dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 151
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie KOSIARKA - akumulatorowa. Jaką wybrać? czy warto? Opinie użytkowników.

    Nie znalazłem jednego zbiorczego tematu o kosiarkach akumulatorowych zatem zakładam (wspomina się o nich w różnych wątkach).

    Nęci mnie zakup takiej w końcu wszystko mam na prąd, więc czemu i nie kosiarka Ale mam obawy o wydajność.

    To znaczy raczej te mocniejsze dadzą radę z koszeniem moich 600m2 trawy, pytanie tylko czy zrobią to na 1,2 czy 5 typowych akumulatorach (typowy to 4-5 Ah).

    Czy są tu użytkownicy kosiarek akumulatorowych i podzieliby się opiniami:
    - co mają
    - co i ile koszą
    - jak się sprzęt sprawuje
    - itd.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Troszkę z boku tematu, ale jednak elektryk...
    od zeszłego sezonu używam podkaszarki Yato z aku 3Ah, przyznam, ze daje radę. W opisie miała wpisaną pracę na aku jakoś 55 minut, a przepracowała podczas testu w moim ogrodzie godzinę i pięć minut.
    Nie nadaje się do regularnego cięcia gęstej trawy i chwastów z łodygą powyżej 4-5mm bo się męczy, tzn daje radę, ale nie do tego jest stworzona.
    Pracuje co tydzień w sezonie, przy obróbce 1600m2 trawnika.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jest to trochę obok i nie da się przełożyć na kosiarki, ale można optymistycznie patrzeć na podejście deklaracji producenta (55min vs 65 min). Dzięki.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    W czwartek chyba jadę do sklepu na oględziny kosiarek akumulatorowych Stiga + podkaszarki. Jako, że trawa już zaczyna rosnąć o coś czuje , że nie wrócę z pustymi rękoma

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja się jeszcze biję z myślami czy kupić.
    Ale po pierwszym przeglądzie rynku i możliwości kosiarek doszedłem do wniosku, że ewentualnie jak kupię to tylko taką co ma relatywnie tanie akumulatory lub jest szeroki rynek zamienników.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Rynek zamienników nie musi być szeroki.
    Wystarczy 2-3 ale dobre i tanie.

    Pytanie - po ilu latach trzeba wymienić akumulator w kosiarce?
    Warto też spojrzeć co jeszcze będzie potrzebne w domu i w ogrodzie z akumulatorowym "napędem".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dwa, trzy to już względnie szeroki rynek
    Ja nie patrzę tylko pod kątem wymiany za ileś tam lat, ale do ewentualnego zakupu od razu.
    Deklaracje producenta sa pewnie na wyrost, często w pakiecie jest akumulator o mniejszej pojemności.
    Jak pisałem ja moge kosić na kilka akumulatorów (wymiana 15 sek.) pod warunkiem, że całość będzie w akceptowalnym budżecie.

    Dlatego raczej się nie zdecyduję na marki specjalizujące się w ogrodowych narzędziach akumulatorowych i uchodzących za najlepsze (EGO, GreenWorks) ale mające drogie akumulatory i brak zamienników lub też drogie. Raczej poszukam kosiarki od firmy co zjadła zęby na elktronarzędziach a teraz dorzuciła sobie kosiarkę (DeWalt, Makita, Ryobi).

    @marcin225, jak tam oględziny Stigi?

    PS
    Mnie tak jak marcinowi kończy się czas. Trawa wysiana niecałe 2 tygodnie temu i zaczęła wschodzić
    Ostatnio edytowane przez giman ; 08-05-2020 o 08:12
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post

    @marcin225, jak tam oględziny Stigi?
    No zarówno kosiarka jak i podkaszarka wyglądają solidnie Działają 2 szt AKU 48V 4,0Ah powinny dać radę ale cokolwiek sensownego będzie można napisać po koszeniu i to nie pierwszym na młodej trawie ale raczej później. Dodatkowo zamówiłem dmuchawę do zestawu ale to przyjdzie w tygodniu bo nie mieli na stanie. Do wszystkiego oczywiście pasują te aku z kosiarki.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Od ponad 1.5 roku używam Greenworks 40V, powierzania około 450-500m2,
    Wcześniej miałem, kosiarki elektryczne, potem spalinowe i teraz aku. Uważam, że jest jedno z lepszych rozwiązań.

    W zależności od wysokości trawy na jedno koszenie potrzeba 1-1.5 AKU 4Ah (mam dwa wiec szybka wymiana i można kosić). Kosiarka w zależności od obciążenia dobiera sama obroty. Wykonanie i jakość materiałów oceniam na 4+. Dla mnie zaletą było dostępność innych akcesorów (w przystępnych cenach) ogrodowych na ten sam akumulator oraz szerokość koszenia 45cm. Kosiarkę kupowałem po sezonie, cena około 1990 kosiarka i dwa aku.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ta kosiarka z napędem czy bez?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Działają 2 szt AKU 48V 4,0Ah powinny dać radę
    Pewnie dadzą radę to 384Wh, solidnie.
    A o ceny można zapytać

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Od ponad 1.5 roku używam Greenworks 40V, powierzania około 450-500m2,
    [...] W zależności od wysokości trawy na jedno koszenie potrzeba 1-1.5 AKU 4Ah
    Brzmi budująco, ja mam 600m2.
    A ile czasu wytrzymują baterie, bo każdy inaczej biega z kosiarką?

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    szerokość koszenia 45cm. Kosiarkę kupowałem po sezonie, cena około 1990 kosiarka i dwa aku.
    Teraz ceny nieosiągalne, nawet zbliżonych nie. Jest drożej.
    Widzę też, ze mają podobne 2 linie produktowe i są kosiarki 45cm oraz 46cm.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ta kosiarka z napędem czy bez?
    Bez napędu, po pierwsze dla takiej powierzani napęd zbędny, dla tak małej wagi napęd zbędny, nawet dziecko razi sobie z koszeniem. Poza tym ja chodzę z kosiarką szybciej niż napęd wymusza.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Brzmi budująco, ja mam 600m2.
    A ile czasu wytrzymują baterie, bo każdy inaczej biega z kosiarką?
    Większe znaczenie ma wysokość i gęstość trawy niż, to jak szybko się chodzi. Wiec podawanie czasu jest bez sensu, ponieważ jest to czasem 30 a czasem 60 min.
    Dla 600m2 jeden aku to za mało, chyba, że planujesz kosić z przerwą obiadową.

    Nie wiem czy mam 45 czy 46 jakaś z silnikiem bezszotkowym, te kosiarki różnią się trochę wyglądem, w zależności na jaki rynek są produkowane (taką mam teorię, po tym jak oglądałem opnie z forum USA i DE).

    Przy zakupie zwróć uwagę na gwarancję na akumulator oraz dana marka ma dystrybutora na Polskę, to ważne jak za kilka lat będzie trzeba dokupić aku. Mnie skusiła cena, a potem się okazało ze w Jula pojawiają się fajne promocje i dokupiłem kilka innych narzędzi.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Bez napędu, po pierwsze dla takiej powierzani napęd zbędny, dla tak małej wagi napęd zbędny, nawet dziecko razi sobie z koszeniem. Poza tym ja chodzę z kosiarką szybciej niż napęd wymusza.
    Napęd napędowi nierówny. Stiga ma do 5 km/h a to już sporo , w jakiejś widziałem do 2km/h to faktycznie jak nic . Moja kosiarka z 2 AKU waży ponad 30 kg i wcale tak radośnie się jej nie pcha po powierzchni utwardzonej a co dopiero po trawie. DLa mnie napęd był wysoce wymagany przy wyborze. Też myślałem żeby wziąć kosiarkę EGO początkowo ale nigdzie w okolicy nie ma ani dystrybutora ani serwisu jakby co.

    Jeśli chodzi o akumulatory to można poszukać kogoś kto je "zregeneruje" ja tak robiłem z akumulatorami Hilti, koszt 1/4 nowego aku a wytrzymują potem ładne parę lat.
    Ostatnio edytowane przez marcin225 ; 08-05-2020 o 10:42

  15. #15
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Waga akumulatorowych jest niezbyt zachęcająca .
    Darek B

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie wiem jak inni, ale waga nie jest dla mnie parametrem dla którego spoglądam w kierunku akumulatorowych.
    Myślę, ze się je rozważa z innych zwględów. Niemniej są o te 5-15% lżejsze od odpowiedników spalinowych.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Waga akumulatorowych jest niezbyt zachęcająca .
    Spalinówki też są ciężkie bo chyba nikt nie bierze pod uwagę elektrycznej i ciąganie kabla.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Dla 600m2 jeden aku to za mało, chyba, że planujesz kosić z przerwą obiadową.
    To wiem, planuję min na 2 aku (jak kosiarka typu 36-40V).

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Nie wiem czy mam 45 czy 46 jakaś z silnikiem bezszotkowym, te kosiarki różnią się trochę wyglądem, w zależności na jaki rynek są produkowane (taką mam teorię, po tym jak oglądałem opnie z forum USA i DE).
    Mniej więcej taka jak ta - https://greenworkstools.eu/sites/gre...?itok=QgyOMQyq
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To wiem, planuję min na 2 aku (jak kosiarka typu 36-40V).


    Mniej więcej taka jak ta - https://greenworkstools.eu/sites/gre...?itok=QgyOMQyq
    tak taka
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ten model Grennworks wycofali już z produkcji i jest praktycznie niedostępny. A te dostępne mają same wady (z mojej perspektywy). Polityka produktowa, że hoho.
    Szukam dalej, na oku mam jeszcze Makitę DLM460, ale wyjdzie drożej.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony