dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Długi tradycyjny kominek

    Witam

    Marzy mi się długi kominek (160 - 180 cm) w stylu kominków gazowych, bądź biokominków ale opalany w tradycyjny sposób. Czyli kominek tradycyjny, tyle, ze jak najdłuższy.

    Czy jest to w ogóle możliwe, czy ktoś widział takie cudo? Jaki najdłuższy tradycyjny wkład kominkowy jest możliwy w zakupie?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nowość w Defro, Prima XLA G. Na ich FB chyba znajdziesz o nim info, w nowym cenniku już jest. Sam czekam na jedną sztukę dla klienta.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ten na fotce (otwarty), ma 2 m szerokości. Najszerszy wkład kominkowy produkowany seryjnie ma 166 cm szerokości (Brunner)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3..jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	443893  

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A nie lepiej rozpalić ognisko
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za wszelkie wypowiedzi. 166 cm szerokości (Brunner) wydaje się najtrafniejszy, ale cena zwala z nóg. W tym wypadku porada kolegi Remiks wydaje się rozsądna...będzie taniej paląc banknotami

    Jeszcze jest jedna kwestia związana z długością kominka...jego moc. Zapomniałem, że im większy wkład tym większa moc. A duża moc mi nie potrzebna

    Problem jest taki, że żona chce kominek, a ja już nie za bardzo. Palone byłoby sporadycznie i chodzi bardziej o efekt woow i wizualny.

    Wiem, że są biokominki i kominki elektryczne o długości jaka by mnie interesowała. Niestety do biokominków jestem zrażony. Mam jeden naścienny w mieszkaniu i po zawieszeniu było odpalone może 5 razy. Niestety, efektem palenia był niemiły zapach i odczuwalny wzrost wilgotności. No ale ten kominek to była jakaś najtańsza alternatywa
    Ostatnio jednak odkryłem, że są biokominki z zamkniętą komorą spalania, gdzie jest odprowadzenie spalin a także doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Ale musiałbym takie cudo zobaczyć w realu, bo na stronach www wszystko ładnie wygląda a w realu może już nie być tak ciekawie.

    I są również kominki elektryczne z tzw efektem mgły wodnej.

    Im głębiej w las tym ciemniej

    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ten Brunner jest do wzięcia za pół ceny jakby co. Mam ochotę na zmianę ekspozycji....No i zapomnij o jakiś tam mocach...Im większy wkład, tym bardziej nie nadaje się do palenia...
    W kwestii tych różnych bio i efektów wizualno zamglonych....Jasne można. Wszystko jest dla ludzi. Ale to tak trochę jak seks przez internet...

  7. #7

    Domyślnie

    Piotr, nie możesz poczekać rok ze zmianą dekoracji?
    Zapytanie o kominek zadaję już teraz bo przestrzeń salonu musi by zaaranżowana już teraz.

    Ale twój Brunner dał mi do myślenia i nadzieję, że takie długości wkładów są możliwe
    Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Piotr, nie możesz poczekać rok ze zmianą dekoracji?
    Zapytanie o kominek zadaję już teraz bo przestrzeń salonu musi by zaaranżowana już teraz.

    Ale twój Brunner dał mi do myślenia i nadzieję, że takie długości wkładów są możliwe
    Pozdrawiam
    Ja jakoś szczególnie nie tęsknię do robienia wymiany tego wkładu (powstanie warszawskie w salonie!), Poza tym jakby co, jest to ikona ekspozycji. Więc może się okazać, że wkład będzie długo do dyspozycji...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie 1..jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	443929  

  10. #10

    Domyślnie

    Piotr...dzięki za fotkę. Cudo

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    166 cm szerokości (brunner) wydaje się najtrafniejszy, ale cena zwala z nóg. W tym wypadku porada kolegi remiks wydaje się rozsądna...będzie taniej paląc banknotami
    :d:d:d:d:d
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony