dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Powietrzna pompa ciepłą alpha innotec

    Dzień dobry,

    Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich! Buduję domek jednorodzinny ok 140 m2 + garaż 32 m2. Rozważam zastosowanie powietrznej pompy ciepła. Nie mam kogo poradzić się w doborze urządzenia, dlatego proszę o Państwa opinię. Instalator zaproponował mi pompę - Alpha Innotec LWD 90A-HTD + WKS. Koszt samej pompy to ok. 30.000 zł netto. Wydatek duży ale nie mogę znaleźć za dużo opinii o producencie. Według instalatora to wiodący producent, który od 20 lat zajmuje się tylko pompami ciepła. Urządzenie będzie jedynym źródłem ogrzewania domu oraz c.w.u. W załączniku przesyłam wyliczenia dystrybutora. Będę wdzięczny za opinie o producencie i modelu pompy. Czy waszym zdaniem powietrzna pompa zda egzamin jako jedyne źródło ciepła przy większych mrozach ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CCI12052020_00000.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	444006   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CCI12052020_00001.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	444007   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CCI12052020_00002.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	444008  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał artste Zobacz post
    Dzień dobry,

    Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich! Buduję domek jednorodzinny ok 140 m2 + garaż 32 m2. Rozważam zastosowanie powietrznej pompy ciepła. Nie mam kogo poradzić się w doborze urządzenia, dlatego proszę o Państwa opinię. Instalator zaproponował mi pompę - Alpha Innotec LWD 90A-HTD + WKS. Koszt samej pompy to ok. 30.000 zł netto. Wydatek duży ale nie mogę znaleźć za dużo opinii o producencie. Według instalatora to wiodący producent, który od 20 lat zajmuje się tylko pompami ciepła. Urządzenie będzie jedynym źródłem ogrzewania domu oraz c.w.u. W załączniku przesyłam wyliczenia dystrybutora. Będę wdzięczny za opinie o producencie i modelu pompy. Czy waszym zdaniem powietrzna pompa zda egzamin jako jedyne źródło ciepła przy większych mrozach ?
    Na poczatek rada, aby ocieplic dom zgodnie z obecnymi wymaganiami, IV strefa klimatyczna to temperatura obliczeniowa -22 oC.
    A tak na powaznie zakladam ze dom jest/bedzie ocieplony nalezycie i dlatego obliczenia instalatora dalekie są od rzeczywistosci. Ponad 16000 kWh to grubo za duzo, chociaz obciązenie cieplne, a nie jak błednie opisane zapotrzebowanie na ciepło jest w granicach 8 kW. Skąd instalator wział temperaturę zasilania dla punktu biwalentnego ok 34 oC tez nie wiadomo, do tego potrzebne sa obliczenia OZC i projekt ogrzewania podłogowego. Pytania mozna by mnozyc, w kazdym razie moc pompy nie powinna byc mniejsza niz 8 kW. Oczywiscie ze pompa PW zda egzamin, ale musi byc dobrze dobrana.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Zadzwoń do serwisu i sprawdź jak działają .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Zadzwoń do serwisu i sprawdź jak działają .
    Który serwis uczciwie poda wady serwisowanych i sprzedawanych przez siebie pomp czy jakichkolwiek innych urządzen? Oczywiscie to pytanie jest retoryczne.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Który serwis uczciwie poda wady serwisowanych i sprzedawanych przez siebie pomp czy jakichkolwiek innych urządzen? Oczywiscie to pytanie jest retoryczne.
    Ale ja nic takiego nie sugerowałem.
    Można zadzwonić i sprawdzić kiedy będą gotowi przyjechać . Bo np. nic się nie wyświetla na wyświtlaczu. I jaki jest koszt nieuzasadnionego wezwania.(Swiadczy o odległości do serwisu. ) albo głośno pracuje wentylator. Albo kto ma serwisować ? Instalator czy serwis "fabryczny".

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ale ja nic takiego nie sugerowałem.
    Można zadzwonić i sprawdzić kiedy będą gotowi przyjechać . Bo np. nic się nie wyświetla na wyświtlaczu. I jaki jest koszt nieuzasadnionego wezwania.(Swiadczy o odległości do serwisu. ) albo głośno pracuje wentylator. Albo kto ma serwisować ? Instalator czy serwis "fabryczny".
    Masz racje, zrozumiałem ze pytanie dotyczyło oceny pompy, a nie oceny działania serwisu, zresztą kol. artste nie pytał o ocene działania serwisu, a o ocene samej pompy.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Nawet najlepszy produkt bez serwisu i wsparcia to złom. Mam sporo telefonów od ludzi którzy kupili takie doskonałe pompy, a po 5 latach nie ma z kim gadać.

  8. #8

    Domyślnie

    Ten model pompy ma modem internetowy. Podobno większość problemów mogą rozwiązać zdalnie....
    Co do obliczeń dystrybutora to przesłałem projekt domu, podałem grubości oraz rodzaje poszczególnych dociepleń, rekuperacja itp. Uważasz, że pompa może być za mała ?

  9. #9

    Domyślnie

    Firma jest liderem w produkcji pomp- swoisty Mercedes i choć mercedesy też się psują to masz chyba 5lat gwarancji i zawsze pewny dostęp do serwisu.
    Większość ich produktów wykonana jest w Niemczech.
    Od roku lub dwóch sa chyba wykupieni przez nasza firmę Nibe co niczego w rzeczy nie zmienia.
    Chyba wszystkie ich modele mają sterowanie przez internet i zdalną diagnostykę u producenta (po skonfigurowaniu) ale to może pomóc wyjaśnić drobne usterki "blondynki" np wody nie ma w układzie albo zwór ktoś zakręcił.

  10. #10

    Domyślnie

    A czy są na forum osoby, które już używają od jakiegoś czasu te pompy? Jak z ich prawidłowym funkcjonowaniem?

    I jeszcze jedno pytanie / prośba - czy ktoś mi to może jasno wyjaśnić przy jakiej temperaturze włączy się grzałka - ma 6kW więc średnio to rokuje jeśli chodzi o zużycie prądu zimą

    https://www.alphainnotec.pl/assets/P...TALOG-2019.pdf
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 21-05-2020 o 12:25

  11. #11

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby mi pomóc w tym temacie - dostałem ofertę na LWD 90A-HTD ale według moich wyliczeń na "cieplowlasciwie" (wiem, różnie to z nią bywa ) wyszło mi jak poniżej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cieplo.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	444352

    Dlatego w mojej opinii lepszym rozwiązaniem byłoby LWD 70A-HTD. Potrzebuję więc argumentu dla sprzedawcy, a raczej tzw. "zagięcia go" gdy będzie chciał mi wmówić że "on wie lepiej".
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 22-05-2020 o 10:29

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    ... Jak z ich prawidłowym funkcjonowaniem?
    ...- czy ktoś mi to może jasno wyjaśnić przy jakiej temperaturze włączy się grzałka - ma 6kW ...[/url]
    Ogólnie nie ma z nimi problemów -kupujesz i jak dobrze ustawisz i jest dopasowana do potrzeb -to zapominasz.
    Czasami ktoś marudzi, że dom nowy, jeszcze nieocieplony wilgotny a pracuje cały czas, zimno itp.
    Jasno Ci nie napiszę, bo nigdy z tego nie analizowałem, ale:
    1. Jest w ustawieniach próg temperatury przy której ma się grzałka załączać. Niestety nie wiem -jakiej temperatury, ale chyba chodzi o temp. zewnętrzną.
    2. Może zależeć od defrostów.
    3. Tylko grzałki używane są do termicznej dezynfekcji cwu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Czy ktoś mógłby mi pomóc w tym temacie - dostałem ofertę na LWD 90A-HTD ......
    Dlatego w mojej opinii lepszym rozwiązaniem byłoby LWD 70A-HTD. Potrzebuję więc argumentu dla sprzedawcy, a raczej tzw. "zagięcia go" gdy będzie chciał mi wmówić że "on wie lepiej".
    Wiem, że sprzedawcy wolą sprzedać mocniejszy kocioł/argetat aby nie mieć potem problemu z niedoborem u klienta, wiąże się to także z marżą.
    W Twoim przypadku skłaniałbym się ku Twojej racji, ale też zastanów się czy:
    -będziesz miał fotowoltaikę, czy może dwie taryfy i grzał tanim prądem poza szczytem -wówczas pompa musi być nieco mocniejsza
    -czy dom masz dobrze wykonany w zakresie ocieplenia (okna, ściany, dach, drzwi, progi, rekuperacja)? -pytam o materiały i jakość wykonania
    -czy wewnątrz jest tylko podłogówka ???? -to bardzo ważne, jak będą grzejniki to z mocy 9kW pompy może się zrobić 6kW dla wyższej temperatury

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Wiem, że sprzedawcy wolą sprzedać mocniejszy kocioł/argetat aby nie mieć potem problemu z niedoborem u klienta, wiąże się to także z marżą.
    W Twoim przypadku skłaniałbym się ku Twojej racji, ale też zastanów się czy:
    -będziesz miał fotowoltaikę, czy może dwie taryfy i grzał tanim prądem poza szczytem -wówczas pompa musi być nieco mocniejsza
    -czy dom masz dobrze wykonany w zakresie ocieplenia (okna, ściany, dach, drzwi, progi, rekuperacja)? -pytam o materiały i jakość wykonania
    -czy wewnątrz jest tylko podłogówka ???? -to bardzo ważne, jak będą grzejniki to z mocy 9kW pompy może się zrobić 6kW dla wyższej temperatury
    Fotowoltaika - zapewne za kilka lat będę montował. Póki co - jeszcze nie mam w planach. No właśnie - na plus mocniejszej pompy jest możliwość grzania w nocy, w tańszej taryfie.
    Dom wykonany z porothermu wienerberger (profi dryfix), ocieplenie ścian - na mój wniosek planowany grafit 20cm (w opinii mojego wykonawcy 20cm białego wystarczy ), dach - 30cm wełny mineralnej, podłoga grafit 12cm (tu znów usłyszałem sugestię że biały jest wystarczający). Okna - profil Ideal8000 montowane na taśmę rozprężną. Rekuperacja Zehnder (ponoć do 90% odzysku ciepła)
    Ogrzewanie całościowe podłogowe.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Fotowoltaika - zapewne za kilka lat będę montował. Póki co - jeszcze nie mam w planach. No właśnie - na plus mocniejszej pompy jest możliwość grzania w nocy, w tańszej taryfie....
    Ogrzewanie całościowe podłogowe.
    Nie pisz o super materiałach -jak nie dopilnujesz wykonania i będzie sito -niestety Ty to powinieneś wiedzieć jak jest wykonane.
    apropo grafitu -to ma cieniutką wytrzymałość na ściskanie i na podłogę go lepiej nie dawaj.
    Osobiście wolę styro 7cm x2 na zakładkę niż 20cm. Gdzieś podawałem wyliczenia , że zwrot inwestycji przy tak grubej izolacji będzie za min. 10lat i szpalety nieładnie wyglądają, ale -to nie temat na ten wątek.
    Sam widzisz, że bezpieczniej jest brać większą moc, ale jak ocieplenie masz dokładnie wykonane -to w perespektywie fotowoltaiki -brałbym słabszą.

  16. #16

    Domyślnie Opinia o PC

    Użytkujesz się Alpha innotec? Jestem ciekawy jak się sprawuje.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aza15

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jestem zainteresowany zakupem pompy alpha innotec LWDV lub LWD 9kw.
    Druga opcja to Mitsubishi zubadan 10kw.
    Co myslicie ,jaka marka ma lepsza jakosc wykonania ,chodzi mi o niezawodnosc i trwalosc pompy .
    Nie pytam o dobór do budynku tylko o jakosc urzadzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony