dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niektórzy usiłują przekonać, że bardzo wygodny nawet dla rodziny z dziećmi, bo przecież ludzie mieszkają w kawalerkach i jakoś żyją

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    a kto przekonuje ?
    dom o powierzchni użytkowej 35m2 PARTER + 35m2 PIĘTRO, razem 70m2 ( !!! ) jest dedykowany dla max. 2-ch osób, bez dzieci.
    w zasadzie powinno się przyjmować 45m2 / na użytkownika, nie 35m2 / osobę - ale to i tak jest lepsze, niż dzielenie wspólnej powierzchni o jeszcze mniejszym metrażu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    użytkownik kryzys uznawał 35 m2 za komfortowe mieszkanie dla dwóch osób.
    I skoro pięcioosobowa rodzina może żyć w kawalerce w mieście, to w takim domku będzie jej dużo wygodniej.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    no tak .... i tą są ludzkie dramaty
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #25
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    użytkownik kryzys uznawał 35 m2 za komfortowe mieszkanie dla dwóch osób.
    I skoro pięcioosobowa rodzina może żyć w kawalerce w mieście, to w takim domku będzie jej dużo wygodniej.
    A nie ? , sam z żoną mieszkamy na 160 m2 i chętnie bym piłą przeciął ten dom na połowę chociażby , po co komu tak wielkie domy ? roboty tylko kobieta ma sporo a jak tak popatrzeć na trzeźwo to w jednym salonie siedzimy w drugiej sypialni śpimy a co z resztą ? nawet tylu gości naraz nigdy nie mieliśmy aby wszystko zająć .

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A nie ? , sam z żoną mieszkamy na 160 m2 i chętnie bym piłą przeciął ten dom na połowę chociażby , po co komu tak wielkie domy ? roboty tylko kobieta ma sporo a jak tak popatrzeć na trzeźwo to w jednym salonie siedzimy w drugiej sypialni śpimy a co z resztą ? nawet tylu gości naraz nigdy nie mieliśmy aby wszystko zająć .
    Do tego też trzeba dojrzeć
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    użytkownik kryzys uznawał 35 m2 za komfortowe mieszkanie dla dwóch osób.
    I skoro pięcioosobowa rodzina może żyć w kawalerce w mieście, to w takim domku będzie jej dużo wygodniej.
    jak ktoś lubi słuchać awantury u sąsiadów, nad ,pod czy obok... czy spuszczaną wodę w kiblu to z pewnością kawalerka będzie bardziej komfortowa bywaja też inne "atrakcje"...
    Ostatnio edytowane przez an-bud ; 07-06-2020 o 01:27
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Do tego też trzeba dojrzeć
    Dokładnie, Oj tylko szkoda, że mało kto "osiąga" taki "stan".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #29
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Dokładnie, Oj tylko szkoda, że mało kto "osiąga" taki "stan".
    Sam wiesz jak to u nas , sąsiad ma takie auto to ja muszę mieć 2 razy większe , dom oczywiście musi być potężny i budzić respekt a kredyt 40-to letni strzeli jak z bicza i być może nawet doczekamy jego spłaty jak żona nie znajdzie sobie nowego gaha i o kasę ciągłe kłótnie ,postaw się a zastaw się .

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Dokładnie, Oj tylko szkoda, że mało kto "osiąga" taki "stan".
    Nie tylko w tym temacie.... wczoraj po 20 latach spotkałem kumpla....już byłego..... wierzącego w bajki i gusła....
    Jestem na etapie przygotowań.... droge prawie zrobiłem,oswajam się z projektrem (jest na widoku w wersji tradycyjnej na papierarze a dziś znalazłem coś takiego .... https://l.facebook.com/l.php?u=https...M8r649AS3kyCB6 muszę przygotować warsztat... a jest w stanie surowym....wyciąć kilka drzew pod domek w 20- letnim sadzie na skraju polany między sadem a lasem.....
    Ostatnio edytowane przez an-bud ; 11-06-2020 o 04:23
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  11. #31
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tak po prawdzie średni ten projekt i ja bym go nie wybrał , wejdź na stronę- moc drewna - na jutobie on tam ma super zajebiaszczy projekt takiego domku w kilku wersjach .

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Zastanawiałeś się jak będziesz ogrzewał to akwarium?
    To chyba jest konstrukcja stalowa bo z drewna tego nie zrobisz.
    To jest znaleziony przykaład ciekawego malego domku...mój projekt znajdziesz w tym temacie
    Dziś w końcu po kilku latach poszukiwań przywiozłem ponad 5m3 ślicznych "beleczek" .... i to w cenie drewna opałowego
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...ca&oe=5F10E21F
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...ff&oe=5F0F73EE

    akurat stolarnia na własne potrzeby prawie gotowa
    Ostatnio edytowane przez an-bud ; 18-06-2020 o 22:11
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    kryzys
    " moc drewna - na jutobie on tam ma super zajebiaszczy projekt takiego domku w kilku wersjach "

    dzięki
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #34

    Domyślnie

    Z tym, że te domki nie mogą mieć piętra na tym niby zgłoszeniu. Czyli nie ma tych 70m2.
    Wszystkie te projekty są niezgodne z prawem.
    Musisz postawić parterowy dom z nieużytkowym poddaszem , a najlepiej bez niego, a później możesz zmienić sposób użytkowania. Tylko wtedy cała papierologia właściciela jednak czeka. Tak samo dom musi spełniać wszystkie parametry zwykłego domu wraz z WT itp.

  15. #35

    Domyślnie Producent domku

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Jest bardzo duża grupa osób, które budują lub chcą budować taki dom, który nie wymaga pozwolenia na budowę. Zapraszamy do dzielenia się doświadczeniami.

    A tu lektura artykułu, kiedy można budować dom 35 m2, jakie wymogi prawne trzeba spełnić:



    DOM 35 m2 WYMOGI PRAWNE

    A tu artykuł o wymogach prawnych budowy domku letniskowego:

    DOM LETNISKOWY A PRAWO
    Witam,

    podoba nam się ten domek, jest on prawie na każdej stronie "producentów" domków, czy ktoś może wie, kto jest jego faktycznym producentem?
    z góry dzięki za odpowiedź.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	60,0 KB
ID:	450277  

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    cos cisza nastała.....to mi w oko wpadło i można zmienić sąsiada .....i mieć w d.... zgłoszenie https://www.youtube.com/watch?v=9_43jFjkv4w
    Ostatnio edytowane przez an-bud ; 03-01-2022 o 16:09
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    cos cisza nastała.....to mi w oko wpadło i można zmienić sąsiada .....i mieć w d.... zgłoszenie https://www.youtube.com/watch?v=9_43jFjkv4w
    Nie nada się bo przecież:

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    dom o powierzchni użytkowej 35m2 PARTER + 35m2 PIĘTRO, razem 70m2 ( !!! ) jest dedykowany dla max. 2-ch osób, bez dzieci.
    w zasadzie powinno się przyjmować 45m2 / na użytkownika, nie 35m2 / osobę

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    każdy ma jakiś wybór..... możesz kupić za kilka set tysięcy kawalerkę dwa razy mniejszą od tego "domku" .... można pobawić się samemu w taką budowę za..... i mieć dodatkowo gratis satysfakcję..
    ps. mam w d.... dedykację
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    dom o powierzchni użytkowej 35m2 PARTER + 35m2 PIĘTRO, razem 70m2 ( !!! ) jest dedykowany dla max. 2-ch osób, bez dzieci.
    w zasadzie powinno się przyjmować 45m2 / na użytkownika, nie 35m2 / osobę


    w tym stwierdzeniu jest jeszcze jeden błąd..... powierzchnia użytkowa w odniesieniu do domku o powierzchni całkowitej 35 m2 zmniejsza się o powierzchnię ścian ..... minimum trzeba odjąć przy szkielecie około 5m2....przy murowanym + jeszcze kilka
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    125

    Domyślnie

    W latach 80-tych rodzice mieli działkę rekreacyjną na terenie POD czyli pracowniczych ogródków działkowych . I sąsiada który twórczo podszedł do przepisów o altanach do 35 m które na owych działkach można było stawiać .Ówczesne przepisy dopuszczały zabudowę do 35 m 2 i dopuszczały przed domem 15 m tarasu który mógł być zadaszony . Sąsiad ów ruszył głową i wykopał piwnicę 10 x 5 m , na niej postawił budynek 7 x 5 m a 15 m stropu piwnicy to był taras . Na to nałożył dwuspadowy dach o podstawie 10 x 5 m identycznej jak wcześniej wykonana piwnica.Oczywiście wcześniej wykonał lany strop o powierzchni 50 m 2 z czego 35 m było nad budynkiem a 15 m nad tarasem stanowiąc jego zadaszenie .Powstał w wyniku tego domek o powierzchni ( po podłogach i obrysie ) 135 m 2 czyli 50 m piwnicy 35 m parteru i 50 m poddasza.Kolektyw działkowców był oburzony takim twórczym wykorzystaniem przepisów i postanowił po lekturze ich , że zostanie tego a tego dnia komisyjnie zmierzona wysokość domu sąsiada bowiem znaleźli przepis że domek na działce nie może być wyższy niż 5,5 m.W przypadku przekroczenia tej wysokości miał dostać nakaz rozbiórki dachu i wykonania takiego zgodnego z przepisami.Nawiasem mówiąc działka ta jak i rodziców były położone w bardzo widowiskowym miejscu POD .Zaraz przy placu zabaw , korcie tenisowym jak i działkowej świetlicy gdzie w sezonie działał także sklep spożywczy. Tak że budowa sąsiada była na widoku wszystkich 170 posiadaczy działek na terenie tego POD i baaaaardzo kuła w oczy co poniektórych . Ale nie docenili przeciwnika bowiem facet w noc poprzedzającą dzień pomiaru nawiózł kilkadziesiąt wywrotek ziemi zostało to rozgarnięte i ubite tak że jak nazajutrz szacowna komisja udała się na komisyjne pomiary to wysokość dachu w kalenicy była równa 5,50 m.A pomiędzy działką rodziców a sąsiada wyrósł półmetrowy murek oporowy , taka była różnica wysokości działek.Facet był ponoć kierownikiem w dużym kombinacie budowlanym tak że dostęp do sprzętu i ludzi miał . Ot taka opowiastka na faktach z czasów PRL-u
    Ostatnio edytowane przez siinski ; 06-01-2022 o 21:01

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony