dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze energetyczne i nie wywiązujący się z umowy ZE

    Dzień dobry. Mam problem i proszę o poradę.
    Jesteśmy z mężem w trakcie budowy domu jednorodzinnego, obecnie mam fundamenty, w tym roku chcieliśmy dociągnąć do SSZ. Jesteśmy objęci planem zagospodarowania, który uwzględnia e.elektryczna. Podpisaliśmy umowę z ZE (PGE) o przyłącze, które miałoby zostać wykonane do 23.07.2020 r (umowa 1,5 roku). Przy podpisywaniu umowy zapewniano nas, że to kwestia 0,5 roku. Ostatnio mąż dzwonił do PGE z pytaniem, kiedy możemy spodziewać skrzynki i otrzymał odpowiedź, że nie będzie jej w terminie, oczywiście nie z ich winy, bo trzeba doprojektować sieć i transformator, a projektantowi dali czas do końca roku. Jeśli się wyrobi, to ogłoszą przetarg i może wykonają nam przyłącze w przyszłym roku (a może nie).
    Pewnie PGE będzie chciało aneksowac i wiem, że jeśli aneksujemy umowę, to nic nie ugramy od PGE. Z drugiej strony zależy nam na czasie, bo praca na agregacie kosztuje i wodę też planowaliśmy pompować ze studni póki co.
    Co możemy w tej sytuacji zrobić, aby jak najmniej stracić? Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Mało można zrobić, wszelkie projekty później odbiory przyłączy i finalne podpięcie licznika zajmują czas

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym nie podpisywał przede wszystkim niczego co przyślą do podpisania.
    Sam czekam już 14 miesięcy na prąd (tauron). Jeśli będzie blisko 18msc i dalej nie będzie skrzynki to mój prawnik na pewno napisze jakieś pismo bo mnie tylko zbywają. Wiem tylko tyle że przynajmniej wyszło to już z tauronu do ich podwykonawcy.
    Niech radca prawny w Twoim imieniu napisze tam pismo bo przecież nie wywiązali się z umowy.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 16-05-2020 o 19:12
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony