dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Falcon9 Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie:
    Czy przed wejściem na działkę i dokonania poprowadzenia przyłączy wystarczy mi ta zgoda użytkownika?
    Tak, jak dotychczas w 100% wystarczyła i nikt nie miał zastrzeżeń co do tej zgody.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Nie pchaj się w kombinacje pozaprawne. Właścicielem nieruchomości jest osoba/y ujawnione czyli wpisane w dziale drugim księgi wieczystej prowadzonej dla tej nieruchomości. W prawdziwej Polsce bywa to zbiór dokumentów gdy nie ma założonej KW. Koniec , kropka. Pomijam możliwość sprawdzenia dokumentów które przedłożysz w urzędzie czy zarzut poświadczenia nieprawdy. Któryś z pominiętych współwłaścicieli dowie sie że będzie budowa i urażony zlekceważeniem jego znamienitej osoby, zrobi z tego użytek i jesteś ugotowany ty i twoja budowa. Podpis jego uzyskasz za cenę którą on zarzuci a ty będziesz śpiewać jak Farinelli. Nie zapłacisz, to w żadnym sądzie nie wygrasz. Nie pomoże Peteresburg czy inszy Strasbourg. Najpierw uregulowane sprawy własnościowe, ujawnienie tych praw w KW i EGiB a potem dokumenty do budowy.
    Że osoba (współwłaściciel) pominięta w postępowaniu (nawet jeśli coś obiecała na gębę) zrobi ci kuku w najmniej oczekiwanym momencie, to masz jak w banku.
    szczególnie jeśli przypadkiem mury będą już stały a ty będziesz pod ścianą (samowola, rozbiórka i takie tam klimaty) Jestem stary, chociaż mało siwy i nie całkiem łysy, lecz widzę że tzw. "miłość bliźniego" zobowiązuje. Widziałem takie draństwa w rodzinach że głowa boli. Słynna scena z filmu to kwintesencja postaw


    Dlaczego tak jest?
    To oczywiste, lecz to nie temat tego wątku.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Starostwo jakim kanałem staje się posiadaczem MPZP uchwalanego przez gminę?
    Uchwalony MPZP jest dokumentem jawnym, dostępnym publicznie.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tak, jak dotychczas w 100% wystarczyła i nikt nie miał zastrzeżeń co do tej zgody.
    Czyli w ogóle nikt tego nie sprawdza przed rozpoczęciem prac tzn. w księgach wieczystych) ? Pytam raz jeszcze żeby się upewnić. (tak w ogóle dzięki za odpowiedź)

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Falcon9 Zobacz post
    Czyli w ogóle nikt tego nie sprawdza przed rozpoczęciem prac tzn. w księgach wieczystych) ? Pytam raz jeszcze żeby się upewnić. (tak w ogóle dzięki za odpowiedź)
    Jeśli firma, podwykonawca PGNiG, lub PGK otrzyma zgodę na wejście to wykonują daną instalację. Zlecenie otrzymują od dostawców ten kompletuje dokumenty, jeśli ma je wszystkie(projekt, pozwolenia, mapki,) oraz zajęcie terenu prywatnego na czas wykonania przyłącza a zgodę otrzymał od chociażby jednego właściciela.

    Nie chciałbym wprowadzać Cię w błąd, ale napisałeś "użytkownik" a on jeśli nie jest właścicielem takiej zgody dać Ci nie może.
    W tym miejscu pospieszyłem się z odpowiedzią.

    Bardzo często to dostawca mediów informuje Ciebie kto ma podpisać zgodę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Falcon9 Zobacz post
    Czyli w ogóle nikt tego nie sprawdza przed rozpoczęciem prac tzn. w księgach wieczystych) ? Pytam raz jeszcze żeby się upewnić. (tak w ogóle dzięki za odpowiedź)
    Nie idź tom drogom!!! Trafisz na perfidnego spadkobiercę którego pominąłeś (potraktowałeś hydraulicznie), będzie siedział cicho i czekał aż wykończysz chatę. Potem mowa będzie krótka: mam prawo, należy mnie się pokoik albo i dwa, plus centralne miejsce na sofie przed OLEDem 84'' i dożywotne papu albo piszę do PINB coś np. "Nie wiem czy to ważne, niemniej jednak informuję iż John Kuowalski* postawił dom nielegalnie... ". I co wtedy zrobisz? Otworzysz szeroko ramiona: Witam kuzynie! Piętro całe jest twoje do końca świata.


    *) Nazwisko przykładowe
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 28-07-2020 o 11:09 Powód: ,

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony