dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dom na rynku wtórnym z prześwitami w dachu - co sądzicie?

    Witam,

    zastanawiamy się nad domem na rynku wtórnym ale zauważyliśmy liczne prześwity w dachu. Widać je również na google maps na zdjęciu z 2012.

    https://naforum.zapodaj.net/bc4ad0aaf5a5.jpg.html

    Orientuje się ktoś jak to poważna usterka i ile by nas kosztowało usunięcie. Trochę się boję tych 8 lat minimum z prześwitami. Od środka nie widać zacieków ale caly dach od wewnatrz w błazeri. Dach ma bardzo ostry spadek, napewno więcej niż 45 stopni. Wezmę przegląd domu ale zanim wydam kilkaset zlotych, chcialbym wiedziec czy wogole warto.

    Pozdawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie ma już taśmy pod gąsiorami. Będzie tamtędy dostawał się deszcz i śnieg. Dostaną się ptaki i kuna. Jak pod dachówkami jest folia to cały dach do remontu. Jak papa to tylko demontaż gąsiorów, montaż taśmy i montaż gąsiorów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Andrzej. Orientujesz się ile ten najgorszy scenariusz może kosztować materiały+robocizna? I ile by ta wymiana trawała? Na rzucie dach ma 1230 na 1290 - z tego artykulu https://muratordom.pl/budowa/dach/ja...rDoJ-2NXy.html wynika ze to koszt rzedu 80k. A tutaj jeszcze demontaż dochodzi - czyli 100k realna cena? Muszę wiedzieć ile odjąć od ceny domu przy negocjacjach

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Trzeba dokładnie obejrzeć stan konstrukcji. Jak konstrukcja OK to myślę, że 100 kilo powinno wystarczyć pod warunkiem, że dachówka wraca z powrotem na dach. Przy tak poważnym remoncie warto rozważyć montaż izolacji cieplnej nakrokwiowo. Czas realizacji to minimum 6~8 tygodni. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za info. Problem sam się rozwiązał - sprzedający zrezygnowali ze sprzedaży przez COVID.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony