dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frobek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    KNS
    Posty
    136

    Domyślnie

    Jaka jest temperatura zasilania CO za zaworem mieszającym dla 0?
    Dom jest ocieplony?
    Jaka wentylacja?
    Przy jakiej temp. była robiona próba na grzałkach?
    Jaki konkretnie masz model pompy?
    Dom z 2007 r. 220m2 (180 użytkowej), ok. 30m2 podłogówki, reszta grzejniki płytowe wspomagane wentylatorami (taki klimakonwektor DIY). Ściany porotherm 30cm + 10cm styropian, strop 30cm wełna, okna plastikowe 2 szybowe. Wentylacja z rekuperatorem. PC chińska inwerterowa na przyzwoitych podzespołach (prywatny import), moc 18kW plus bufor 1000l, zoptymalizowane do pracy w taryfie taniej. CWU 300l.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam !
    Zakupiłem Inverter NL-B245II/R32 8,5 KW
    W pompie jest wbudowany wewnętrzny bufor Czy pompę podłączam bezpośrednio do CO (nie trzeba wewnętrznego bufora) ?
    Czy woda w zewnętrznym buforze nie zamarza?
    Stosujecie zawory przeciwzamrożeniowe ? Czy po prostu trzeba podłączyć bezpośrednio o dobrze zaizolować ?

  3. #23

    Domyślnie

    Nawet nie znalazłem charakterystyki temperaturowej tej pompy ciepła ( tak z ciekawości chciałem sprawdzić czy to coś umie).
    Do rzeczy możesz zaizolować, możesz podłączyć UPS do pompy obiegowej i ogarnąć jej pracę za pomocą regulatora temperatury RSD-10, możesz zalać instalację glikolem ale stracisz na wydajności a nie o to chodzi.
    W środku jest bufor 70l więc nie ma sensu niczego dokładać.

    Ja mam opcję UPS + regulator temperatury RSD-10. O buforze na zewnątrz niewiele mogę powiedzieć pewnie chodzi o defrosty aby pompa miała skąd wziąć ciepło. Ja bym zastosował UPS, w przypadku zaworów jak odetną pompę przy około 3*C wywali Ci 70l wody pod pompę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #24

    Domyślnie

    Dziękuję kolego marcinbbb za rzeczową odpowiedź Czy możesz polecić jakąś w miarę rozsądną pompę obiegową do CO ? żeby rozprowadzić ciepło z PC ?
    Jaką masz pojemność UPS ?

  5. #25

    Domyślnie

    Panie kolego... pisząc pompę obiegową miałem na myśli tę "pompę" w POMPIE CIEPŁA to ona musi za pomocą UPS`a majtać wodą aby bufor/wymiennik nie zamarznął. Rozcinasz jej zasilanie i prowadzisz przez regulator który podałem. Sterownik włącza i wyłącza pompę na ustawiony czas, tym samym pompa nie męczy UPS`a ciągle tylko powiedzmy 2 razy w ciągu godziny po (w Twoim przypadku bufora na zewnątrz 70l trzeba by to policzyć ile trzeba pracy pompy aby przepchnąć 100l wody przez instalację) wydajność pompy / czas pracy pompy / pojemność akumulatorów w UPS. Myślę że spokojnie dało by się ogarnąć 1 dobę po tej jednej dobie o ile jesteś w domu przetwornica samochodowa 12->230V i akumulator, jak nie starczy to samo tylko na włączonym silniku samochodowym i wyłączonych wszelkich opcjach (światła/wentylacja/id...) silnik zje jakieś 0,5l/h kilka dni ogarniesz. Przemyśl czy warto iść w te zawory spuszczające jak często i na jak długo nie było u Ciebie prądu to dość kosztowne rozwiązania.

    UPS u mnie to 2x7Ah przy napięciu 24V na ile starczy nie wiem nigdy nie mierzyłem - tu trzeba liczyć czas pracy pompy obiegowej w pompie ciepła, ile czasu biega a ile czasu stoii i zastanawiać się kiedy prąd wróci...
    Mając PV mogę myśleć o off gridzie aby tę pompę ruszyć z miejsca jednak prawie tylko w ciągu dnia później akumulatory.
    Pamiętaj jakich byś zabezpieczeń nie dał przy -20*C możesz się ratować czym masz które pokręcą pompką ale kiedyś prądu braknie, więc może glikol kosztem COP. Poczytaj choć nie polecam bo Twoja pompa to nie Mercedes ani nawet Ford, ma grzałkę ale co może? Sprawdzisz zimą.

    U mnie Galmet 8GT też monoblok ale "bufor" ma raptem kilkanaście litrów szybciej to przepchnę niż u Ciebie 70l.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 14-08-2022 o 21:47
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie wiedziałem , że pompa ma wbudowaną pompę obiegową? Pytałem na innym forum i twierdzili że nie ma. Ale zobaczę jak przyjdzie i spytałem kolegi, który od 3 lat użytkuje taką pompę i też ma UPS.
    Jak będę dokładnie wiedział to dam znać .
    Pompa ta wiadomo ne jest mercedesem ale i nie kosztuje jak mercedes. Ma być tanio i prosto. Dacią też bardzo dobrze można jechać .
    Kolega, który użytkuje za sezon zużywa 5000kWh z CWU dom 150 m2 i jest bezawaryjnie .
    Pompa nie ma serwisu w Polsce (narzazie) Gwarancja 2 lata. Myśle, że ktoś nie po darmo zastosował bufor zewnętrzny.
    Ktoś mi polecał zastosowanie pompy do CO o wydajności 250 l/h Ale nie mogę znaleźć takie pompy Może coś polecicie
    Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez robo1973 ; 15-08-2022 o 08:29

  7. #27

    Domyślnie

    W pompie jest pompa o wydajności około 1,5m3/h i nie musisz niczego kupować.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #28

    Domyślnie

    Ten schemat podłączenia mnie zmylił
    https://a.allegroimg.com/original/11...W-Marka-Nulite
    Tutaj wyraźnie pokazana jest zewnętrzna pompa obiegowa

  9. #29

    Domyślnie

    Nie spodziewał bym się pompy ciepła w której nie została zamontowana pompa obiegowa, wszak są czujniki prędkości przepływu. Kupisz zbyt małą pompę obiegową pompa będzie rzucała błędami o zbyt małym "przepływie", za dużą będziesz ją jakoś musiał wyregulować. Sprawdź w instrukcji czy są styki w pompie do podłączenia pompy obiegowej aby w trakcie np. defrostu pompa stała.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #30

    Domyślnie

    Rozmawiałem z kolegą, któy ma taką pompę Pompa ciepła nie ma wbudowanej pompy obiegowej. Podłącza się ją dokładnie tak jak na schemacie powyżej
    Po prostu jest wyprowadzenie ciepłej wody z bufora 70 l i trzeba to rozprowadzić. Pompa pracuje już 3 lata i kolega jest bardzo zadowolony.
    Zużycie energii jest porównywalne z wieloma innymi pompami/ Jest bardzo dobrze Nawet jest taca grzana
    Pozdrawiam

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kriszawi

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zakupiłem taką pompę 12,5 kw, ale mam problem pierwsze uruchomienie i błąd E 24. Sprzedawca nie potrafi wskazać przyczyny problemu. Próbowałem kontaktować się z producentem ale brak odpowiedzi. Czy ktoś miał taką sytuację? Co może być nie tak z pompą?

  12. #32

    Domyślnie

    E 24 to Błąd temperatury wewnętrznej Nie bardzo rozumiem jaka temperatura wewnętrzna ?
    Czy sterownik podłączyłeś dobrze (wyświetla , można odczytać temperatury > ?)
    Może jest jakiś czujnik temperatury np zewnętrznej do podłączenia ?
    Może być tak że czujnik temperatury wewnątrz pompy jest uszkodzony - ale to jak wróżenie z fusów
    Ja czekam na swoją to dam znać co i jak

    Jak sprzedawca nie wie o co chodzi to powinien wymienić pompę w ramach rękojmi i odesłać ją do producenta

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anna1234_1

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    BARDZO NIE POLECAM TEJ POMPY I PRODUKTÓW NEW ENERGY

    Właśnie szukamy nowej pompy Ciepla ponieważ tej po 3 latach nie da się naprawić CHIŃSKI SPRZĘT SIĘ JEDNAK NIE ZMIENIA. Lepiej kupic cos sprawdzonego na 10lat+ niż wydawać kase. Kupiliśmy do z taka pompa - pokazuje błąd do którego nie chce przyjechać. Pompa nie nadaje się do naprawy. BRAK SERWISU OD PRODUCENTA - WOLNA AMERYKANKA KTOŚ KUPI KTOŚ SPRZEDA A POZNEIK WSPARCIA PDRUKGU BRAK!

    Odrazu odpowiadam na ataki TROLI od producenta - mogę wyslac film ze pompa jest u nas w domu i nie mamy na celu nikogo atakować tylko przestrzec i much ludzi przed zakupem od tego PSEUDO PRODUCNTA

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anna1234_1

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mając sprzęt normalnej zachodniej firmy dzownisz na serwis i wiesz ze go naprawisz. Chiński producent z cała masa dystrybutorów z Ali expres tego ci nie da

  15. #35

    Domyślnie

    Jak to było: Widziały gały co brały?
    Pretensję masz do Chińskiego producenta, czy do swojego portfela - tylko biedny 2 razy płaci. Ja wolałem kupić Galmeta niż chińczyka choć brałem go pod uwagę.
    Zamiast Chińczyka mogłeś wziąć Haiera podobna cena a byś go na bank naprawił.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak to było: Widziały gały co brały?
    Pretensję masz do Chińskiego producenta, czy do swojego portfela - tylko biedny 2 razy płaci. Ja wolałem kupić Galmeta niż chińczyka choć brałem go pod uwagę.
    Zamiast Chińczyka mogłeś wziąć Haiera podobna cena a byś go na bank naprawił.
    Twój Galmet to chińczyk od Midea. W sumie większość PC to chinczyki

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Twój Galmet to chińczyk od Midea. W sumie większość PC to chinczyki
    To nie ja polecam New Enery to ja wskazuje że są lepsze budżetowe pompy ciepła.
    Mój Chińczyk ma gwarancję 50km od mojego miejsca zamieszkania.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    W mojej ocenie to nikt nie namawia a raczej ostrzega. Druga sprawa że nawet tanie chińczyki potrafią sobie poradzić sprawnie z grzaniem, ile to jest też samoróbek DIY z klimy i też sobie radzą. Tu bardziej chodzi o to by potraktować system grzewczy jako całość. Należy przeanalizować GZ (dom, system grzewczy, jego problemy i konieczne modyfikacje), obliczyć zapotrzebowanie na ciepło oraz dopasować do tego PC i jej DZ. Tylko tyle i aż tyle

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Tak czytam te wasze dziwne wpisy i się zastanawiam co niektórzy za Was rozumieją pod hasłem Chińczyk . Mam wrażenie że w prawie każdej pompie jest coś z Chin., tak jak w nowych autach marek premium.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony