dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Paroizolacja

  1. #1

    Domyślnie Paroizolacja

    Zastanawiam się nad zasadnością stosowania niejako podwójnej paroizolacji. Dom z płaskim dachem, układ warstw od zewnątrz:
    - żwir
    - EPDM
    - styropian
    - folia paroizolacyjna
    - strop teriva
    Jak widać jest to stropodach niewentylowany.
    Czy teraz wykonując wewnątrz sufit podwieszany należy użyć po raz drugi folii paroizolacyjnej pod płytami GK?
    W części mieszkalnej nie stanowi to problemu bo koszt żaden, bardziej zastanawiam się czy to coś pomoże czy przeszkodzi (np uwięzimy w ten sposób część wilgoci pomiędzy paroizolacjami).
    Jak za to rozwiązać temat garażu gdzie załóżmy nie będzie już sufitu podwieszanego? Najchętniej pomalował bym terivę na ciemny kolor i tyle - jej wygląd mi nie przeszkadza. Garaż jest w bryle budynku, ale raczej nie będzie ogrzewany.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał fokus80 Zobacz post
    Zastanawiam się nad zasadnością stosowania niejako podwójnej paroizolacji. Dom z płaskim dachem, układ warstw od zewnątrz:
    - żwir
    - EPDM
    - styropian
    - folia paroizolacyjna
    - strop teriva
    Jak widać jest to stropodach niewentylowany.
    Czy teraz wykonując wewnątrz sufit podwieszany należy użyć po raz drugi folii paroizolacyjnej pod płytami GK?
    W części mieszkalnej nie stanowi to problemu bo koszt żaden, bardziej zastanawiam się czy to coś pomoże czy przeszkodzi (np uwięzimy w ten sposób część wilgoci pomiędzy paroizolacjami).
    Jak za to rozwiązać temat garażu gdzie załóżmy nie będzie już sufitu podwieszanego? Najchętniej pomalował bym terivę na ciemny kolor i tyle - jej wygląd mi nie przeszkadza. Garaż jest w bryle budynku, ale raczej nie będzie ogrzewany.
    Nie jestem tutaj fachowcem, ale sam robie ocieplenie w swoim domu i troche czytalem, ja bym chyba dal te paroizolacje od srodka, zeby jak najmniej wilgoci wnikalo w strop. Niby jest jedna paroizolacja pod styropianem, ale to chyba nie do konca mozna zaklasyfikowac jako "po stronie cieplej". W sumie tam raczej niepotrzebnie sie znalazla. bo co ona ma chronic oprocz zamykania drogi ujscia wilgoci?
    Garaz jest w bryle budynku czy dostawiony? Jesli nad garazem jest pomieszczenie, to jeszcze troche styro by sie przydalo podkleic od spodu, paroizolacja tam nie bedzie potrzebna, bo nie mieszkasz tam i nie gotujesz. Chyba ze garaz bedzie stale polaczony z czescia mieszkalna.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Aktualna paroizolacja jest od strony ciepłej - za nią jest w końcu styropian.

    Garaż jest przyklejony do budynku i styka się z nim jedną ścianą. W nim również jakaś wilgoć się pojawi - mokry samochód, zima (brak ogrzewania)...

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fokus, jakaś kontynuacja wątku? Coś wymyśliłeś?
    Mam podobną sytuacją i oprócz zwykłej paroizolacji pod styropian, myślę właśnie dołożyć jeszcze jedna pod terivą, nad GK. Zawsze to mniej wilgoci w stropie. Ale co wtedy z wilgocią technologiczną?
    Położyłeś coś na epdm pod żwir żeby nie uszkodzić membrany? Jakaś geowłókninę czy coś?
    Ostatnio edytowane przez hipodrom ; 29-12-2020 o 13:01

  5. #5

    Domyślnie

    Czy wypełniając wełną konstrukcję pod płyty G/K, zawsze powinno się stosować paroizolację?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony