dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wieszanie TV 65 cali na ścianie z pustaka i zabudowanie G-K

    Witam chciałbym powiesić u siebie na ścianie TV 65 cali około 27 kg wraz z uchwytem wychodzi około 30 kg. Ściana wykonana z pustaka ceramicznego na nią nałożony tynk cienkowarstwowy a na tym zabudowa z płyty g-k. Pomiędzy ścianą a płytą jest około 5 cm pustej przestrzeni. Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak właśnie to zostało zrobione robił to mój wykonawca a nie ja.

    Myślałem żeby telewizor zamontować na wkrętach rozporowych do pustaków 150 mm i zastosować ich 6 do montażu uchwytu.

    Proszę o poradę czy takie mocowanie jest wystarczające i bezpieczne dla takiej wagi czy zastosować jakieś inne wkręty w tym przypadku ?

    Poniżej zdjęcie miejsca gdzie chcę wieszać TV

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0745 (1).jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	443832

  2. #2

    Domyślnie

    No ale do czego dociśniesz blachę wieszaka, do kartonu nad pustką? Przecież to będzie pracowało... W miejscu mocowania wytnij płyte GK i zamontuj belkę drewnianą. Do tego Wieszak. Zawsze możesz zapytać wykonawce jak masz zamontować w ej ścianie TV.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Z wykonawcą byłby łośtrożny. Powie, że wystarczą wkręty do regipsów L=55mm, pandzik dobrze pisze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No ale do czego dociśniesz blachę wieszaka, do kartonu nad pustką? Przecież to będzie pracowało... W miejscu mocowania wytnij płyte GK i zamontuj belkę drewnianą. Do tego Wieszak. Zawsze możesz zapytać wykonawce jak masz zamontować w ej ścianie TV.
    Pytałem wykonawce jak mam zamontować TV i powiedział właśnie żeby dłuższe śruby dać tak żeby weszły do ściany z pustaka i będzie git ale rozumiem twoim zdaniem to nie wystarczy.

    Jeżeli chodzi o tą belkę drewnianą to do czego miałbym ją przymocować do ściany z pustaka czy do karton gipsu ?
    Ostatnio edytowane przez damiann93 ; 08-05-2020 o 08:36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony