dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 164
  1. #21

    Domyślnie

    domino34, tak to wygląda, chociaż w tej pustej części po lewej stronie też będzie oświetlenie i gniazdka.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwnica_cr.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	443571

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Będzie pralnia i kotłownia - także więcej obwodów niż tylko światło i parę gniazdek. Jednak na prawdę warto to dać w bruzdach na ścianach. Dla wykonawcy ze sprzętem to na prawdę nie jest nic niezwykłego.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-04-2020 o 15:26

  3. #23

    Domyślnie

    To paproki, mówisz?
    No zobacz. Własnie wróciłem z wezwania na awarię. Pseudo warsztat samochodowy.
    Spec mechanik wykonał sobie dodatkowe gniazdo 5-pinowe i podłączył się do sąsiedniego, również 5-pinowego. Pech chciał, że to pierwsze było zasilane 3L+PE, a on oczywiście potrzebował napięcie do wyważarki kół, więc przewód 5-żyłowy, a jakże. Niestety, zacisk N był wolny w pierwszym gnieździe, to i nie było 230 V dla elektroniki i monitora wyważarki. Same straty, proszę specjalisty.
    Ale niech wszyscy grzebią w elektryce, mnie to na rękę, więcej kasy i zleceń.
    Jestem pełen podziwu dla wszelkiej maści bohaterów, co to wszystko potrafią.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #24

    Domyślnie

    Pewien jesteś, że to nie twój kolega podłączył co się norm oczytał?

    Opowieści zostaw dla wnuków. A nam pokaż swoje rozdzielnice.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Pewien jesteś, że to nie twój kolega podłączył co się norm oczytał?

    Opowieści zostaw dla wnuków. A nam pokaż swoje rozdzielnice.
    Tak, jestem pewien. Fachman-pipka się przyznał. I się załamał, gdy dowiedział się, jaka jest różnica pomiędzy L-L a L-N.
    PS. Trochę pomyślunku, agb. Wystarczy wejść w grafikę google z hasłem elpapiotr, i już masz, leniu jeden.
    Tam pokazałem fotki swoich wykonań no i akrobatów.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 30-04-2020 o 17:27
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    leśny dziadku od norm SEP nie spamuj i nie trolluj. Nikogo nie obchodzi, co dziś robiłeś. Człowiek zapytał jak ma sobie wybrać elektryka i jak mu zlecić robotę. Prosił o rady jak z nim rozmawiać, a ty opisujesz swój dzień na awarii.... Rozumiesz, że chce tę instalację zlecić do wykonania, tylko potrzebuje rad jak rozmawiać z wykonawcami??

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    ElaPiotr nie spamuj i nie trolluj. Nikogo nie obchodzi, co dziś robiłeś. Człowiek zapytał jak ma sobie wybrać elektryka i jak mu zlecić robotę. Prosił o rady jak z nim rozmawiać, a ty opisujesz swój dzień na awarii.... Rozumiesz, że chce tę instalację zlecić do wykonania, tylko potrzebuje rad jak rozmawiać z wykonawcami??
    No i specjalista mu odpowiedział, doradził, pokierował itd. wiec masz racje - koniec tematu.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jak już tak bijecie pianę to napiszcie pytającemu jaka będzie cena instalacji, np. mb położenia przewodu bez bruzdy 3zł, z bruzdowaniem w lekkich materiałach 12zł z bruzdowaniem w żelbecie 40zł. Do tego pytanie do kierbuda i konstruktora czy pozwolą na bruzdowanie w elementach nośnych żelbetowych a jak wyjdzie puszka na zbrojeniu to je wycinamy oczywiście
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Leśny dziadku, jak pisałem nie uważam się za specjalistę w przeciwieństwie do ciebie.

    A co doradzi pytającemu leśny dziadek z SEPu??

    @Remiks. Założyciel tematu już wie, że będzie drożej. Pisał o tym na poprzedniej stronie. Moim zdaniem powinien mieć świadomość wyboru. Jak wybierze papranie peszli po podłodze jego wybór, jak dopłaci za bruzdy albo sam je zrobi jego wybór. Przynajmniej teraz wie, że jak paprok rzuci przeszle na chudziak to będzie potem przeprawa z ułożeniem styro.
    Jeśli bruzda na przwód 3x1.5 odsłania zbrojenie to rzeczywiście jest problem z murarzem, albo elektrykiem, który ryje huk wie po co bruzdę jak na kanalizację. W tej piwnicy to może nawet nie trzeba będzie ryć, zależy jak te ściany wylali.
    Nie przeczytałeś dokładnie całego wątku. Lesny dziadek od norm z SEPu marudzi, że nikt nie chce brać fachowców, a w temacie człowiek pyta jak wybrać sobie wykonawcę i z nim rozmawiać. Tak dokładnie o to bijemy pianę
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-04-2020 o 18:04

  10. #30

    Domyślnie

    domino, przestań się plątać w zeznaniach, bo na wymioty zbiera ...
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Leśny dziadku. Konkrety. Jakie rady przekaże leśny dziadek z SEPu, znający wszystkie normy, zagubionemu inwestorowi?? Hę?

    Może powiedz ile drożej bierzesz za instalację w bruzdach niż w peszlach po chudziaku. To coś wniesie do tematu... Czy ty tylko numery norm przekazujesz ?
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-04-2020 o 18:14

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Jeśli bruzda na przwód 3x1.5 odsłania zbrojenie to rzeczywiście jest problem.
    Jeśli układasz same 3x1,5 do tego bez puszek to gratuluję wiedzy
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    No oczywiście, że tak robie. Ale leśne dziadki z SEPu tak nie potrafią, bo to technologia, której za komuny nie uczyli
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-04-2020 o 18:47

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Zdjęcie rozdzielnicy nic nie mówi (poza tym, że mała na dzisiejsze czasy). Musi być uzbrojona czyli na gotowo (bez maskownicy).
    Dodam, że rozdzielnia ma być firmy Hager.

    A w projekcie mam coś takiego:

    TABLICA ROZDZIELCZA TR
    Rozdzielnica typu KLV-4/56 4x14
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 30-04-2020 o 19:47

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Tak, jestem pewien. Fachman-pipka się przyznał. I się załamał, gdy dowiedział się, jaka jest różnica pomiędzy L-L a L-N.
    PS. Trochę pomyślunku, agb. Wystarczy wejść w grafikę google z hasłem elpapiotr, i już masz, leniu jeden.
    Tam pokazałem fotki swoich wykonań no i akrobatów.
    Poza pierwszym zdjęciem pokazującym poziomicę na kiblu widzę coś takiego



    Masz jeszcze jakieś swoje projekty, którymi chciałbyś się pochwalić?

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Poza pierwszym zdjęciem pokazującym poziomicę na kiblu widzę coś takiego
    Ten kibel z poziomicą na prawdę tam jest. Leśny dziadek czepia się krzywego kibla... Problemów z peszlami na podłodze nie widzi. W rozdawaniu sepów pijaczkom z urzędu pracy za kasę też problemu nie widzi. Najpierw uprawnienia sep zdobywa każdy, kto zapłaci, a potem taki leśny dziadek (który siedzi w tym Sepie) beczy o ich fuszerkach na forum. Lecz krzywy kibel to jak najbardziej problem...

    Bardziej zastanawia mnie zdjęcie 3ci rząd /2gie od prawej, co tam jest nie tak? Jak to mówi leśny dziadek "Murarz tynkarz akrobrata" za mocno klimę skręcił na chłodzenie??


    @Robinson. Rozdzielnica na 56 modułów to mało. Przecież dojdzie CI mnóstwo innych obwodów np
    - domofon (np jakiś system legrand zajmuje chyba 12 modułów ) + transformator do elektrozamka 3-4 moduły
    - zasilacz 12V do led (te dopuszkowe sobie daruj).
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-04-2020 o 23:44

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    1. Dziurawienie hydroizolacji .
    2. Mocowanie do podłogi. Trzeba to będzie odrywać przy kładzeniu hydroizolacji. Albo powinna być papa wcześniej i zakaz jej dziurawienia (peszle nie odlecą jak ich nie przybije). Albo peszle luzem, z zapasem - żeby dało się podłożyć hydroizolację. A najlepiej zabronić kładzenia kabli na podłodze.
    3. Puszki pewnie będą musieli tynkarze wyrywać. To oni ustalają grubość tynku w zależności od wybranej wersji po sprawdzeniu poziomu, pionu i równości muru. Albo pozostanie Ci rzeźbienie z przedłużkami puszek. U mnie tynkarz zabronił osadzać - sam to zrobił. A ja zrobiłem jeszcze błąd, bo pozwoliłem obsadzić puszki bez dekli a...
    4. Puszki przy obsadzaniu powinny być zamknięte deklami. Nie dlatego, żeby do środka nie nachlapać, ale po to, żeby je usztywnić i żeby zostały okrągłe. Jak masz jedną puszkę to nie problem. Ale jak masz zestaw trzech czy więcej i zniekształcą się, to potem jest duży kłopot z założeniem ramki.
    5. Tylko na jednej fotce to widzę... Ale żebyś wiedział. Kable sygnałowe (skrętka) generalnie nie powinny iść bliżej, niż 20cm od kabli elektrycznych. Niby są od tego odstępstwa - ale lepiej je odseparować. Wtedy też naciągane w przyszłości standardy posyłania skrętką "niższej" kategorii "szybszego" sygnału ma większe szanse powodzenia.
    6. Moje ulubione pytania kontrolne odkąd odkryłem dlaczego tak, a nie inaczej:
    Założenia: Sieć TN-C, uziom wchodzi od dołu, WLZ wchodzi od dołu.
    Pytania:
    a. Narysuj, gdzie w rozdzielnicy jest rozłącznik które żyły rozłącza i dlaczego?
    b. Narysuj czy/jak są połączone PEN, PE, N.... Wszystkie punkty styku.
    c. Gdzie jest SPD? I dlaczego nie warto dopłacać do iskiernika (to ostatnie podchwytliwe )

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Poza pierwszym zdjęciem pokazującym poziomicę na kiblu widzę coś takiego
    Masz jeszcze jakieś swoje projekty, którymi chciałbyś się pochwalić?
    agb - ty naprawdę jesteś niespełna rozumu (możecie sobie ręce podać z niejakim domino).
    Tę fotkę pokazał user chemik 143 z elektrody. https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...76089#14576089
    Ale to za trudne, by dociec, prawda?
    W warsiawiji tak mają - sporo mądrych inaczej.
    Co do wspomnianej poziomicy - pokazałem dzieło "hydraulików", którym się wydaje, że sa hudraulikami.
    To samo jest z agb, czy domino - też im się wydaje, że są elektrykami.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 01-05-2020 o 08:14
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  19. #39

    Domyślnie

    Prosiłem o wrzucenie zdjęcia, a Ty jak zwykle odwracasz kota ogonem. Ale murarze-elektrycy z elektrody tak już mają.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Leśny dziadku nie obchodzi nas jak się nazywają twoje troll-konta na elektrodzie. A do montażu kibla się przyłóż na drugi raz.

    Dawaj konkrety. Oświeć nas niegodnych twoimi mądrościami. Pytający wrzucił zdjęcia roboty potencjalnego wykonawcy. Dobry fachowiec czy paprok. Co powie leśny dziadek od norm?

    Jak tam dziś też jakaś awaria była, gdzie błysnąłeś przed niegodnymi?
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 01-05-2020 o 12:15

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony