dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Kupno mieszkania z wadami

    Interesuje mnie mieszkanie w starym bloku (stan budynku dobry w miarę zadbany) . Chyba lata 70-80
    Problem polega na tym , że kapie woda z sufitu , a dalej na końcu mieszkania w rogu kuchni też jakby plama od wody ? Dziwne to jest , bo to są sporo od siebie oddalone pomieszczenia i tu i tu problem z przeciekami ?
    Mieszkanie znajduje się na samym pietrze bloku . Niestety nie otrzymałem informacji co do tych przecieków i reszty danych nt. mieszkania od pośrednika , maja się ze mną skontaktować.

    Pytanie czy w ogóle gra jest warta świeczki , sugerując się zdjęciami ? Czy lepiej sobie darować? Nie mam pieniędzy na remont , tylko na kupno (wyposażenie mam ze starego mieszkania) .
    Jakbyście mieli strzelać co może być winą tych przecieków ? Nie chce w paść w jakieś później kłopoty finansowe za remont za który trzeba później będzie zapłacić kilkanaście tysięcy . ( trochę to może przerysowałem )
    Dodam z tego co zauważyłem po ofercie nie mogą sprzedać tego mieszkania od ponad 1,5 roku.

    Dzieki za pomoc



    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 07-05-2020 o 03:05

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Nie określiłeś, które piętro. Ostatnie? Pytanie kto jest właścicielem budynku i czy komuś się zechce zadbać o szczelny dach? Ja bym sobie dał z tym spokój. No chyba że cena jest fajna w stosunku do lokalizacji i może się to okazać dobrą okazją mimo wad (pod warunkiem, że dach będzie naprawiony).

  3. #3

    Domyślnie

    To jest blok typu z płaskiem dachem ( bez strychu ,poddasza)
    Czyli to na pewno nie jest jakaś pęknięta rura na 100% wina nieszczelnego dachu ?
    Pomijając fakt , że trzeba będzie naprawić dach .
    Jakie skutki może spowodować w mieszkaniu przeciekająca woda ? (takie wolne nasączenie wody w mieszkaniu) Co może na tym ucierpieć ? instalacja elektryczna ? Trzeba będzie zrywać tynk w miejscach wycieku ? Ja się na tym nie znam dlatego pytam , jaką pierwsza czynność się robi po zalaniu oprócz łatania dachu ?

    Naszło mnie jeszcze takie pytanie . Co się dzieje z mieszkaniem , które stoi nie ogrzewane przez około 2 lata?( To mieszkanie nie ma grzejników ,pośrednicy nie mogą przez tyle lat mieszkania tego sprzedać )

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Sprawdź czy jest to świeża (wilgotna) plama, czy też może stary zaciek po nieszczelności w dachu, która została już naprawiona.
    Jeżeli cały czas jest wyciek może to skutkować powstaniem grzyba w mieszkaniu, czyli konsekwencjami zdrowotnymi.
    Koszt naprawy tynków niewielki, jeżeli sam się podejmiesz.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zalewanie może być sezonowe, np. tylko zimą.
    Mieszkałem kiedyś w takim bloku na ostatnim pietrze, płaski dach i odprowadzenie wody zrealizowane tak, że spływała do środka do rowka którym miała być odprowadzana do rynien. Niestety, zimą woda spływała, zamarzała z wierzchu i w rynnach i stała w tym rowku miesiącami, przeciekając w końcu do mieszkań.

    Dymy w spółdzielni średnio pomagały, twierdzili, że dach jest ok. Pomogło dobre ubezpieczenie i wypłata solidnego odszkodowania po kolejnym zalaniu. Ubezpieczyciel występuje wtedy z regresem do spółdzielni i okazało się, że jednak da się naprawić dach tak, żeby nie przeciekał....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    . Co się dzieje z mieszkaniem , które stoi nie ogrzewane przez około 2 lata?( To mieszkanie nie ma grzejników ,pośrednicy nie mogą przez tyle lat mieszkania tego sprzedać )
    To jaki ma system ogrzewania? Nadal nie podałeś kondygnacji ostania?

  7. #7

    Domyślnie

    4 piętro , bez strychu i poddasza . Z tym ogrzewaniem tez nie wiem , pośrednik ma urlop , zadzwoniłem do firmy bezpośrednio wiec ktoś miał się tam dowiedzieć o co pytałem i oddzwonić.

    Z tym ogrzewaniem będzie problem , ponieważ nie ma żadnego grzejnika , a średni mi się widzi instalowanie CO np gazowe . Nawet nie wiem jaki byłby koszt takiego systemu na mieszkanie 55m2? I czy mieszane w gole ma doprowadzony gaz, ale chyba ma .
    Czytałem o jakiś piecach akumulacyjnych , moze w tym wypadku to byłoby lepsze? Może ktos ma takie piece i się orientuje jaki mniej więcej wychodziłby rachunek co 2 miesiące w sezonie grzewczym ? (grzanie umiarkowane, bez szaleństw)

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    naprawdę tak trudno odpowiedzieć czy to jest ostatnia kondygnacja?
    wiem, że czwarte piętro, że jest dach, że nie ma strychu. Ale nadal nie wiem czy nad tobą jest sąsiad czy nie

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dziwne, ze w budynku z lat 70-tych nie ma kaloryferów.
    Własciciel zdemontował?
    Bo wątpię czy kładł podłogówkę.

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnie piętro ostatnie nad mieszkaniem jest tylko dach.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dziwne, ze w budynku z lat 70-tych nie ma kaloryferów.
    Własciciel zdemontował?
    Bo wątpię czy kładł podłogówkę.
    Być może coś w stylu starej kamienicy jakich wiele. Jak nie ma gazu, to zostaje grzanie prądem, co będzie bardzo drogie. Już wiadomo czemu mieszkanie się tyle czasu nie sprzedaje....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  12. #12

    Domyślnie

    Stare wysoko energożerne mieszkanie , bez systemu ogrzewania , do tego z nieszczelnym dachem ..

    Okazja jak się patrzy.

    Jak nie grzyb go wykończy to rachunki za prąd ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Być może coś w stylu starej kamienicy jakich wiele.
    W latach 70-tych?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Nie spotkałem jeszcze mieszkania bez centralnego ogrzewania, jak to prawnie możliwe ? Pokaż fotke tego bloku z zewnątrz.
    Swoją drogą sprzedawca też zorientowany w tym co oferuje jak przez 2 lata nie dopytał o podstawowe sprawy jak CO.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dziwne, ze w budynku z lat 70-tych nie ma kaloryferów.
    Własciciel zdemontował?
    Bo wątpię czy kładł podłogówkę.
    Prawdopodobnie podczas remontu właściciel położył ogrzewanie podłogowe, bo na ścianach ze zdjęć nie ma śladu po instalacji.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Stare wysoko energożerne mieszkanie , bez systemu ogrzewania , do tego z nieszczelnym dachem ..

    Okazja jak się patrzy.

    Jak nie grzyb go wykończy to rachunki za prąd ..

    Wykończy rachunek za prąd? . Dlaczego fachowcy polecają ogrzewanie elektryczne z grzejników czy pieców akumulacyjnych ? lub jeszcze , polecają nawet grzanie klimatyzacją (te które są dostosowane do nawet do -20)
    I twierdzą że rachunek za prąd będzie podobny jak za gaz .( tylko trzeba dobrać odpowiednia taryfę)
    Czyli to wszystko ściema?

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie spotkałem jeszcze mieszkania bez centralnego ogrzewania, jak to prawnie możliwe ? Pokaż fotke tego bloku z zewnątrz.
    Swoją drogą sprzedawca też zorientowany w tym co oferuje jak przez 2 lata nie dopytał o podstawowe sprawy jak CO.


    Niestety nie ma w tej ofercie zdjęcia budynku , pewnie dlatego , że 90% pośredników nie chce ujawnić w ten sposób adresu, położenia mieszkania gdyż oni dopiero pokazują mieszkanie po podpisaniu tzw "WSKAZANIE ADRESU MIESZKANIA" plus w tej umowie jest dla nich prowizja gdyby klient sie zdecydował na kupno mieszkania. np 3 %, a z boku w nawiasie oni wpisują ( nie mniej niż 3000zł ) pomimo , że pośrednik wystawił mieszkanie za cenę 70 tys . (czyli powinno być 3 % /70 tys zł = 2100zł ) ewentualnie jeszcze mniej gdyż cena mieszkania jest zawsze do negocjacji.
    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 08-05-2020 o 12:23

  17. #17

    Domyślnie

    Jeśli cena tego mieszkania nie jest bardzo atrakcyjna to moim zdaniem warto wstrzymać się przed zakupem nieruchomości pół roku - uważam, że ceny będą niższe.
    Natomiast jeśli to mieszkanie szczególnie się podoba, cena jest dobra to warto mocno negocjować cenę. Teraz jest "rynek kupującego" a nie sprzedającego.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Czyli to wszystko ściema?.
    Nie myl nowoczesnego domu, spełniającego współczesne standardy energetyczne ze starą chatą.
    Takie domy mogą miedzy sobą różnić się zapotrzebowaniem o kilkaset kW/m2


    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    pośrednik wystawił mieszkanie za cenę 70 tys .

    czy pośrednik ma jakąkolwiek wiedzę o tym mieszkaniu poza lokalizacją?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie myl nowoczesnego domu, spełniającego współczesne standardy energetyczne ze starą chatą.
    Takie domy mogą miedzy sobą różnić się zapotrzebowaniem o kilkaset kW/m2





    czy pośrednik ma jakąkolwiek wiedzę o tym mieszkaniu poza lokalizacją?
    Jak pisałem wcześniej na urlopie pośrednik z wiedzą od tego konkretnego mieszkania, dzwoniłem do firmy mieli oddzwonić chamy

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zasadniczo, póki przecieki nowe, póty nie ma sensu kupować, bo konieczny jest remont dachu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony