dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Soel86

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    5

    Domyślnie Podłoga na legarach

    Witam, trochę szukałem w internecie i na forum, ale nie znalazłem tego co planuje zrobić. Miałem starą i krzywa podłogę na legarach z deskami w starej kamienicy strop jest gęstożebrowy. Po zdjęciu starej podłogi i oczyszczeniu podłoża strop jest bardzo krzywy(pofalowany jakieś resztki placki zaprawy)ciężko wypoziomować pod nowe legary. Nie chce za bardzo zmieniać wysokości podłoża, góra 2cm wyżej do starego wymiaru podłogi. Wylewki cementowe czy jastrych odpadają bo nie chce się bawić i wydawać za dużo.Czy można zrobić coś takiego. Otóż folia czarna na strop, potem keramzyt z 2cm by wyrównać poziomy i po tym keramzycie szpryc by go utwardzic.Na to później żółta folia paroizolacyjna legary i płyta osb?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soel86 Zobacz post
    Witam, trochę szukałem w internecie i na forum, ale nie znalazłem tego co planuje zrobić. Miałem starą i krzywa podłogę na legarach z deskami w starej kamienicy strop jest gęstożebrowy. Po zdjęciu starej podłogi i oczyszczeniu podłoża strop jest bardzo krzywy(pofalowany jakieś resztki placki zaprawy)ciężko wypoziomować pod nowe legary. Nie chce za bardzo zmieniać wysokości podłoża, góra 2cm wyżej do starego wymiaru podłogi. Wylewki cementowe czy jastrych odpadają bo nie chce się bawić i wydawać za dużo.Czy można zrobić coś takiego. Otóż folia czarna na strop, potem keramzyt z 2cm by wyrównać poziomy i po tym keramzycie szpryc by go utwardzic.Na to później żółta folia paroizolacyjna legary i płyta osb?
    można tak zrobić a raczej podobnie, Na pewno nie legary na keramzyt-powód jest prosty , gdyż w trakcie chodzenia keramzyt pod legarami bedzie się kruszył i ubijał. Powstaną krzywizny.
    Można rozłożyć folię 0,4mm budowlaną wypoziomować keramzytem 5mm i ułożyć znowu folię a na to płyty 24mm OSB klejone na pióro wpust. Na rozlożone na płyty reszta co tam w planach. Keramzyt musi być zablokowany np w przejściach.
    Można także usunąć wszystki luźne fragmenty z stropu, oczyścić i kłaśc płyty 24mm OSB na legary co 10-15cm z pianki poliuretanowej. Technologia podana w skrócie. Płyty w tym przypadku bez piór rozłożone na stropie, wywiercone otoryw płycie w tyrzech rzędach wzdłuż płyty co 30cm pod śruby szybkiego montażu. Przy pomocy wkretów długich wypoziomowanie płyt. Następnie płytę należy podniesć oprzeć odkurzyć pod płytą zrosić podłoże i płytę od spodu, naniesc pas o odpowiedniej grubośći pianki co 10cm na szerokości lub długośći płyty. Płyte położyc. Poziom utrzymują wkręty. Prze otwory wprowadzić sruby szybkiego montażu i deliktanie dokrecić zważając aby nie utracić poziomu. Następna płyta... i gotowe.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Soel86

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za porady, ale sam keramzyt ma gratulacje 4-10mm więc nie możliwe będzie warstwa 5mm. Cóż będę musiał wyrównać jakoś inaczej podłoże bo z tymi śrubami dobry pomysł lecz nie wiem czy wyjdzie. Jest gotowy systemem np z Atlasu "M" sysytem do poziomów na suficie, ścianie i podłożach.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soel86 Zobacz post
    Dzięki za porady, ale sam keramzyt ma gratulacje 4-10mm więc nie możliwe będzie warstwa 5mm. Cóż będę musiał wyrównać jakoś inaczej podłoże bo z tymi śrubami dobry pomysł lecz nie wiem czy wyjdzie. Jest gotowy systemem np z Atlasu "M" sysytem do poziomów na suficie, ścianie i podłożach.
    "ze śrubami" to nie pomysł tylko przekazanie Tobie technologii i techniki, która się sprawdza. Tak robię podłogi właśnie w takich miejscach gdzie jest go mało.

    Keramzyt miałem na uwadze ziarno 5mm anie warstwa 5mm.

    Na pewno nie legary na keramzyt-powód jest prosty , gdyż w trakcie chodzenia keramzyt pod legarami bedzie się kruszył i ubijał. Powstaną krzywizny.
    Można rozłożyć folię 0,4mm budowlaną wypoziomować keramzytem 5mm i ułożyć znowu folię a na to płyty 24mm OSB klejone na pióro wpust. Na rozlożone na płyty reszta co tam w planach. Keramzyt musi być zablokowany np w przejściach.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Soel86

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    5

    Domyślnie

    Masz jakieś fotografie jak to robiłeś z tymi śrubami? Czy możesz bardziej rozwinąć wątek tych śrub szybkiego montażu?

  6. #6

    Domyślnie

    Jak legary są odpowiedniej wysokości, to nawet przy pofałdowanym stropie da się to łatwo wypoziomować podłoże( kliny, mocowanie do podłoża kątownikami +pianka / wkręty na ustalenie położenia klinów. Potem zasypać perlitem albo układać wełnę

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Soel86

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał strusp Zobacz post
    Jak legary są odpowiedniej wysokości, to nawet przy pofałdowanym stropie da się to łatwo wypoziomować podłoże( kliny, mocowanie do podłoża kątownikami +pianka / wkręty na ustalenie położenia klinów. Potem zasypać perlitem albo układać wełnę
    Wkręty na ustalenie położenia klinów ? Co masz na myśli bo nie mogę sobie tego jakoś ogarnąć jak ma to wyglądać. Strop jest gęstożebrowy teriva wygląda gorzej niż polna droga i chyba jak ruskie lały beton na górną część to załowali, bo w jednym miejscu jest praktycznie na zero a w innych miejscach 2-3cm. Różnica np na korytarzu jest 2cm między lewą a prawa stroną. Kątowniki myślałem o tym, ale kołki nie będą trzymać w pustaku keramzytowym bez wypełnienia . Legary mam 5x7 a płyta osb 22

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam taka samą sytuację.
    Plan działania mam taki:

    Na strop folia.
    Na folię perlit EP180 w warstwie od 3 do 8cm.
    Perlit ubić.
    Na ubity i wypoziomowany perlit rozłożyć tekturę.
    Na to dwie warstwy płyt kartonowo-gipsowych sklejonych klejem i skręconych.
    Łączenia płyt zaszpachlowane Goldbandem do łączeń.
    W razie potrzeby wklejona siatka na klej.

    Zamiast płyt gipsowo-kartonowych można użyć gipsowo włóknowe.

    Tu masz specyfikę: http://www.perlit.cz/wp-content/uplo...-z-perlitu.pdf
    Ostatnio edytowane przez bt9 ; 11-05-2020 o 09:32

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Soel86

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bt9 Zobacz post
    Ja mam taka samą sytuację.
    Plan działania mam taki:

    Na strop folia.
    Na folię perlit EP180 w warstwie od 3 do 8cm.
    Perlit ubić.
    Na ubity i wypoziomowany perlit rozłożyć tekturę.
    Na to dwie warstwy płyt kartonowo-gipsowych sklejonych klejem i skręconych.
    Łączenia płyt zaszpachlowane Goldbandem do łączeń.
    W razie potrzeby wklejona siatka na klej.

    Zamiast płyt gipsowo-kartonowych można użyć gipsowo włóknowe.

    Tu masz specyfikę: http://www.perlit.cz/wp-content/uplo...-z-perlitu.pdf
    Całkiem ciekawe rozwiązanie tyko ile wyjdzie litrów na m2 przy minimalnej warstwie 2cm według zaleceń producenta. Liczyłeś to może? Ile masz m2 do wyrównania? Ja mam ok 36 m2 i napewno będą grubsze warstwy przy jakiś głębszych dołkach.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam do wyrównania ok 50m2 warstwą 6cm.
    Trzeba liczyć się z tym, że po ubiciu warstwa będzie niższa, dlatego jestem przygotowany aby dokupić jeszcze paletę dodatkowo.
    Dla warstwy 6cm która ma wyjść po ubiciu, przyjąłem 10cm przed ubiciem.

    To daje na 50m2 około 5m3 perlitu co z transportem wychodzi ok. 1200zł - 1300zł.
    Bez transportu byłoby taniej o ok. 360zł.
    Szukam na lokalnych składach.

  11. #11

    Domyślnie

    bt9: Perlit osiada do 10% z sypania luzem. Z ubijaniem ostrożnie, bo to są szklane kulki!
    Soel86" pod skosem w legar dajesz wkręt, do klina, by ten się nie przesunął.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    10% mówisz? To niewiele. Zobaczę jak u mnie to wyjdzie.
    Koszt dokładny jaki wyszedł za 3 palety po 1.5m3 ( 4,5m3 ) to z transportem 1420zł ( sam transport 120zł za paletę )
    Ja brałem z firmy Jawar.

  13. #13

    Domyślnie

    styrobeton i plyta osb

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony