dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie 250-280 tys. zł na śląsku - mieszkanie po remoncie czy dom do częściowego remontu

    Dobry wieczór.
    Rozglądam się za kupnem mieszkania lub domu w pewnym mieście w GOP.

    Kwota jaką chcę przeznaczyć to 250-280 tys zł. Mieszkanie do max 50 m2, 2 pokoje, najlepiej świeżo po remoncie. Przynajmniej nie będzie problemu z remontami, tylko ten czynsz jest minusem, bo chcąc nie chcąc, te 500-600 zł co miesiąc trzeba dać.

    Przez ostatnie 2-3 miesiące były różne ogłoszenia mieszkań. niektóre nawet po remoncie. No ale przez okolice w jakich się pojawiały. nie zdecydowałem się. Poza tym wirus.

    Dziś natomiast, znalazłem ofertę domu i pojechałem go obejrzeć. Dom został wybudowany w latach 60., jest częściowo do remontu, wewnątrz jak i z zewnątrz.
    Wewnątrz są ściany z pustaków i kartongipsu, sufit ocieplony welną mineralną, łazienka to wczesne lata 90. Brak wyposażenia, piec dwufunkcyjny. Ślepa kuchnia.
    Dach kryty jakąś starą papą, do wyrwania, ale myślę że to koszt max 10 tys. zł.
    Podwórko zaniedbane, usytuowane w taki sposób, jak na jakichś ogródkach działkowych - po lewej i prawej zaraz za płotami domy sąsiadów zwrócone w takim samym kierunku co ten, a na wprost mała, wąska uliczka, a po jej przeciwnej stronie, inni sąsiedzi.
    Dom ma ok. 50 m2, razem z działką to będzie tak z max 170 m2.

    Ale najbardziej zastanawia mnie jedna rzecz. Mury domu z trzech stron stoją na granicy działki, poza tym są niemal sklejone z domami sąsiadów (z jednym sąsiadem to jakieś centymetry między murami wg słów właściciela, z dwoma pozostałymi w ogóle nie ma przestrzeni). Nie będzie z tym problemów ani niedogodności?

    Poza tym ile mniej więcej, kosztowałby remont tego domu wraz z materiałami, licząc średnio?
    Całe życie mieszkałem w mieszkaniu w bloku, na budownictwie mam słabe pojęcie, wszystko musiałyby robić ekipy remontowe.

    Dać sobie z tym domem spokój i skupić się nad poszukiwaniem mieszkania (w tej cenie spokojnie będzie po remoncie, po wirusie mają ceny nieco spaść), czy zakupić ten dom i go wyremontować?

    (z góry przepraszam jeśli temat jest w złym dziale)
    Ostatnio edytowane przez cuzamen2020 ; 10-05-2020 o 21:40 Powód: uściślenie tematu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nikt ci nie powie, bo trzeba obejrzeć stan techniczny.
    Jak wygląda fundament, podłoga na gruncie, izolacja zewnętrzna?

    Poza tym nie wiem czy ten dom stoi legalnie.
    Na ogródkach działkowych wolno było budować altany do 35m2.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie to nie są ogródki działkowe, tylko takie można odnieść pierwsze wrażenie.

    Prąd w domu podobno na miedzi, ale to tylko są słowa właściciela, bo żadnego rzeczoznawcy ze mną nie było. Ogólnie wygląda to tak sobie. No ale ta cena.

    Chyba że podesłać ci na PW zdjęcie z map Google albo z ogłoszenia

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To w jaki sposób wybudowano domy, które nie zachowują wymagań co do odległości ścian od siebie? Tutaj prawo nie zmieniło się od lat 60-tych. Z tego, co piszesz, to nie jest szeregowiec.

    problemem będzie izolacja ścian. Nie wiadomo z czego je zbudowano i czy w związku z powyższym nie słychać sąsiadów za ścianą?

  5. #5

    Domyślnie

    To nie jest szeregowiec, ale dom od domu jest bardzo blisko (wg właściciela centymetry). Jak cos to mogę podesłać zdjęcie na PW jak to wygląda. Dziś niby jestem omówiony na powtórne oglądanie ale nie jestem przekonany.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym przede wszystkim sprawdziła, czy to nie jest samowola budowlana. Czy jest księga wieczysta, dokumentacja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony