dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Rekuperacja mechaniczna i grawitacyjna

  1. #1

    Domyślnie Rekuperacja mechaniczna i grawitacyjna

    Dzień dobry.
    Kilka detali. Nowy dom piętrowy wybudowany w stanie surowym zamkniętym (planowana pompa ciepła)
    Chciałbym zadać dwa pytania, licząc na odpowiedź forumowiczów:
    1. Dom wybudowany standardowo z kanałami wentylacji grawitacyjnej. W związku z tym że zamierzam zrobić rekuperację mechaniczną z rekuperatorem zamontowanym na parterze w kotłowni, czy muszę zaślepiać czy zamurowywać te kanały. Myślałem że użyję je przy wentylacji z okapu kuchennego oraz z kominka. Czy mogę te rozwiązania zastosować, czy jest to coś co kompletnie "kłóci" się z WM.
    2. Przy rekuperacji użyje systemu PE-FLEX.Anemostaty na pietrze zamieszam poprowadzić poddaszem nieużytkowym nad belkami stropowymi. Ocieplenie (wełna) pomiędzy belkami. brak sufitu podwieszanego. Czyli kanały wentylacyjne do anemostatów będą poprowadzone w strefie nieocieplonej:. Czy muszę dodatkowo izolować te kanały, czy nie jest to wymagane.
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez vilano ; 04-05-2020 o 04:05

  2. #2

    Domyślnie

    Ad 2. Koniecznie trzeba je ocieplić, bo inaczej będą straty cieplne. Ja też planuje je puścić NA podłodze na nieogrzewanym ale ocieplonym strychu, jak to będą peflexy to zaleca się 20cm styropianu lub wełny. Chociaż ja się zastanawiam czy zamiast peflexow nie użyć termoflexow, one są już ocieplone 2,5 cm wełny, to myślę, że mi wystarczyłoby je dodatkowo obłożyc 15cm styropianu (czy jak ktoś woli to wełny).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony