dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    patrickptb

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    20

    Domyślnie Wąska droga dojazdowa a ogrodzenie frontowe

    Witam.

    Na obecną chwile jestem przed rozpoczęciem budowy, ogrodzenie od frontu mam prowizoryczne, ale już teraz musiałem pomyśleć o skosach przy zjezdzie do bramy wjazdowej z uwagi na to, że droga dojazdowa wewnętrzna jesy zbyt wąska aby ewentualne pojazdy ciężarowe mogły bezpiecznie wjechać na działkę.

    Pytanie 1
    Działka nie znajduje się na terenke objętym MPZP, ale zakładając, że w przyszłości gmina będzie chciała drogę wykupić, czy powinienem pomyśleć nad ogrodzeniem docelowym wybudowanym nieco wgłąb działki, aby uniknąć rozbiórek?

    Pytanie 2
    Zakładając, że będę chciał montować bramę przesuwną, z wjazdem umiejscowionym nieco wgłąb działki, wiąże się to z jakimiś formalnościami? Czy jednak frontowe ogrodzenie muszę budować w granicy dzielacej działkę z drogą wewnętrzną, do ktorej de facto mam pełne prawo użytkowania?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jeśli odsuniesz ogrodzenie, to dlaczego masz płacić za coś czego nie użytkujesz? Ktoś bezrozumnie zrobił podział pod dyktando skąpego sprzedawcy. Zdarzyło mi się odstąpic od podziału (zrezygnowałem z tego zlecenia), gdyż skąpiec nie chciał ustąpić z trójkątów widoczności na skrzyżowaniu. Powiedziałem że nie będę firmował takiego bajzlu i bye,bye. Jeśli jest tragicznie to ogródź się rozsadnie, wybuduj, oddaj budynek a potem zleć podział aby sprzedać (mało realne) lub przekazać gminie (bardziej realne za jakąś symboliczną ulge np. w daninach gminnych) grunt na poszerzenie dróg. Wiem że to mało opłącalne zadanie lecz czemu masz płacić za nie swoje? Umrze ktoś przy twoim płocie, lecz na 1 metrze który jest twój i masz kłopoty. Po co ci to?
    Zresztą masz 18 lat i wybór należy do ciebie.
    Nie wszystkie działania w życiu są opłacalne bezpośrednio.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    patrickptb

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Czy ktoś spotkał się z tego typu ogrodzeniem ? Jeśli tak to mógłbym prosić o jakieś zdjęcie lub link do map google?

    Mam na myśli szeroką wnękę przy bramie przesuwnej, której szerokość ma być ok. 5 m.
    Szukam najlepszego rozwiązania. Szerokość drogi przed posesją 4 metry. Potrzebuję, aby było miejsce przed posesją dla trzeciego pojazdu.

    Rysunek poglądowy.

    Ostatnio edytowane przez patrickptb ; 31-07-2020 o 09:48

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Jeśli wyjeżdżasz tylko w lewo, to dobre rozwiązanie. Jeśli również w prawo, to czerwony może trochę przeszkadzać, choć 5m brama to dość szeroko, nie powinno być większych kłopotów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony