2: Pójść paprokom na ustępstwa i zrobić w podłodze. Tam gdzie mają iść peszle po połodze przykleić na piankę płytę styropianu (5-10cm). Grubość styro dobrać do wylewek. Potem specjalnym nożem wyciąć korytko na peszel. Wsadzić peszel itp. Ręcznie tych korytek nie wytniesz. Trzeba mieć nóż. Koszt porządnego noża 800-1200 zł

    @agb Ty się nie martw o styropian. Przyjdą kolejne paproki, narobią jeszcze rur od wody. Potem przyjdą kolejne, rzucą styropian tak jak stoją przysypią mixokretem i gitarka. Zapłata gwarancja do bramy i się nie znamy.
    Jak na to patrze, to strach pomyśleć co z izolacją wodną tego chudziaka.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-04-2020 o 13:25

  7. #7

    Domyślnie

    domino34, OK, zrobię test (sposób 1).
    Jeśli chodzi o sposób 2, to niestety mam tylko 5cm styropianu w podłogach, więc ciasno.

    PS. Test zdany. Zrobi tylko po ścianach i sufitach, jeśli tak będę chciał.
    Czyli to jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie?
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 30-04-2020 o 14:06

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Tam na drugim zdjęciu gdzie schody są to mi się wydaje czy puszki dał na samym narożniku ściany? Jak tynkarz to ma obrobić?
    Przyjrzałem się. Puszki nie są w narożniku ściany, ale na pograniczu ściany murowanej ze słupem betonowym. To nie jest narożnik.

    A tu jedno zdjęcie rozdzielnicy, ale dopiero na początku roboty.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200429_144534a.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	443570

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Taki standardowy peszel ma chyba 28 mm. Więc da radę zrobić to w styropianie 5cm. Nawet na parterze masz 5cm? Pod spodem jest piwnica?

    Dla jasności. Jeśli mówimy o piętrze to można sobie tak zrobić jak na zdjęciach. Peszle układa się przy ścianie, resztę podłogi pokrywa się styropianem i robi się wylewkę. Peszle są przykryte przez wylewkę.

    Jednak jeśli mówimy o parterze i podłodze na gruncie to takie porozrzucanie peszli po podłodze jest karygodne. Jedyne rozwiązanie to hydroizolacja na chudziak i styropian w którym tnie się rowki.


    Co do puszek na klatce schodowej: Zrobił jak każdy "fafowiec" po najmniejszej linii oporu. Przecież nie będzie kuł w słupie żelbetowym, żeby zrobić w nim puszki. Przecież nie on będzie się po nocy potykał o 1-szy stopień żeby zapalić światło.

    Zdjęcie rozdzielnicy nic nie mówi (poza tym, że mała na dzisiejsze czasy). Musi być uzbrojona czyli na gotowo (bez maskownicy).

    Możesz też pytać czy potencjalny wykonawca ma bruzdownicę. Jeśli ma może być chętniejszy na prowadzenie przewodów ścianami
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-04-2020 o 14:33

  10. #10

    Domyślnie

    A ja mam małą uwagę i prośbę do kolegi domino34.
    Poproszę o zdjęcia instalacji i rozdzielnicy w Twoim wykonaniu
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Nawet na parterze masz 5cm? Pod spodem jest piwnica?)
    Tak.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dom z BK, a on nie bruzduje ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13

    Domyślnie

    No jak widać nie.
    Chociaż jeśli zdecyduję się na bruzdowanie, to także zrobi w bruzdach, tylko że drożej.
    Poza tym czy naprawdę te ok. 12mm tynku cementowo-wapiennego nie będzie wystarczające, żeby skutecznie ukryć instalację?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wszędzie wychodzi 12mm, poza tym, od kiedy po paru latach od położenia głądzi, wyszły w moim mieszkaniu na niej ślady (nie do zamalowania) od położonych w tynku kabli wolę dmuchać na zimne i u siebie wybruzdowałem (choć to silikat).

    http://www.e-instalacje.pl/a/slady-k...bic-18876.html
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 30-04-2020 o 14:38
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    A ja mam małą uwagę i prośbę do kolegi domino34.
    Poproszę o zdjęcia instalacji i rozdzielnicy w Twoim wykonaniu
    Leśny dziadku z norm SEPu, nie robie instalacji dla pieniędzy. Po prostu znam trochę tych paproków elektryków (tych od peszli na chudziaku).



    @Robinson/ Chcesz mieć zrobione z głową to niestety musisz dopłacić. MOżesz przecież sam pobruzdować. Wypożyczasz sprzęt i jedziesz.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-04-2020 o 14:43

  16. #16

    Domyślnie

    Ok, a co z bruzdowaniem w żelbecie?
    W piwnicy tylko żelbet.

    Rozumiem, że bruzdowane to już w peszlach, a nie gołe?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Leśny dziadku z norm SEPu, nie robie instalacji dla pieniędzy. Po prostu znam trochę tych paproków elektryków.
    Rozumiem. Jesteś spec nad spece, i fachura jakich mało. Szkoda, że się marnujesz.
    A skoro nie robisz instalacji dla pieniędzy, tylko z czystej przyjemności, to poproszę fotki tych wspaniałości.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ok, a co z bruzdowaniem w żelbecie?
    W piwnicy tylko żelbet.
    Piwnica, to nie salon.
    W bruździe gołe, po co peszle ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Gówno burza i offtop za 3---2 ---1.

    Offtop: Specjalnie dla trolla "elapiotr". Nie uważam się za osobę, o której piszesz. W życiu nie wykonałem w całości nawet 10 instalacji, ale uprzedzam tylko pytającego, aby uważał na te peszle w podłogach, bo wykonawcy robią je z lenistwa! Jest boom budowlany i każdy chce przyjść rzucić kable, otrzymać kasę i iść dalej, a nie tu gładzić ściany. Trzeba na to uważać
    Idź pisać o normach, bo robisz spam.


    Na prawdę jak ktoś ma sprzęt to żelbet mu nie groźny. Ile będziesz miał w tej piwnicy obwodów ?
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-04-2020 o 14:57

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    A ja mam małą uwagę i prośbę do kolegi domino34.
    Poproszę o zdjęcia instalacji i rozdzielnicy w Twoim wykonaniu
    Pochwal się pierwszy. Myślę, że niejeden by chętnie to dzieło zobaczył. Podpowiem Ci, że w arkuszach norm tych zdjęć nie znajdziesz.

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony