dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 164 z 164
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    A montażem osprzętu to powinien zajmować się elektryk, gdyż dopiero wtedy może przeprowadzić pełne pomiary i wystawić protokół końcowy.
    Tego samego zdania jest elektryk, który wykonał u mnie instalację, której zdjęcia przedstawiłem w wielu wpisach w tym wątku.

  2. #162

    Domyślnie

    To jeszcze jedno dopytam.
    Wykonawca pociągnął WLZ od licznika (w linii ogrodzenia) do tablicy rozdzielczej w domu.
    I teraz pytanie. Czy należy to zinwentaryzować i nanieść na mapy geodezyjne?
    Kto powinien się tym zająć? Ten elektryk czy mam indywidualnie wołać geodetę? Dodam, że projektu trasy WLZ nie było - po prostu uzgodniłem z wykonawcą którędy ma kopać.
    A może w ogóle nie ma konieczności nanoszenia na mapę?

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    I teraz pytanie. Czy należy to zinwentaryzować i nanieść na mapy geodezyjne?
    Kto powinien się tym zająć? Ten elektryk czy mam indywidualnie wołać geodetę? Dodam, że projektu trasy WLZ nie było - po prostu uzgodniłem z wykonawcą którędy ma kopać.
    A może w ogóle nie ma konieczności nanoszenia na mapę?
    Geodeta musi nanieść przyłącza. Często to robią razem z inwentaryzacją powykonawczą budynku - wierzą na słowo albo jak widać ślad, gdzie osiadło. Dla pewności zadzwoń teraz i dogadaj się.

  4. #164

    Domyślnie

    Podjąłem jeszcze decyzję o zamianie szafki teletechnicznej podtynkowej (Hager VU24NWB) na szafkę rackową.
    W tej nic nie zmieszczę.
    Ale to już chyba zrobię sam.
    Po prostu zdemontuję istniejącą szafkę, wszystkie kable pozostawię jako wychodzące ze ściany (ewentualnie jakimś kanałem z tworzywa, bo będzie jeszcze 10cm ocieplenia w tej ścianie), a szafka docelowa zawiśnie (lub będzie stojąca) już po tynkach i po malowaniu.
    Ma to sens?
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 06-12-2020 o 12:10

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony