dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Vitodens 100 W ustawienie temperatury

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 100 W ustawienie temperatury

    Witam.
    Posiadam pięć vitodens 100w z wyświetlaczem elektronicznym. Tylko ogrzewanie podłogowe że sprzęgłem oraz 200l cwu. Żadnych sterowników, steruję ręcznie.
    Problem jest taki, że jak napięciu ustawiam 22 stopnie, to na instalacji mam 22. Jak zmieniam na 23, 24,25, i tak do28, to mam 22. Jak ustawiam 29, to grzeje do tyle ile ustawiam. .
    Jak pytałem instalatora i serwisanta, to twierdzili, że jest tak duża histereza. Tylko dlaczego Prz wyższych temperaturach tego problemu nie ma?
    Czy po prostu mam coś źle ustawione?
    Problem oczywiście jest najbardziej odczuwalny w określach przejściowych.
    Proszę o wyjaśnienie i pomoc w rozwiazaniupeoblemu.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    pytanie gdzie odczytywana jest ta temperatura??? Jeśli na wyświetlaczu kotła, to nalezy poczekać. Jeżeli kocioł odczytuje temperaturę w sobie 22*C a rządana jest 23*C to nie wystartuje. Musi najpierw osiągnąć dolną granicę histerezy. Nastąpi wtedy załączenie palnika, a jego wyłaczenia nastąpi dopiero po przekroczeniu wymaganej temperatury o górną granicę histerezy.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 06-05-2020 o 12:19
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony