dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 151
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Powinni wymienić silnik lub akumulator na nowy i po sprawie,nie wiem o co trzeba tu pytać?,być może teraz kombinują jak to naprawić bez żadnej wymiany tak aby się kupy trzymało,co do gwarancji to nie wiem czasami czy nie mogą wydłużyć czasu naprawy załaniając się czymś "nieprzewidzianym"
    Akumulatory są sprawne.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Może padła elektronika.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Też bym podejrzewał elektronikę. Jeżeli kosiarka działała, kosiła, silnik nie brzmiał dziwnie (stukanie, itp) tylko nie potrafiła wejść na większe obroty to duże prawdopodobieństwo sterownika, czyli ogólnie elektroniki.

    errata.
    Nie doczytałem, ze ostatnie wpisy z 17.10 a nie z 17.11 (dziś), więc pewnie nieaktualne, ale już zostawie.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 17-11-2020 o 10:53
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnonimowyAlkoholik Zobacz post
    Odkopię temat. Jak się sprawują kosiarki po przepracowanym sezonie? Będę mieć około 250m2 trawy do skoszenia, więc szukam elektrycznej sieciowej lub akumulatorowej w przystępnej cenie- nie chciałbym, wydać więcej niż 1500 zł za zestaw z akumulatorami, dlatego tak naprawdę na aku w grę wchodzi Erbauer albo Parkside, chyba że ktoś ma i użytkuje kosiarkę innego producenta i jest w stanie polecić/wydać opinię?
    Sezon skończył się dobrze. Regularnie kosiłem 600m2 trawy. Raz walnąłem w kamień. Poza tym wszystko ok i gładko.
    Do 1500 zł będzie cieżko (do 2000 łatwiej ), ale nie niemożliwe jak jest tylko 250m2. Masz jakieś oczekiwania co do szerokości koszenia?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    W tym roku planuję wziąć się solidniej za trawnik więc bujny będzie.
    Prawdziwy test dla akumulatorowej kosiarki.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    zapomniałem dopisać a propos usterki w kosiarce , że już zrobione i wymieniali cały silnik. Potem skosiłem ostatni raz to szła jak nigdy

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czyli kiepski silnik, świetny serwis
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ja mam Makitę i już we wcześniejszych postach opisałem wrażenia.
    Makita 460 ma w zestawie 5Ah aku (taki kupiłem i takie widziałem w sklepach, może zdarzają się inne konfiguracje)
    Co do dwóch aku po 18V to dla mnie akurat główna zaleta. Tak jak pisałeś 2 x 18V 5Ah to 1 x 36V 5Ah.
    Taki ruch jest prosty, Makita nie musiała opracowywać nowego akumulatora. Można nim zasilać dziesiątki czy setki innych sprzętów Makity i istnieje potężny rynek zamienników jakbyś w przyszłości chciał wymienić taniej. A czy na półce trzymasz jeden duży czy dwa mniejsze aku to dla mnie żadna różnica.
    Jak chcesz porównywać akumulatory między różnymi firmami to patrz na watogodziny (Wh).
    I jak ta kosiarka? Też myślę nad makitą. Czekam tylko czy pojawi się promocja z akumulatorami jak w zeszłym roku

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zadowolony. Kosiłem cały zeszły sezon. Na jednym komplecie aku działała 45-60min.
    Na początku jak trawa była mega młoda to skosiłem całe 600m2 i jeszcze aku przełożyłem do podkaszarki i obleciałem różne krawędzie.
    W tym sezonie trawa starsza to szacuję 40-45 min.
    Rewelacyjnie zapełnia kosz, każdy zakamarek, ubija bardzo solidnie.

    Raczej nie jest to kosiarka na łąki czy inne wertepy, ale do trawnika super.

    Jak dla mnie ma jedną wadę o której już tu pisałem (komuś będzie przeszkadzać lub przyzwyczai się tak jak ja)
    Jedyny minus to dość mocna sprężyna w tej rączce z "gazem" czy tam hamulec bezpieczeństwa (no to co cały czas trzeba trzymać). Mam wrażenie, że dość mocno się ze mną "siłuje".
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #70

    Domyślnie

    Nie brakuje Ci napędu? Sam mam podobny areał i zastanawiam się nad samobieżną.

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie odczuwam problemu czy ciężaru.
    Kiedyś incydentalnie używałem tez spalinowej o zbliżonej wadze i też było gładko.
    Mam trochę przeszkód (drzewa, huśtawki, itp.) i napęd by mi tylko wadził.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Kosiarka tylko z napędem! Kilka razy pchałem swoją bez napędu (jak mi ten silnik szwankował ) i dziękuję Napęd to mega ułatwienie, oczywiście można bez ale też można jeździć autem bez wspomagania...

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej, gdy pchałeś swoją z uszkodzonym napędem było gorzej, niż gdybyś pchał taką bez napędu.
    Też kiedyś kosiĺem spalinówką z napędem, później z uszkodzonym napędem, wreszcie inną bez napędu
    Ja mam równy trawnik 350m2, paru drzew, ale sporo ostrych łukòw - napęd nie jest dla mnie przydatny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ale ja nie miałem uszkodzonego napędu. Ten akurat działał bardzo dobrze.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to nie wiem, jak to zinterpretować:
    Kilka razy pchałem swoją bez napędu (jak mi ten silnik szwankował )
    Moja spalinówka jest lekka i zwrotna, może dlatego nie jest fla mnie problemem
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-03-2021 o 07:44
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to nie wiem, jak to zinterpretować:


    Moja spalinówka jest lekka i zwrotna, może dlatego nie jest fla mnie problemem
    Zinterpretować tak, że z napędem szybciej szła a na każdej wyższej trawie (miejscami) mi traciła obroty, więc szedłem wolno bez napędu żeby potem mi się 6 minut nie rozpędzała (bo tyle trwało mniej więcej żeby z powrotem na właściwe obroty weszła ) .

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To jest bardzo indywidualna sprawa trzeba spróbować obu i podjąć decyzję.
    Dla mnie kosiarka poniżej 30 kg (moja ok 28-29 kg) z solidnym łożyskowaniem kół chodzi gładko i nie odczuwam, że to jakiś znaczący opór czy coś co mi przeszkadza.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Zinterpretować tak, że z napędem szybciej szła a na każdej wyższej trawie (miejscami) mi traciła obroty, więc szedłem wolno bez napędu żeby potem mi się 6 minut nie rozpędzała (bo tyle trwało mniej więcej żeby z powrotem na właściwe obroty weszła ) .
    Aa, ok - kosiłes kosiarka z napędem przy wyłączonym napędzie.
    Też kiedyś tak robiłem i faktycznie mordęga.
    Jak przeszedłem na spalinową bez napędu było sporo lżej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #79

    Domyślnie

    Ja mam prosty trawnik na ile się dało. Głównie 20m w jedną stronę i z powrotem. Dlatego myślę o napędzie.

  20. #80

    Domyślnie

    Hej,

    Proste pytanie:
    - https://www.dewalt.pl/powertools/pro...tno/DCMW564P2/
    czy https://www.makita.pl/product/dlm460pt2.html
    ?

    Do koszenia jest równy trawnik 800m2, docelowo będzie to prawie 1000m2 + tego samego producenta kupie i kose aku.

    Jest jeszcze:
    https://www.castorama.pl/kosiarka-ak...d-1102845.html
    Ale ona chyba nie ma silnika BS, tylko na szczotkach?
    czy https://www.kaercher.com/pl/home-gar...-14444700.html
    Niby fajna bo lekka, ale to plastikowa obudowa, na dodatek aku do niczego się nie przyda...

    Da rade Makia lub DW na 2 aku skosić 800-1000m2 trawnik czy będę musiał dokupić kolejne 2?
    Bo jak mam kupić dodatkowe 2 aku i wydać na nie z 700zł, to mogę kupić wyższy model który ma od razu 4 aku... tylko ona znowu cięższa, a wersja z napędem waży tyle co spalinowa i kosztuję aż 4500zł.
    A tak myślę, że chyba lepsza lekka bez napędu na płaski trawnik, niż dużo cięższa z napędem, czy jestem w błędzie?

    W sumie budżetu nie mam jakiegoś z gory określonego, chciałem kupić w sumie kosiarkę na silniku Hondy lub Yamahy, ale akumulatorowa ma chyba większy sens i jest bezobsługowa.
    Marki typu Makita czy DW mają tak silniki i aku ogarnięte że z tym nie ma się prawa nic dziać, już nawet czarna wkrętarka od Parkside robi robotę nawet mieszając zaprawę i nic się z nią mi nie dzieje.
    Ostatnio edytowane przez phoel ; 18-04-2021 o 23:06

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony