dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja salonu zdeterminowanego sprzętem RTV

    Witam

    Zacząłem zabawę z programem do urządzania wnętrz i tak staram się skroić salon na miarę. Jak na razie wychodzi na to, że salon za mały
    W moim przypadku, w salonie wszystko musi być podporządkowane rozmieszczeniu zestawu głośników czyli sprzętowi RTV. Już wyjaśniam rysunek.
    Kolor zielony, to ekran projektora 120 cali. Kolor niebieski, to głośniki podłogowe. Kolor pomarańczowy, to głośniki sufitowe.
    Kanapa musi stać mniej więcej w centrum, w powiedzmy optymalnej odległości biorąc pod uwagę wielkość ekranu projektora.Dodatkowo, na nieszczęście zamarzyła nam się dość duża kanapa jak na fotce

    Utrudnieniem jest miejsce na kominek z tyłu kanapy. Na żółto jest zaznaczony komin który wystaje na 25 cm wgłąb salonu. Na kominek z obudową przyjąłem, jak widać 70 cm.
    I odległości wokół kanapy robią się dość małe.

    Dodatkowym zawalidrogą jest stół pomiędzy kanapą a krzesłami barowymi półwyspu kuchennego.
    Same problemy. Z tego co widzę mam kilka wyjść
    - pozbyć się kominka i wystającego komina
    - zakupić niezbyt głęboki kominek
    - zrezygnować z kominka opalanego drewnem i iść w elektryczny bądź bio (są płytsze).
    - zrezygnować z tak wielkiej kanapy

    Wszelkie sugestie mile widziane.

    Ps. I tak jestem szczęśliwy bo udało mi się przekonać żonę aby kanapa stała w centralnym miejscu salonu, a nie pod ścianą powyżej kominka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sofa.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	443953   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	443954  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a po co w ogóle robić kominek? Przecież kanapa tyłem stoi, wiec ognia podziwiac nie będziesz.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Masz rację Elfir, Dlatego myślałem też nad długim kominkiem bio bądź elektrycznym umieszczonym wyżej. coś jak na fotce
    A co powiesz o wielkości kanapy? Nie za duża? Nie przytłacza i zagraca salon? Nawet wizualizacja 3 D jakoś nie pozwala mi tego stwierdzić

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	443972  

  4. #4

    Domyślnie

    Kominek w tym ułożeniu jest rzeczywiście od czapy.
    Jeśli chcesz uzyskać dobry efekt dźwięku zrób system 7.1 dolby atmos. Dwa sufitowe głośniki na wysokości kolan wystarczą.
    https://zapodaj.net/ba00317f600ec.jpg.html

  5. #5

    Domyślnie

    Mój projekt to Atmos 5.1.4. Obrzydliwy, a to o czym piszesz to nie 5.1.2?

  6. #6

    Domyślnie

    Tak chodziło mi o 5.1.2.
    Skoro planujesz 5.1.4 to jeszcze lepiej Jednak zamiast tylnych surround wolał bym ustawić je bardziej z boku. Zmniejszył bym jeszcze rozstaw głośników sufitowych. Pierwsza para nad kolanami, druga 1,5 m za sofą. Jaki projektor w planach ?

  7. #7

    Domyślnie

    Wg mnie za duży ekran dla takiej odległości. Robiłem podobne obliczenia dla swojego projektora, przy ok. 4 m odległości od wypoczynku wyszedł mi maksymalny ekran 110 cali i taki zamontowałem. Jest optymalnie.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Wg mnie za duży ekran dla takiej odległości. Robiłem podobne obliczenia dla swojego projektora, przy ok. 4 m odległości od wypoczynku wyszedł mi maksymalny ekran 110 cali i taki zamontowałem. Jest optymalnie.
    Zgadzam się. To jednak zależy od rozdzielczości obrazu.
    Według kalkulatora optymalnie dla full hd przy 120 calach to 4.80m, ale juz przy rozdzielczości 4k jest to 2.40m.

    Osobiście lubię gdy ekran obejmuje niemal cały kąt widzenia. Nawet kosztem jakości obrazu. Jak dla mnie 3m przy 120 calach w jakości full hd jest bardzo ok.

  9. #9

    Domyślnie

    OK ja montowałem kilka lat temu, w grę wchodziło tylko full HD. Ale tak czy inaczej nie większego ekranu bym nie chciał, głowa w trakcie oglądania powinna być raczej nieruchomo, zwróć uwagę że tak jest w kinie - chyba że siedzisz w pierwszych rzędach i wtedy kręcenie głową jest męczące - przynajmniej dla mnie. Ale to tylko moje dwa grosze, trzymam kciuki za cały Twój projekt
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  10. #10

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Elfir, posłuchałem twej rady i kominek odszedł w niepamięć (jak na razie virtualnie). Niestety nie mogę zlikwidować komina, dlatego mogłoby to zostać zabudowane i porobione jakieś fajne witryny , półki, aby nie tracić tej małej przestrzeni pomiędzy kominem a ścianą. W sumie kominek zostałby zastąpiony kominkiem elektrycznym bądź biokominkiem na przeciwległej ścianie pod ekranem projektora ( fajny byłby taki powyżej 1.5 szerokości). Elfir, czy zabudowanie tej ściany za kanapą to dobry pomysł?

    Panowie, zmieniłem układ głośników na 5.1.2 z zachowaniem kątów pomiędzy głośnikami. Wielkość ekranu to sprawa do uzgodnienia. Obecnie mam Sony HW-50ES i z odległości 3 metrów oglądam 90 cali. Z wielkością ekranu, umiejscowieniem projektora nie mam problemów. To nie pierwszy i nie ostatni projektor

    Jedynym problemem jest to aby audio było na poziomie a żona nie kręciła nosem na układ mebli i kominka

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez kominka.JPG
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	443983  

  11. #11

    Domyślnie

    Głośniki surround za blisko uszu. Odsuń narożnik metr od ściany tylnej, będzie lepszy efekt. Projektor pierwsza klasa.
    Odradzam jakąkolwiek formę kominka. Oczywiście sprawa indywidualna, jak dla mnie kasa wyrzucona w błoto.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A masz pomysł jak zagospodarowac te pólki i witrynki?

    Bo moim zdaniem nie musisz przystawić kanapy do ściany na siłę.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam

    Kanapa na pewno nie będzie do samej ściany. Właśnie szukam inspiracji, jak fajnie zabudować ścianę z kominem. Szukam fajnych zdjęć w necie, ale nie za wiele tego.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo nie trzeba zabudowywać

  15. #15

    Domyślnie

    Sorki Elfir, że tak drążę. To mówisz, że tego komina (na załączniku biały na czerwonej ścianie) nie ruszać i niech tak będzie? No ściankę frontową to musiałbym zabudowac kartongipsem, aby przykryć otwory wentylacyjne, otwór dymny itd.
    Głębokość tego komina to 25 cm a ścianka frontowa szeroka na 60 cm

    ps. proszę nie zwracać uwagi na kolorystykę ścian, podłóg, sufitów. To są przypadkowe struktury.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1Capture.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	444154  

  16. #16

    Domyślnie Sufit podwieszony

    Witam ponownie. Obecnie nie mam pomysłu na sufit w salonie. Sufit musi być częściowo podwieszany aby:
    - ukryć rury wentylacji mechanicznej ( zaznaczone na czerwono)
    - ukryć ekran projektora ( zaznaczony na zielono)
    - podwiesić projektor i ukryć doprowadzone do niego przewody ( na zielono)
    - zamontować głośniki sufitowe ( zaznaczone na niebiesko)

    Wymyśliłem takie cudo jak na poniższych rysunkach, czy to jest akceptowalne?
    Wysokość pomieszczenia to 2,7m, sufit z kartongipsu obniżyłby miejscowo o 25 cm

    Serdeczne dzięki za jakiekolwiek sugestie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sufit.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	444693   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sufit 2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	444694   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sufit 3.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	444695  
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 30-05-2020 o 17:16

  17. #17
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Głębokość wnęki 25cm to idealny wymiar na półki. To wnętrze ma być w stylu minimalistycznym czy może biblioteczka wchodzi w grę? Półki z książkami poprawiłyby akustykę pomieszczenia i nadały mu fajny klimat, a sprytnie wymyślone mogą być dodatkową dekoracją.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony