dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Wlasnie wszedzie krzyzowy i krzyzowy. Czy rzeczywiscie jest on az o tyle lepszy od rownoleglego? Przy podwieszaniu do stropu betonowego to sie zgodze ale przy stropach z wiazarow? Ja traktowalbym pas dolny wiazara jako odpowiednik profilu glownego to po co go dublowac i robic krzyzowy przy wiazarach?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Wlasnie wszedzie krzyzowy i krzyzowy. Czy rzeczywiscie jest on az o tyle lepszy od rownoleglego? Przy podwieszaniu do stropu betonowego to sie zgodze ale przy stropach z wiazarow? Ja traktowalbym pas dolny wiazara jako odpowiednik profilu glownego to po co go dublowac i robic krzyzowy przy wiazarach?
    dlatego Ja robię równoległy .coś takiego będzie mniej więcej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	443877

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Wlasnie wszedzie krzyzowy i krzyzowy. Czy rzeczywiscie jest on az o tyle lepszy od rownoleglego? Przy podwieszaniu do stropu betonowego to sie zgodze ale przy stropach z wiazarow? Ja traktowalbym pas dolny wiazara jako odpowiednik profilu glownego to po co go dublowac i robic krzyzowy przy wiazarach?
    Przy celulozie wydaje mi się , że ważniejsza jest ilośc zawiesi. Przy krzyżowym liczba wieszaków jest mniejsza niż w stropie pojedynczym. Ja zamontowałem prostopadle do wiązarów główne profile co 40cm i wsio. na tym mam 40cm celulozy.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Ja co prawda podwieszalem do jętek 100 m2 i główne profile dałem co 75 cm, od ściany max 20 cm, później profile co 40 cm wisi to na wieszakach obrotowych. W przedpokoju musiałem dorobić kilka belek z kantówki chyba 7x7. Nasypane mam na tym 30 cm celulozy i odpukac jak narazie wisi od ponad roku.
    Zastanawiam się tylko już po fakcie co w sytuacji kiedy trzeba będzie sufit przykładowo naprawić wymienić

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaromkv Zobacz post
    J
    Zastanawiam się tylko już po fakcie co w sytuacji kiedy trzeba będzie sufit przykładowo naprawić wymienić
    Załadujesz celulozę do wora i później nasypiesz po naprawie

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    oczkopl7

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-050
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dlatego Ja robię równoległy .coś takiego będzie mniej więcej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	443877
    Witam,

    Czy zasyp ceulozy się udał? Czy sufit wytrzymał? Zamierzam także zrobić ruszt równoległy ponieważ mam wiazary. Na to dać 40cm. Wszędzie tylko straszenie że to się zawali itp. Jak to jest w praktyce ? I jeszcze jedno pytanie czy szpachlowanie i spoinowanie płyt należy wykonać po zasypie czy przed? Że względu na ewentualne pęknięcia od ciężaru?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał oczkopl7 Zobacz post
    Witam,

    Czy zasyp ceulozy się udał? Czy sufit wytrzymał? Zamierzam także zrobić ruszt równoległy ponieważ mam wiazary. Na to dać 40cm. Wszędzie tylko straszenie że to się zawali itp. Jak to jest w praktyce ? I jeszcze jedno pytanie czy szpachlowanie i spoinowanie płyt należy wykonać po zasypie czy przed? Że względu na ewentualne pęknięcia od ciężaru?
    jak zrobisz zgodnie ze sztuką to nic nie ma prawa się stać ... jak na zasadzie " jak najtaniej" to się nie wypowiadam. U mnie jest system : zawiesia, profile, płyta diamant + dedykowane do tej płyty wkręty - Knauf, wkręty strong -tie do mocowania grzybków do wiązarow (żadny tam czarny badziew). 40 cm celulozy to około z tego co pamiętam 14 kg na m2 do tego ciążar płyty, wkrętów. Porządnie zrobiony ruszt równoległy uniesie nawet 80 kg .. Ja mam nasypane ponad 60 cm celulozy )). Z tego co pamietam wykończenie sufitu było już po zasypie.
    Poszukaj na stronach Knaufa, Siniata specyfikacji rusztów to sam się przekonasz. Gdzieś to miałem ściągniete ale po zmianie laptopa gdzieś mi wcięło - więc nie załączę
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 26-09-2021 o 14:25

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Miro a instalacje w dolnym pasie wiązara jak masz ( elektryka, rekuperacja czy co tam jeszcze może być) to zrobiłeś przed zasypaniem?

  9. #29

    Domyślnie

    Też się zastanawiam jak to zrobić czy puszczać elektrykę po wiązarach czy po podłodze. Rury od reku na pewno podwieszone do wiazara w warstwie ocieplenia ale wieszaki chyba zamontuję wcześniej, żeby uniknąć przekładania/przesuwania rur od reku jeśli wieszak będzie wypadać na rurze. Ktoś podpowie jak najłatwiej, najprościej to rozplanować pod względem kolejności? Przewidywany zasyp celulozą lub ułożenie wełny w 2 warstwach na mijankę.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    W systemie Nidy won/cd60/125 rozstaw między wieszakami noniusziwymi 90cm. Rozstaw między profilami nośnymi 40cm. Nie rozumiem czemu odległość noniusza od ściany z profilem ud nie może przekraczać 20cm mimo wsunięcia profila CD do UD. Profil ud nie jest traktowany jako element do przeniesienia obciążenia?

  11. #31

    Post

    ololek, Rivelv, oczkopl7 - jak finalnie zrobiliście stelaż, jakich płyt użyliście i jakiej paroizolacji?

    MiroMirek - może jeszcze pamiętasz:
    a) płytę Diamand miałeś 12,5 czy 15?
    b) jedną czy 2 warstwy płyty?
    c) jaka paroizolacja?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony