dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Płaska antena SAT

    Witam,

    Zakupiłem ostatnio antenę Selfsat H21D4+, planuje tą antenę w końcu zamontować. Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł aby ją "położyć" na płaskiej stopie na górze komina:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Komin.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	443975

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selfsat.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	443976

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z boku.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	443981

    Powierzchnia płaska "czapa" komina jest o wymiarach 1.2mx0.4m, komin jest kilku warstwowy: blacha, płyta osb, styropian, komin właściwy.

    Mam pewne obawy:
    1. Czy wiatr nie zerwie anteny z czapą komina (antena sama waży jakieś 5kg)?
    2. Czy dym z komina nie uszkodzi antenę? Tu muszę dopowiedzieć iż komin ten jest od kominka na drewno, kominek rekreacyjny (sporadyczne palenie w zimie). Najbliższa krawędź anteny była by oddalona o jakieś 30cm od osi komina.

    Komin licząc od źródła dymu jest wysoki na jakieś 7m.
    Ostatnio edytowane przez 3rav ; 12-05-2020 o 13:02

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    płasko na kominie możesz położyć gdy masz lokalizację na zerowej szerokości geograficznej. Może tam mieszkasz?
    Antena musi być skierowana na satelitę prostą prostopadłą do jej płaszczyzny. Tak masz wykończony komin?
    Pomijam że płaska ma mały zysk, byle deszcz i zapomnij.

    Próbowałeś na niej coś odebrać? Tak z ręki czy montując na szybko na barierę na balkonie?
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 12-05-2020 o 13:56

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    płasko na kominie możesz położyć gdy masz lokalizację na zerowej szerokości geograficznej. Może tam mieszkasz?
    Antena musi być skierowana na satelitę prostą prostopadłą do jej płaszczyzny. Tak masz wykończony komin?
    Pomijam że płaska ma mały zysk, byle deszcz i zapomnij.

    Próbowałeś na niej coś odebrać? Tak z ręki czy montując na szybko na barierę na balkonie?
    Nie na płasko tylko zamocować na płaskiej części komina, o tak (poprawiłem proporcje):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ustawienie.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	443989

    Tak próbowałem ją już, położyłem ją na krześle w ogródku, na oko ustawiłem (kilka poprawek) i złapałem HotBird 13E.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ustawienie.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	443987  
    Ostatnio edytowane przez 3rav ; 12-05-2020 o 14:58

  4. #4

    Domyślnie

    Gratulacje, że odebrałeś HotBird. A sprawdziłeś czy odbierasz wszystkie kanały, transpondery? Pewnie miałeś słoneczną pogodę z czystym niebem. Ale tak jak inni radzą daj sobie spokój z tą anteną. Przed zamontowaniem radzę sprawdzić w pochmurny dzień z opadami deszczu. W naszym kraju zalecana jest antena 90 cm średnicy. Przy dobrym ustawieniu zapewni ci prawidłowy odbiór w niesprzyjających warunkach pogodowych.
    Jeśli jednak zainstalujesz to cudo, to przynajmniej spraw sobie dobry miernik aby idealnie ją ustawić

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Gratulacje, że odebrałeś HotBird. A sprawdziłeś czy odbierasz wszystkie kanały, transpondery? Pewnie miałeś słoneczną pogodę z czystym niebem. Ale tak jak inni radzą daj sobie spokój z tą anteną. Przed zamontowaniem radzę sprawdzić w pochmurny dzień z opadami deszczu. W naszym kraju zalecana jest antena 90 cm średnicy. Przy dobrym ustawieniu zapewni ci prawidłowy odbiór w niesprzyjających warunkach pogodowych.
    Jeśli jednak zainstalujesz to cudo, to przynajmniej spraw sobie dobry miernik aby idealnie ją ustawić

    Pozdrawiam
    Dzięki za porady, a może coś na temat?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Napisz na forum gdy zamontujesz. Pogratuluję, a po roku spytam cię jak ci odbiera tuż przed i podczas ulewy, śnieżną zimą (szczególnie gdy po puchowym opadzie przyjdzie odwilż i puch osiądzie) i takie tam.

  7. #7

    Domyślnie

    Chcesz porady? Oto ona

    Ubierz się ciepło zimą, kiedy antena pokryje się cieniutką warstwą lodu, a ty podczas rzutów karnych w meczu Polska-Anglia będziesz musiał śmigać na dach aby odzyskać sygnał.

    A wiem o czym mówię, bo w pracy używam poniższej anteny do odbioru tv

    https://www.youtube.com/watch?v=7XFTOeL7WB8

    I choc to jest 80 cm, przystosowana do każdych warunków pogodowych, to na śnieg i deszcz nie ma mocnych. I nie raz musiałem się wspinać aby odgarnąć cienką warstwę lodu z obudowy anteny, której na filmie nie widać

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Muszę sprecyzować:
    1. Antena traktowana jako dodatkowa (podstawowa to DVB-T), aby czasem oglądnąć sobie jakiś kanał informacyjny (co tak naprawdę mówią o Polsce za granicą).
    2. Przy kominie to lód szybciej stopnieje (ironicznie).
    3. Antena ze względu na wiatr i brak miejsca do zamontowania dużej miała być mała.
    4. Lubię nowości i eksperymenty.

    Ale chcę to wykonać w miarę dobrze.
    Ostatnio edytowane przez 3rav ; 12-05-2020 o 22:02

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli mieszkasz za naszą zachodnią granicą to lepiej. Im bardziej na zachód tym mniejszą antenę potrzebujesz.
    W poniższym linku możesz sprawdzić pokrycie każdego satelity w każdym zakątku

    https://www.satbeams.com/footprints

    Warto experymentować

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Chcesz porady? Oto ona

    Ubierz się ciepło zimą, kiedy antena pokryje się cieniutką warstwą lodu, a ty podczas rzutów karnych w meczu Polska-Anglia będziesz musiał śmigać na dach aby odzyskać sygnał.
    A wiem o czym mówię, bo w pracy używam poniższej anteny do odbioru tv
    https://www.youtube.com/watch?v=7XFTOeL7WB8
    I choc to jest 80 cm, przystosowana do każdych warunków pogodowych, to na śnieg i deszcz nie ma mocnych. I nie raz musiałem się wspinać aby odgarnąć cienką warstwę lodu z obudowy anteny, której na filmie nie widać
    Pozdrawiam
    Ładny zestaw

    Mam fi 115 na jedną pozycję, lecz zamontowana tak przebiegle aby w razie potrzeby łatwo dosięgnąć szczotką na 2m kiju w celu odśnieżenia. Raz była taka potrzeba przez ostatnie 11 lat. Ulewa musi być jak Niagara aby były chwilowe problemy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony