dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 151
  1. #81

    Domyślnie

    Masz wyżej posty użytkownika giman, który właśnie tę makitę posiada. 1000+ m2 na jednym komplecie aku może być ciężko na podstawie tego co pisze. DLM462PT4/DLM532PT4 to koszt <4000zł z 4x5Ah aku.

    Ja mam prawda bliżej 600m2, ale skłania się ku DLM532 żeby szybko kosić. Tym bardziej, że dopłata do DLM462 to dopłata ~150zł. Czekam tylko czy pojawi się promocja makity, jak rok temu, że dawali 2 akumulatory gratis. W zeszłym roku pojawiła się na koniec kwietnia.

  2. #82

    Domyślnie

    Ah, pisał o DLM460 nawet.

    DLM532, to jest już kolos ważący 40kg, tyle co spalinowa 52cm która masz w cenie 2500zł z motorem Hondy/Yamahy, trochę dużo... na dobra sprawę, jak popatrzysz na to z tej strony. Ja już szybciej jestem za 460 + dokupic 2 aku, a za 4000zł to kupisz spalinowa z motorem Kawasaki.

    Na promocje nie bardzo mogę czekać, bo potrzebuje kosiarkę za najpóźniej 2 tygodnie, trawa siana jesienią i ma obecne koło 5cm.

    Mam obecnie tylko badziewie elektryczne na kablu za "flaszkę", co używałem do koszenia ROD'o i nie chce nowej trawy tym powyrywać z korzeniami, a kosą NACa też nie bardzo. ;p
    Miałem kiedyś spalinową, ale zmieniła właściciela bez mojej zgody. ;p

    Co do wydajności kosiarek Aku, myślę że sporo zależy od wprawy, trzeba szybko po prostu trawnik skosić, bo wtedy wiadomo ze krócej kosiarka pracuje, czyli jak najmniej przeszkód, równy płaski teren itp.
    Ostatnio edytowane przez phoel ; 19-04-2021 o 12:51

  3. #83

    Domyślnie

    Jak nóż ostry, to nic nie powyrywa. Ja mam taką kilkuletnią na kablu, co objechałem 3 markety i kupiłem co było najtańsze. Kosiłem na jesieni i nic nie wyrywało. Też już nie mam do kabla cierpliwości i czekam na tą promocję max do końca miesiąca, bo w zeszłym roku pod koniec kwietnia była. Jak nie będzie, to trudno.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @phoel
    Na 800-1000 m2 jeden zesatw aku (2x5Ah) nie wystarczy docelowo. Pewnie wystarczy na te 800m2 mega młodej trawy, ale na docelowy zagęszczony trawnik już nie.
    Co do drugiego zestawu możesz czekać na promocję (ja kupiłem za 99zł zestaw do podkaszarki) lub kupić zamienniki, Makita ma aku w tym formacie od dekad i olbrzymi rynek zamienników.
    Reszta moich przemyśleń we wcześniejszych postach.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Masz wyżej posty użytkownika giman, który właśnie tę makitę posiada. 1000+ m2 na jednym komplecie aku może być ciężko na podstawie tego co pisze. DLM462PT4/DLM532PT4 to koszt <4000zł z 4x5Ah aku.
    .
    Za tyle to masz najnowszą Stige z 2x AKU 7,5 Ah 48V.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Za tyle to masz najnowszą Stige z 2x AKU 7,5 Ah 48V.
    Nie mówię nie, ale ja takiej oferty nie widzę nigdzie. Daj linka.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie mówię nie, ale ja takiej oferty nie widzę nigdzie. Daj linka.
    Chociażby ta: https://www.stiga.pl/sklep/koszenie-...ombi-955-sq-ae

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ona akurat jest bez aku a dokupienie 2x7,5Ah to kolejne 2kPLN i jeszcze ładowarkę trzeba kupić.
    Ale jak ktoś jest gotów przekroczyć 3k PLN, albo zbliżyć się do 4kPLN to ma w Stiga - Combi 748 Q AE, Collector 548 S AE poniżej 3 tys już z aku (1x5 lub 2x4), kolejny można dokupić.
    A jak ktoś te 4kPLN chce wydać to kupi nawet Toro z szerokością koszenia 55cm i aku 6Ah 60V (324 Wh).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    A faktycznie nie dopatrzyłem na szybko Ja kupiłem w zeszłym roku od razu z dwoma aku to myślałem że tak zawsze sprzedają

  10. #90

    Domyślnie

    Stiga i inne marki "kosiarkowe" mają 2 podstawowe wady wg mnie:
    - aku którego nigdzie indziej nie użyjemy,
    - marki jak Makida, DW itp mają sporo większe doświadczenie z silnikami BS czy akumulatorami.

    ... a mając np 4 aku od Makity, możemy kupić sobie flexa, piłę itp w wersji bez aku i mamy maga fajne narzędzia za połowę ceny, bo połowa ceny w nich to aku/ładowarka przecież, a jeszcze do Makity jest od razu ładowarka 2x, a takie DW daje zwykłą pojedynczą, co przy zakupuje 2 dodatkowych aku jest porażką, 4 aku i 1 ładowarka.

    Nie chce dużej i ciężkiej kosiarki, bo to nic przyjemnego nawet jak ma napęd. Dlatego ta "topowa" Makita wg mnie odpada, nie chodzi tylko o cenę, ale i wagę.

    Co do zamienników aku, średnio mnie one interesują, bo każdy wie jak jest z trwałością i trzymaniem parametrów podanych na "opakowaniu".

    @agb
    Co z tego że nóź ostry, jak ta kosiarka jest rozklekotana i ledwo co jeździ, pisałem że ona była za flaszkę.
    Ostatnio edytowane przez phoel ; 19-04-2021 o 19:44

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał phoel Zobacz post
    Stiga i inne marki "kosiarkowe" mają 2 podstawowe wady wg mnie:
    - aku którego nigdzie indziej nie użyjemy,
    - marki jak Makida, DW itp mają sporo większe doświadczenie z silnikami BS czy akumulatorami.
    To był też mój kierunek poszukiwań (ale każdy ma swoje kierunki/priorytety). Z trzech grup kosiarek akumulatorowych interesowały mnie te dwie pierwsze:
    - marki specjalizujące się w ogrodowych narzędziach akumulatorowych i uchodzących za najlepsze (EGO, GreenWorks),
    - firmy co zjadły zęby na elektronarzędziach (Makita, Ryobi, DeWalt),
    - firmy z kosiarkami spalinowymi rozszerzające ofertę (Husqvarna, Stihl, Stiga, Al-ko)
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #92

    Domyślnie

    btw
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-a...x2-10205239963

    Czemu tej kosiarki nie ma na stronie DW Polska?

    Bo taka z "lewej" dystrybucji, to na dobrą sprawę nie ma gwarancji.
    Nie jest aż tak tragicznie ciężka i ma dość solidne aku na wyposażeniu.

    I chyba mam coś jeszcze fajnego:
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-a...aw-10545299351
    2x Aku 18v 10Ah
    Nie wiem jak z narzędziami Metabo, chyba porównywalne do Makita itp, akumulatory raczej dobre, bo wiele innych mniejszych marek z ich akumulatorów korzysta, z Makity zresztą tak samo.
    Ostatnio edytowane przez phoel ; 19-04-2021 o 21:21

  13. #93

    Domyślnie

    @giman
    Hej, mam ten sam problem co Ty rok temu- szukam kosiarki, podkaszarki i zestawu akumulatorów.
    Przekonałeś mnie do Makity- jeśli to nie problem, mam jeszcze dwa pytania:
    - jaką podkaszarkę ostatecznie wybrałeś?
    - czy brałeś pod uwagę DLM432 i zdecydowałeś się jednak na DLM460?
    Pytam, bo właśnie się zastanawiam - 432 jest znacznie tańsza, a z tego co czytam to różnią się głównie tymi 3cm i materiałem obudowy (432 jest cała plastikowa, przez co mniej wytrzymała, ale i lżejsza - prawie 10kg!)

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie rozważałem DLM432 bo ma silnik szczotkowy.
    Podkaszarkę kupiłem DUR184L, ale głównym kryterium była cena (tańsza była tylko "zabawka" dur181) i potrzebuje do prac lekkich. Sam dla siebie musisz ocenić jaka moc, rodzaj uchwytu.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #95

    Domyślnie

    Silnik na szczotkach ma dużo mniejsza moc i szybciej zjada baterie, w efekcie końcowym ona bardzo słabo wypadnie jak chodzi o to ile nią skosisz na 2x 18V 5Ah.

    Ja kupiłem DLM460 dzisiaj + dokupię kose do zestawu pewnie też. kusi mnie ta DUR181, tanie to a w sumie zeby skosić wokół ogrodzenia itp, to taka lekka zabawka idealna może być.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie rozważałem DLM432 bo ma silnik szczotkowy.
    Podkaszarkę kupiłem DUR184L, ale głównym kryterium była cena (tańsza była tylko "zabawka" dur181) i potrzebuje do prac lekkich. Sam dla siebie musisz ocenić jaka moc, rodzaj uchwytu.
    Dzięki za odpowiedź, jednak warto pytać- zupełnie umknęło mi, że w tej kosiarce jest silnik szczotkowy.
    (co prawda w większości elektronarzędzi mam szczotkowce i wielkiej tragedii nie ma, ale w tym wypadku wolę dopłacić)

    Teraz pozostaje czekać- albo pojawi się promocja jak u Ciebie rok temu, albo trawa urośnie

  17. #97

    Domyślnie

    Dobra mam DLM460, słabo z wydajnością aku na 800m2, haha.

    Kosiarka spoko, fajna, cicha, wygląda na mega solidnie wykonaną, te 25kg to trochę robi swoje jak się chce ją przenieść itp, ale toczy się bardzo fajnie i nie czuje się dyskomfortu z braku napędu

    Skosiłem te moje 800m2, została ostatnia kreska na aku(1 z 4), a trawa, no taka na pierwsze koszenie, było pół kosza trawy tylko, fakt że następnym razem lepiej zaplanuje to koszenie, tak samo mały kawałek poprawiałem na obniżonej wysokości cięcia, ale raczej to nie wypłynie na tyle, że przy bujnej trawie wystarcza 2 aku 5Ah na 800m2, a już na pewno nie na 1000m2, czyli tak jak myślałem, 2 aku do dokupienia, ale przydadzą się do innych rzeczy od Makity.

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ale chyba nie spodziewałeś się, że docelowo wystarczy od roku nią koszę i ci wprost napisałem, że nie wystarczy.
    Ale przy 800-1000m2 zawsze musisz mieć aku na zmianę. W Makicie te 2 aku to jeden załadunek (silnik 36V).
    W Makicie potrzeba 4xaku, w wielu innych 2xaku. Zawsze na wymianę. Ważne jest też szybkie ładowanie, najlepiej czas ładownia krótszy niż czas używania wtedy można "rotować" do końca świata
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #99

    Domyślnie

    Ja Makitę wybrałem też ze względu na ładowarkę bo ma na 2 aku, gdzie w przypadku DW, 4 aku i pojedyncza ładowarka trochę słabo.
    No i też lepiej mieć 4 Aku po 5AH, niż jak w Metabo można kupić np 2 Aku 10Ah, przynajmniej jak dla mnie.

    Zobaczymy jak to będzie, może 2-gie lądowanie aku się lepiej ułoży, chociaż to nie są stare akumulatory NiMH i tu nie ma co się układać.
    Jeszcze kwestia optymalniej to kosić i skrócić czas koszenia, pożyjemy zobaczymy, frontu domu póki co nie robię więc będzie te 8 ar.

  20. #100

    Domyślnie

    Co myślicie o kosiarce akumulatorowej NAC LB36-43-2B40-S? Szerokość koszenia 43cm, kosz 50l, 36V, cena niespełna 1100zł. Warto? Mam ogród około 200 metrów kwadratowych

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony