dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 151
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    W pół roku pojemność akumulatora nie spadnie do 70% (nie powinna).
    Gwarantowana liczba ładowań to w okolicach 500-1500.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    W rok pojemność do 70% nie spdanie nawet w chińskich noname-ach (trzeba tylko mieć świadomość, ile to ma pojemności na początku a nie ile napisali na aliexpress i wtedy ta pojemność będzie względnie trwała). Ale kupując akumualtaroy znanych firm zapewne będą tam dobre ogniwa, które sa powszechnie używane do zasilania urządzeń od latarki po Teslę.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    HuberUban

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wiadomo, że dużo zależy od tego co się wybierze. Ja mam Stihl RMA 235, ktorą sobie kupiłem na myjki.eu. Ogólnie bardzo dobrze mi się sprawuje, nie mam co narzekać Fajnie że ma regulacje stopnia koszenia, przyznam ze czasami z tego korzystam.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    U autoryzowanego dealera pewnie dostałbyś zniżkę od oficjalnej ceny katalogowej.
    Co to jest "regulacja stopnia koszenia" ? Masz na myśli regulację wysokości cięcia?
    Masz jeden akumulator AK 20 czy AK 30 ? Na ile m2, na ile minut pracy wystarcza?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Tak jak pisałem podzielę się wrażeniami z użytkowania Stigi po pierwszym koszeniu. Także wczoraj nadszedł ten dzień w którym wyjechałem maszyną na trawnik
    (głównie po to żeby chwasty obkosić bo trawa wzrosła tak na 8 cm gdzieś to mogłem jeszcze poczekać z koszeniem ale chwasty poszły w górę bardziej) . Ogólnie to jestem zadowolony , obkosiłem ok 600 m2 w może 40 minut. Akumulatory oczywiście spokojnie wystarczyły , zaczynałem z poziomu 90% naładowania - zeszło do 30% na koniec. Kosiarka ciężka -30kg- ale napęd robi swoje to się tego nie odczuwa. Natomiast jakby się napęd spier... to nie byłoby ciekawie (nie wiem jak ludzie koszą bez napędu spalinówkami które ważą podobnie).
    Dotychczas kosiłem u matki na działce zwykłą elektryczną to nie ma porównania nawet. Brak problemu z wiecznie przeszkadzającym kablem, koszenie idzie błyskawicznie.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Spokojnie da się kosić kosiarką spalinową 35 kg bez włączonego napędu
    W lepszej akumulatorowej jest możliwość zmiennej szybkości jazdy więc łatwiej są używa napędu.
    Na małych powierzchniach - między drzewami, krzewami, klombami napęd nie pomaga.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To dziś ja mogę zdać relację z użytkowania kosiarki Makita DLM460.
    Dziś kosiłem trzeci raz, więc ustawianie wysokości niższe i było co kosić (pierwsze dwa koszenia nie były tak miarodajne).

    Moje ok. 600m2 trawnika skosiłem w 50min. Akumulatory to 2x5Ah 18V, czyli 180Ah, nie tak duża pojemność, więc wynik bardzo dobry.
    Po tym jak skończyłem na akumulatorach były jeszcze 2 kreski na 4. Potem jeden akumulator przełożyłem do podkaszarki i kosiłem nią przez ok 20min i wtedy akumulator się skończył.

    Ponadto bardzo dobrze nabija kosz, po same brzegi, równiutko. Jestem zadowolony z zakupu.
    Jedyny minus (to moje wrażenie, ale mało mam do czynienia z kosiarkami w ogóle) to dość mocna sprężyna w tej rączce do zapalania czy hamulec bezpieczeństwa (no to co cały czas trzeba trzymać). Mam wrażenie, że dość mocno się ze mną "siłuje". Ale może ja po prostu słaby jestem haha.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Kupiłeś zestaw DLM460 z akumulatorami i ładowarką czy każde oddzielnie?

    Nie ma napędu i ma ponad 25 kg i pewnie bez problemu da się jeździć.
    W komplecie jest też wkładka do mulczowania?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Oczywiście chciałem komplet, ale nigdzie blisko mnie nie był dostępny, więc wziąłem wszystko oddzielnie. Tak ma ok 27 kg, jeździ się bardzo lekko, gładko i przyjemnie. Wziąłem od razu podkaszarkę i jeszcze czekam na promocyjny drugi zestaw akumulatorów (ku mojemu zaskoczeniu póki co pojedynczy komplet i tak wystarcza). Wkładka do mulczowania jest, w sensie zatyczka, bo nóż jest ten sam uniwersalny. Ja nie próbowałem mulczować póki co i na razie nie planuje.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr.g979

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Darłowo
    Kod pocztowy
    76-150
    Posty
    9

    Domyślnie

    Właśnie stoję przed wyborem kosiarki, do tej pory miałem elektryczną, niestety teren do koszenia mam duży ok 600-700m2 i jest ona za mała (szerkość 40cm, o kablu nie wspomniając). Dlatego chciałbym zamienić ją na akumulatorową. Rozważam Stigę 544 za ok 1680zł (szer. koszenia 40cm, bateria 5ah w zestawie, nie wiem czy silnik jest bezszczotkowy), Ryobi RLM36X46H5P , który jest szerszy - 46cm, bateria taka sama i cena ponad 2000zł oraz Makita DLM 460.

    Najbardziej jakoś podoba mi się ten Ryobi, głównie dlatego,że 46cm i jedna bateria. Właśnie tego za bardzo nie rozumiem - Makita ma dwie baterie po 18V 4ah - rozumiem ,że da to 36V o pojemności 4ah. Po co taki zabieg? Dwie baterie, które i tak nie mają wpływu na długość pracy? A może się mylę?

    Ponieważ teren mam dość spory, będę musiał zakupić dodatkową baterię. Najtaniej wychodzi ze Stigą ok .2200-2300 z dodatkowym aku. Ryobi to już ponad 2700, a w przypadku Makity musiałbym żąglować aż 4 bateriami. I teraz jestem w kropce
    Ostatnio edytowane przez piotr.g979 ; 06-07-2020 o 18:19

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Makita ma bardziej uniwersalny system 18V. Dzięki stosowaniu 18V można w mniej obciążających urządzeniach stosować mniejsze i lżejsze akumulatory 18V.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja mam Makitę i już we wcześniejszych postach opisałem wrażenia.
    Makita 460 ma w zestawie 5Ah aku (taki kupiłem i takie widziałem w sklepach, może zdarzają się inne konfiguracje)
    Co do dwóch aku po 18V to dla mnie akurat główna zaleta. Tak jak pisałeś 2 x 18V 5Ah to 1 x 36V 5Ah.
    Taki ruch jest prosty, Makita nie musiała opracowywać nowego akumulatora. Można nim zasilać dziesiątki czy setki innych sprzętów Makity i istnieje potężny rynek zamienników jakbyś w przyszłości chciał wymienić taniej. A czy na półce trzymasz jeden duży czy dwa mniejsze aku to dla mnie żadna różnica.
    Jak chcesz porównywać akumulatory między różnymi firmami to patrz na watogodziny (Wh).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr.g979

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Darłowo
    Kod pocztowy
    76-150
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ja mam Makitę i już we wcześniejszych postach opisałem wrażenia.
    Makita 460 ma w zestawie 5Ah aku (taki kupiłem i takie widziałem w sklepach, może zdarzają się inne konfiguracje)
    Co do dwóch aku po 18V to dla mnie akurat główna zaleta. Tak jak pisałeś 2 x 18V 5Ah to 1 x 36V 5Ah.
    Taki ruch jest prosty, Makita nie musiała opracowywać nowego akumulatora. Można nim zasilać dziesiątki czy setki innych sprzętów Makity i istnieje potężny rynek zamienników jakbyś w przyszłości chciał wymienić taniej. A czy na półce trzymasz jeden duży czy dwa mniejsze aku to dla mnie żadna różnica.
    Jak chcesz porównywać akumulatory między różnymi firmami to patrz na watogodziny (Wh).

    Ok, dzieki , już zauważyłem, że są łatwo dostępne akumulatory. Trochę waga tego urządzenia mnie odpycha, ponieważ będę miał więcej niż jeden trawnik do skoszenia i będzie wymagało to transportu samochodem. Ale faktycznie, te aku 18v są zachęcające.


    P.S. Tak się nad tymi akumulatorami zastanawiam i w sumie dochodzę do wniosku, że chyba jednak nie warto się ograniczać tylko do tych 18v. Na stronie Makity można bowiem już zauważyć, że powoli wprowadzają linie 36v baterii i zanim się zużyje ta 36v dostarczana do kosiarki tej czy innej firmy , będą do tego czasu szerzej dostępne modele 36v akumulatorów.
    Ostatnio edytowane przez piotr.g979 ; 09-07-2020 o 00:04

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Kup kosiarkę, która dobrze tnie i długo działa na akumulatorze nad samym akumulatorem trzeba pomyśleć, ale nie przesadnie się nad nim skupiać.
    Kosiarki Makity póki co są tylko na 2x18V. Na rynku masz kosiarki z silnikami od 36V do 120V, do wyboru do koloru.
    Począwszy od firm, które powstały jako producent ogrodowych narzędzi akumulatorowych (Greenworks, EGO) po firmy z kosiarkami spalinowymi rozszerzjące ofertę (Husqvarna, Stihl, Stiga, Al-ko). Po firmy szeroko elektronarzędziowe (Makita, Ryobi, Bosch).

    Co do planów Makity dotyczących voltażu to jakieś kilka miesięcy temu zapowiedziała wielkie otwarcie nowej linii XGT 40V MAX.
    Równocześnie zapowiedziała utrzymanie i rozwijanie linii LXT 18V (2x18V). Linia 36V nie wygląda na szczególnie rozwijaną, wręcz przeciwnie.

    Na razie Makita pisze, ze ma jakieś 275 szt sprzętu na 18V (2x18V) i powoli zaczyna robić ten na 40V (zaczęła od wkrętarek i pił).
    Kiedy będą kosiarki 40V nie wiadomo.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Odkopię temat. Jak się sprawują kosiarki po przepracowanym sezonie? Będę mieć około 250m2 trawy do skoszenia, więc szukam elektrycznej sieciowej lub akumulatorowej w przystępnej cenie- nie chciałbym, wydać więcej niż 1500 zł za zestaw z akumulatorami, dlatego tak naprawdę na aku w grę wchodzi Erbauer albo Parkside, chyba że ktoś ma i użytkuje kosiarkę innego producenta i jest w stanie polecić/wydać opinię?

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    A moja kosiarka od 2 tygodni na serwisie gwarancyjnym i nie wiedzą co jest grane Przyczyną oddania jest strasznie wolno wchodzący na wysokie obroty silnik (6 minut! ) . Dzisiaj gadałem z facetem i wysłali zapytanie do Stigi o jakąś szczegółową dokumentacje - czekają już tydzień. Poziom mojej irytacji tym faktem wzrasta.

  17. #57

    Domyślnie

    Pewnie dlatego, że nie jest to kosiarka austriacka

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    A moja kosiarka od 2 tygodni na serwisie gwarancyjnym i nie wiedzą co jest grane .
    Czy w umowie jest informacja jak długo może trwać naprawa gwarancyjna?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy w umowie jest informacja jak długo może trwać naprawa gwarancyjna?
    W warunkach gwarancji jest podane 30 dni od zgłoszenia.

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    A moja kosiarka od 2 tygodni na serwisie gwarancyjnym i nie wiedzą co jest grane Przyczyną oddania jest strasznie wolno wchodzący na wysokie obroty silnik (6 minut! )
    Powinni wymienić silnik lub akumulator na nowy i po sprawie,nie wiem o co trzeba tu pytać?,być może teraz kombinują jak to naprawić bez żadnej wymiany tak aby się kupy trzymało,co do gwarancji to nie wiem czasami czy nie mogą wydłużyć czasu naprawy załaniając się czymś "nieprzewidzianym"

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony