dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 151 z 151
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Mam Stige z napędem i działa on bez zarzutu. Jakbym miał pchać bez napędu to nie wiem Fakt, że te bez napędu się lżej pcha pewno. Mam około 600 m2 trawnika i 2 aku 5ah jest na styk.

  2. #142

    Domyślnie

    Mam na oku dwie kosiarki.
    Stiga 5Ah 48V oraz Ryobi też 5Ah ale 18V.
    Czy 48V zawsze będzie lepsze? Czy nie ma to tak naprawdę znaczenia?
    poniżej linki:

    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-a...a-12028677626#

    https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogr...3-71a2fc444853

    którą byście wybrali?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #143
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Akurat żadnej z dwóch,może coś z Makity

  4. #144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    Ja zakupiłem RY18LMX37A z baterią 5Ah Dzisiaj pierwsze koszenie , dam znać jak się sprawuje.

    edycja
    Jestem po pierwszym koszeniu, kosiarka bardzo fajna, cicha i lekka, odkręcając dwa pokrętła można złożyć rączkę w pół, i w zasadzie to tyle, większej filozofii tam nie ma, więc nie ma się o czym rozpisywać. Działać działa, miała kosić i kosi.
    Trawnik 160m2 równo bez dziur i chwastów, nie kosiłem przy samej ziemi, czas koszenia 40min baterii 5Ah starczyło akurat na całość, skończyłem kosić i się rozładowała, zatem dokupię jeszcze jedną 4Ah, pewnie przy krótszym koszeniu nie starczyłoby energii.
    Jestem zadowolony
    Ostatnio edytowane przez Adam1982 ; 03-08-2022 o 08:35

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, tak, i specjalnie po to zarejestrowałeś się na Forum, by napisać ten post i podać nam nawet wszystkie numery katalogowe...
    Ale zaleciało spamem....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, tak, i specjalnie po to zarejestrowałeś się na Forum, by napisać ten post i podać nam nawet wszystkie numery katalogowe...
    Ale zaleciało spamem....
    Poprosiłem o usunięcie mojego postu.
    Zadowolony Pan?

  7. #147

    Domyślnie

    Poprawiona wersja specjalnie dla pana "fotohobby":
    Dzień dobry
    Od czerwca br. jestem posiadaczem kosiarki akumulatorowej: Kosiarka akumulatorowa firmy xxxx
    Dokupiłem do niej akumulatory zapasowe firmy xxxx

    Kosiarka kosztowała mnie niecałe xxxx
    Koszę na działce mniej więcej trawę o powierzchni 1500m2.
    Bardzo dobrze zbiera trawę i liście, nie trzeba grabić.
    Ma osobny silnik do napędu.
    Łatwo się czyści.
    Ustawia się ją pionowo i mało miejsca zajmuje.
    Niestety nie ma róż bez kolców.
    Ładowarka jest razem integrowana z kosiarką (gdy używamy kosiarkę nie możemy ładować w tym czasie akumulatorów).
    Ale, że dokupiłem inne narzędzia tej firmy z ładowarkami więc problem się rozwiązał.
    Druga sprawa to kupna zapasowego noża.
    Był niedostępny na polskim rynku.
    Po wielu emailach do producenta serwisu xxxx przysłał mi z xxxx serwisu nóż (z akcesoriami montażowymi) za darmo.
    Wracając do zalet kosiarki to dodam, że cicho pracuje.
    Co do wielkości koszenia na jednym komplecie akumulatorów to bywa różnie. Zależy od wysokości i gęstości trawy (średnio około 500 m2).
    P.S. W tym roku całkowicie przeszedłem na akumulatorowe narzędzia ogrodnicze na działce. Przyszył roku idę na emeryturę i nie będę już drażnił żonę narzędziami spalinowymi.
    Oprócz kosiarki tego lata zakupiłem następujące narzędzia firmy xxxx:
    xxxx Wkrętarka Akumulatorowa Litowo-Jonowa
    xxxx podwójna ładowarka
    xxxx piła Akumulatorowa
    xxxx trymer do żywopłotu 45 cm
    xxxx akumulatorowa podkaszarka do trawy 40 V (2 x 20 V).


    P.S. Przepraszam pozostałych użytkowników forum za te iksy ale cenzura...
    Ostatnio edytowane przez Janek58 ; 04-11-2022 o 13:53

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek58 Zobacz post
    P.S. Przepraszam pozostałych użytkowników forum za te iksy ale cenzura...
    Sam się cenzurujesz. Żaden moderator nie skomentował ani nie usuwał twojego wpisu. Więc nie wymyslaj.
    A to, że inny uczestnik forum ma podejrzenia , to jego prywatna sprawa.

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek58 Zobacz post
    Poprosiłem o usunięcie mojego postu.
    Zadowolony Pan?
    Nie trzeba prosić, można usuwać samemu. Zreszta mogłeś tamten post wyedytować
    Też używam narzędzi i robota koszącego firmy o której pisałeś, ale Twój spam aż razi w oczy...

    EDIT: I dziękuję za punkty reputacji i bardzo sympatyczny komentarz im towarzyszący
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-11-2022 o 13:39
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #150

    Domyślnie

    Jak już, po długiej nieobecności, wpadłem na forum, to napiszę coś i tu.

    Mam trzy sezony akumulatorówkę 40V z dwoma akusami 4Ah. Greenworks kupiony Juli, jak jeszcze mieli Greenworksa w ofercie.
    400m2 trawy. Gęba mi się śmieje, za każdym razem, kiedy ją zapuszczam. Cicha, wystarczająco mocna, przyjemna o użytkowaniu.
    Sąsiedzi pieprzą się ze spalinówkami. Co z tego, że pięć razy mocniejszymi skoro dwa razy cięższymi, głośniejszymi, upierdliwymi w obsłudze (miałem kiedyś spalinowego Chińczyka, najgorszemu wrogowi nie życzę). I to srnie się z uruchomieniem. Masakra.

    Spadku pojemności akusów nie zaobserwowałem. Jeżeli nastąpi, a pewnie prędzej czy później to nastąpi, oddam do regeneracji, do jakiegoś lokalnego fachury. Tam siedzą zwykłe ogniwa 18650, jak w większości elektronarzędzi, laptopów, rowerach elektrycznych, latarkach. Żadna kosmiczna technologia.
    Fakt - jest znacznie słabsza od spalinowej lub elektrycznej na kabel. Czasami, na przykład przy wysokiej i gęstej trawie albo kończącej się energii w akumulatorze, czuć to. Wówczas pod obciążeniem maleją obroty. Trzeba zwolnić tempo koszenia. Mnie absolutnie to nie przeszkadza. Takie momenty są bardzo rzadkie i wynikają z zapuszczenia trawy. Na co dzień, nie występują.
    W pozostałych aspektach, kosiarka akumulatorowa jak to każda inna kosiarka - może być zaprojektowana sensownie lub nie. System zasilania silnika w energię nie ma tu nic do rzeczy.

    Generalnie - jeżeli masz niewiele trawy (tak do 500m2), ładnie utrzymanej, regularnie koszonej, moim zdaniem akumulatorowa jest warta swoich pieniędzy i będzie to strzał w 10.

    Tylko, radzę kupić z głową, niech będzie odpowiednio mocna - co najmniej na napięcie 36V, na mniejsze napięcie to pieniądze wyrzucone w błoto.
    Oczywiście, napięcie nie ma bezpośredniego przełożenia na moc (ma tu coś do powiedzenia i natężenie prądu), ale w praktyce, producenci tak konstruują swoje urządzenia, że te o wyższym napięciu roboczym są projektowane tak, że są zwyczajnie mocniejsze.

    Warto tak zaplanować zakup, żeby na te same akumulatory pracowały i inne sprzęty, które będziecie potrzebowali. U mnie na tych samych akumulatorach pracują podkaszarka i odkurzacz/dmuchawa ogrodowa.

    I, błagam, opisując swoje sprzęty nie ograniczajcie się do napisania, że macie akumulatory o pojemności 2, 4, 6 Ah, bez podawania napięcia roboczego. Tak podana 'pojemność', bez podania napięcia akusa, to bełkot, który absolutnie nie informuje o ilości energii w nim zgromadzonej. Akumulator 6Ah na 18V jest mniej pojemny, znacznie mniej pojemny, niż 4Ah na 40V.
    Ostatnio edytowane przez pawelpiwowarczyk ; 27-03-2023 o 21:51

  11. #151
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Jak już, po długiej nieobecności, wpadłem na forum, to napiszę coś i tu.
    Będąc w identycznej jak powyższa sytuacji napisze tylko krótko - Ja używam 4 sezon i nadal jestem bardzo zadowolony. Zero awarii do tej pory.
    Albo jeszcze krócej - zgadzam się z opisem pawelpiwowarczyk.

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Tylko, radzę kupić z głową, niech będzie odpowiednio mocna - co najmniej na napięcie 36V, na mniejsze napięcie to pieniądze wyrzucone w błoto.
    Ta myśl wymaga uzupełnienia. Patrzeć na napięcie na jakim pracuje silnik a nie jaki ma akumulator. Jest trochę sprzętu na akumulatory podwójne (2x18V) i napędzają silnik 36V. Pamiętając oczywiście, że wkładając dwa 18V 5Ah, z punktu widzenia silnika mamy w środku 1x5Ah 36V.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony