dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    W przypadku wkładów Romotop Impression można wyprowadzić spaliny do góry lub w bok , to drugie ułatwia wykonanie ciepłych siedzisk obok kominka lub zastosowanie wymiennika akumulacyjnego obok wkładu . Inne ciekawe zastosowanie to wkład w jednym pomieszczeniu a masa akumulacyjna z w drugim [ kominek i drugi piec ? ] Wkłady Impression można stosować jako konwekcyjne lub do zabudowy hypokaustum . Przykład wolnostojącego wymiennika akumulacyjnego marki Romotop .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Akumulacni vymenik Romotop Mammoth_.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	443859  
    Darek B

  2. #22
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kominek w jednym pomieszczeniu a wymiennik za ściną
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28467950_450557108696660_7760907880662818469_n.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	443860  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 08-05-2020 o 12:17
    Darek B

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Ja wieczorem robię średnio jeden załadunek czyli jedno wiadro (przy temp. na zew. w okolicach 0-10st.) i temperatura podnosi się o około 2 stopnie. Nam to pasuje. Jedyny błąd, który popełniłem jest taki, że za dużo ciepła idzie na górę (przez DGP), a za mało zostaje na dole. Ale już nie chce mi się tego przerabiać. Może też dlatego nigdy nie miałem ukropu w salonie.
    To nie jest kwestia DGP. Tak jak wspomniał Remiks wkład grzeje powietrze. A te chętnie idzie do góry. Jak nie ma DGP to klatką schodową. Obojętnie jak daleko by ona była. I na nic się ma sławetna akumulacja silki, grubych żelbetowych stropów i innego ustrojstwa co to niby ma akumulować energię na miejscu. Piszę to z krótkiego, aczkolwiek, doświadczenia.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To nie jest kwestia DGP. Tak jak wspomniał Remiks wkład grzeje powietrze. A te chętnie idzie do góry. Jak nie ma DGP to klatką schodową. Obojętnie jak daleko by ona była. I na nic się ma sławetna akumulacja silki, grubych żelbetowych stropów i innego ustrojstwa co to niby ma akumulować energię na miejscu. Piszę to z krótkiego, aczkolwiek, doświadczenia.
    Zgodzę się w 100%. Dlatego DGP puściłem tylko na parter do najdalej oddalonych pomieszczeń. Na górę natomiast nic nie puszczałem z uwagi na fakt, że kominek stoi praktycznie przy klatce schodowej. Uważam to za dobrą decyzję.
    Choć nie wiem czy raz jeszcze bym to robił. Lepszym rozwiązaniem w tych najdalszych pomieszczeniach byłby drugi piecokominek

  5. #25

    Domyślnie

    Witam. Będąc w trakcie wyboru kominka z płaszczem wodnym do grzania bufora 800 - 1000l (dom 220m2), chciałbym dopytać autora tematu na którą firmę postawił i jak się sprawuje kominek oraz użytkownika donvitobandito czy sprawdza się dogrzewanie góry przy usytuowaniu kominka przy klatce schodowej?

    U mnie kominek również będzie usytuowany przy klatce schodowej z tym że wbudowany w ścianę za którą jest garaż i tak powinien się zlicować również z kominem. Moje typy to:
    - Lava TK Base 22 (22kW układ zamknięty, 20kW na wodę) - cena w okolicach 8000zł
    - Unico Nemo 4/24 (tutaj 16kW na wodę) ale możliwość załadunku również od tyłu i podwójnej szyby - czekam na wycenę.
    - Romotop jest trzecią opcją ale z racji kilku serii i różnic cenowych nie wiem, która opcja dla mnie będzie najlepsza.

    Proszę o opinię na temat powyższych opcji bardziej doświadczonych użytkowników. Jestem otwarty na inne propozycje sprawdzonych kominków.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sibek Zobacz post
    Witam. Będąc w trakcie wyboru kominka z płaszczem wodnym do grzania bufora 800 - 1000l (dom 220m2), chciałbym dopytać autora tematu na którą firmę postawił i jak się sprawuje kominek oraz użytkownika donvitobandito czy sprawdza się dogrzewanie góry przy usytuowaniu kominka przy klatce schodowej?

    U mnie kominek również będzie usytuowany przy klatce schodowej z tym że wbudowany w ścianę za którą jest garaż i tak powinien się zlicować również z kominem. Moje typy to:
    - Lava TK Base 22 (22kW układ zamknięty, 20kW na wodę) - cena w okolicach 8000zł
    - Unico Nemo 4/24 (tutaj 16kW na wodę) ale możliwość załadunku również od tyłu i podwójnej szyby - czekam na wycenę.
    - Romotop jest trzecią opcją ale z racji kilku serii i różnic cenowych nie wiem, która opcja dla mnie będzie najlepsza.

    Proszę o opinię na temat powyższych opcji bardziej doświadczonych użytkowników. Jestem otwarty na inne propozycje sprawdzonych kominków.
    Nie ma sensu porównywać usytuowania urządzenia z płaszczem wodnym, z jakimkolwiek innym urządzeniem oddającym ciepło za pomocą konwekcji lub promieniowania podczerwonego. Płaszcz wodny może stać gdziekolwiek, choćby w garażu i dobrze zrobiony grzeje dom perfekcyjne czynnikiem w rurkach i kaloryferach....

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie ma sensu porównywać usytuowania urządzenia z płaszczem wodnym, z jakimkolwiek innym urządzeniem oddającym ciepło za pomocą konwekcji lub promieniowania podczerwonego. Płaszcz wodny może stać gdziekolwiek, choćby w garażu i dobrze zrobiony grzeje dom perfekcyjne czynnikiem w rurkach i kaloryferach....
    Na celu nie było porównanie usytuowania kominka a tylko zwrócenie uwagi na fakt że inny użytkownik forum ma w podobnym miejscu zlokalizowany kominek(przy schodach) i ciekawość czy rzeczywiście ciepło się dobrze rozchodzi po górze.

    Głównym celem jest wybór kominka z płaszczem, który w rozsądnej cenie będzie urządzeniem skutecznym dla którego bufor 1000l nie będzie przeszkodą a przy tym trwałym.

  8. #28

    Domyślnie

    Panie Piotrze nawiązując do Pańskiego wpisu z dn. 27.01.2017 w temacie "Pomogę i doradzę we wszystkim co dotyczy kominków" mam pytania czy jest już kominek z pw polskiego producenta który chciałby Pan u siebie zamontować?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sibek Zobacz post
    Panie Piotrze nawiązując do Pańskiego wpisu z dn. 27.01.2017 w temacie "Pomogę i doradzę we wszystkim co dotyczy kominków" mam pytania czy jest już kominek z pw polskiego producenta który chciałby Pan u siebie zamontować?
    Nadal twierdzę, że "ciekawość czy rzeczywiście ciepło się dobrze rozchodzi po górze" w kontekście usytuowania kominka z PW nie ma sensu...
    Defro robi dobre PW

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony