dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Mieszkanie w bloku z ogrzewaniem gazowym (własna kotłownia). Czy warto?

    Cześć,

    planuję zakup nowego mieszkania we Wrocławiu (odbiór dopiero w 2022 r.). Okazuje się, że na osiedla nie można podpiąć pod ogrzewanie miejskie. W związku z tym w każdym budynku mieszkalnym będzie znajdowała się kotłownia (ogrzewanie gazowe). Do tej pory zawsze korzystałem z ogrzewania miejskiego. Nie ma żadnego doświadczenia z gazem i ma trochę obaw. Czy ktoś może pomóc mi je rozwiać?

    1. Jak się ma ogrzewanie gazowe do miejskiego jeżeli chodzi o cenę grzania (mieszkanie na parterze, około 85 metrów)?
    2. Czy samo ogrzewanie gazowe wiąże się z jakimś dodatkowym (dużymi) kosztami? Mam tutaj na myśli inne koszty, niż koszt samego grzania (np. wymiana pieców itp. - co może wpływać na koszty całej wspólnoty, czyli wysokość czynszu)?
    3. Czy to, że w budynku będzie kotłownia może w jakiś negatywny sposób wpływać na komfort mieszkania (gdzieś czytałem, że z kotłowni dochodzą jakieś hałasy)?

    Inne wskazówki/opinie odnośnie ogrzewania gazowego mile widziane .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będzie prawdopodobnie tańsze.
    A reszta to wyolbrzymione problemy.
    Będzie coroczny koszt przeglądu pieca - pewnie ze 300-500 zł. I pewnie potrzebny ktoś, kto włączy i wyłączy CO (najlepiej przy okazji przeglądu serwisant)
    Piec może pracować kilkanaście lat.
    Hałas od sąsiada będzie bardziej uciążliwe.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-05-2020 o 12:48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony