dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Problemy podczas remontu pokoju w bloku z płyty.

    Witam,

    mam pytanie odnośnie remontu pokoju w bloku. Blok już ma swoje lata i na pewno wiele w tym pomieszczeniu się działo. Po zerwaniu tapety ze ścian ukazała się łuszcząca farba a pod nią jeszcze dwie inne warstwy prawdopodobnie jakiejś starej farby klejowej lub innej lamperi. Pierwsze pytanie czy mogę swobodnie próbować tą farbę usunąć szlifierką do szlifowania gładzi z założonym papierem o gradacji 60-80? Czy może są jakieś lepsze sposoby? Drugim utrudnieniem okazała się część ściany gdzie warstwa odchodzi razem z częścią tynku a przy drzwiach odpadła nawet znaczna część narożnika (wszystko widoczne na zdjęciach), nie wiem czy to jakieś zawilgocenie czy ktoś położył kiedyś warstwę jakiegoś cekolu czy gładzi na niezagruntowaną powierzchnie i teraz dzieją się takie rzeczy. Czy spotkał ktoś się z taką sytuacją i jaki jest najlepszy sposób żeby na to zaradzić? Powiem szczerze że bardzo zależy mi na czasie bo gonią mnie sprawy prywatne i chciałbym mieć ściany gotowe w przeciągu miesiąca. Wydaje mi się ze jeśli "zdrapię" ścianę w miejscach których rzeczywiście odchodzi i uzupełnię brakujący tynk to będę musiał poczekać co minimum 4 miesiące żeby położyć gładź a to zdecydowanie za długo plus nie wiem jak poradzić sobie z narożnikiem. Z różnych źrodeł wiem że opcją jest położenie płyt g-k jest to ostatnia deska ratunku i chciałbym to spróbować naprawić w jakiś inny sposób jeśli taki istnieje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2020-05-11 at 09.11.07.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	444013Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2020-05-11 at 09.11.07 (1).jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	444014Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2020-05-11 at 09.11.06.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	444015
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    wszystkie luźne powłoki muszą zostać usunięte, a powierzchnia dokładnie oczyszczona i zagruntowana. Starą lamperię można spróbować usunąć mechanicznie w opisany przez Pana sposób (najlepiej przeprowadzić najpierw próbę na niewielkim fragmencie podłoża) bądź też delikatnie (aby nie niszczyć bardziej ściany) przy pomocy skrobaka. Do gruntowania rekomenduję zastosować grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Grunt zwiąże brud i inne zabrudzenia, stworzy również powłokę sczepną. Narożnik, jak również większe ubytki może Pan uzupełnić wykorzystując masę Śnieżka Acryl-Putz® FD 12 FASADA (przed wykonaniem tych prac trzeba sprawdzić, czy podłoże nie jest zawilgocone, a jeśli tak, to konieczne będzie zlokalizowanie i usunięcie źródła zawilgocenia)Jeżeli chce Pan później aplikować gładź to może Pan wykorzystać masę 2w1 Śnieżka Acryl-Putz® ST10 Start. Zalecam co najmniej dwukrotną aplikacje gładzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony