dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie drewnianego stropu.

    Witam,

    Zabrałem się za ocieplenie stropu między parterem a nieogrzewanym poddaszem. Mam zamiar dać między drewniane belki 20 cm wełny mineralnej. Muszę się jednak poradzić jak położyć folię paroizolacyjną. Wiem, ze powinna być położona nad regipsami ale w moim przypadku jest to niemożliwe. Pod belkami są zamocowane deski a na nich regipsy. Folię mogę położyć między belkami albo też na belkach. Czy takie położenie folii nie spowoduje, że wilgoć będzie się skraplać na belkach i zaczną one gnić ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Po poszukiwaniach w internecie udało mi się ustalić, że wyjściem z tej sytuacji może być ocieplenie belek wełną aby zlikwidować mostki termiczne.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Majster2112

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Sokolniki Las
    Kod pocztowy
    95-039
    Posty
    6

    Domyślnie

    Uważam, że skoro folii nie da się położyć między regipsy a belki to nie ma sensu jej dawać. Folia powinna tworzyć szczelną powłokę chroniącą przed wilgocią. Jak ona ma być szczelna w takim wypadku? A co chcesz dać nad wełną?

  4. #4

    Domyślnie

    Nad wełną będzie drewniana podłoga z desek.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Jakie pomieszczenia znajdują się poniżej izolowanego stropu ?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Jakie pomieszczenia znajdują się poniżej izolowanego stropu ?
    pewnie wszystkie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    pewnie wszystkie
    Tak, poniżej stropu jest parter użytkowy

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    wszystkie to nie odpowiedź . Pomieszczenia w zalezności od sposobu użytkowania różnią się chociażby wilgotnością czyli cisnieniem pary wodnej które w danym pomieszczeniu wystepuje i tak np. dla pomieszczęń suchych nie jest wymagana folia paroizolacyjny czyli np. dla salonów pokoi gościnnych czy sypialni a już do pomieszcze mtzw. mokrych taka folia niemalże jest koniecznością (kuchnia, łazienka, WC, pralnia , suszarnia)
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    le3o

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-335
    Posty
    3

    Domyślnie

    @Marecky2000 Jakie rozwiązanie zastosowałeś bo mam tak samo u siebie Ktoś poszedł na łatwiznę i przykręcił płyty gk do belek stropowych

  10. #10

    Domyślnie

    W ogóle nie będę zakładał folii. Jeżeli mam ją założyć źle to wolę nie zakładać wcale. Postaram się poprawić wentylację.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony