dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.465
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Kanał na Youtubie "Klimatyzacja Katowice".Dla Viessmana np. klimy robi Gree.Asolt enigmatycznie odpowiedział zasłonił się historyjkami z forum na którym siedzą w dużej mierze instalatorzy pomp czy też klim.Czy warto dopłacać 8-10tyś do bardziej rozpoznawalnego brandu?Czy ta tańsza pompa słabiej ogrzeje dom od tej droższej? Pewnie ma ładniejszy wyświetlacz To jest tak jak ze sprzętem agd z 3plusami do którego trzeba dopłacić kilkaset złotych więcej bo zużywa "pici kłak" mniej energii od tej z 2plusami,ale zanim nam ta różnica zakupu się zniweluje pomiędzy tańszą a droższą i wyjdzie na zero to trzeba będzie tą droższą już zezłomować i kupić nową.Więc w końcu zrobiliśmy dobrze ,ale tylko producentowi bo to on tak naprawdę zyskał a nie my
    Rozmiem ze "klimatyzacja Katowice" utrzymuje serwis na terenie całego kraju, ze ma czas na reakcje od chwili zgloszenia 24 h, ze podlega gwarancji, ze ma etykietę energetyczną, za nie trzeba zglaszac do UDT.
    Jezeli to wszystko zapewnia to super. Tylko korzystać. Co do serwisu Viessmanna to jest ciekawy przypadek który opisuje kol. buddar w dziale pompy ciepła.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    A gdzie ja napisałem ,że obsługuje cały kraj?Karolek działa w obrębie około150- 200km od swojej siedziby.Nic tylko płacić tysiące więcej bo znaczek i tylko podobno te "dobre pompy" maja serwis okey
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.465
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    A gdzie ja napisałem ,że obsługuje cały kraj?Karolek działa w obrębie około150- 200km od swojej siedziby.Nic tylko płacić tysiące więcej bo znaczek i tylko podobno te "dobre pompy" maja serwis okey
    Nigdzie nie napisałes, ale kazdy wybiera to co mu pasuje, jezeli juz tak go promujesz napisz cos wiecej o tym czy te "pompy" podlegają obowiazkowi zgloszenia do UDT, a jezeli tak to jakie dane tam podamy.

  4. #24
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Każdy rozsądny powinien promować takie rozwiązania anie krytykować , suma sumarum byłoby pewnie o połowę więcej użytkowników PC a tak jak obecnie gdzie gani się takie rozwiązania kopcić będziemy jeszcze z 50 lat , niech by było ze 20 takich lokalnych przerabiaczy klimatyzatorów na PC to nie mielibyśmy o czym gadać tzn smogu i tp

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.465
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Każdy rozsądny powinien promować takie rozwiązania anie krytykować , suma sumarum byłoby pewnie o połowę więcej użytkowników PC a tak jak obecnie gdzie gani się takie rozwiązania kopcić będziemy jeszcze z 50 lat , niech by było ze 20 takich lokalnych przerabiaczy klimatyzatorów na PC to nie mielibyśmy o czym gadać tzn smogu i tp
    Kazdy rozsadny nie powinien nikogo na narazac na kary finansowe wynikajace z faktu niezgloszenia przez wlasciciela pompy ciepła do UDT
    Mozna poczytac
    https://kotly.pl/zarejestrowales-juz...-wysokie-kary/
    Smog smogiem ale promowanie partyzantki chyba tez nie jest w porzadku.

  6. #26
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Przecież on ma firmę legalnie działającą to w czym problem ?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.465
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Przecież on ma firmę legalnie działającą to w czym problem ?
    Co ma piernk do wiatraka, rozumiem ze pompa po przeróbce zostaje zaopatrzona w nową tabliczke znamionową (bo przeciez dokonano modyfikacji urządzenia), zmieniła sie zapewne ilosc czynnika. To wszystko wymaga badan i pomiarow bo na tabliczce znamionowej dane powinny byc zgodne z rzeczywistoscią. Skoro ma firmę to i zapewne ten obowiazek spełnia. Nie wnikam czy uzyskał zgodę pierwotnego producenta sprzętu na takie modyfikacje. Firma jest legalnie działajacą, to mniemam ze takie pozwolenie uzyskał.
    Mysle ze zna obowiązujące przepisy,
    dla ciekawych opis
    https://kotly.pl/rejestracja-pompy-ciepla-obowiazkowa/

  8. #28
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No normalnie papież .

  9. #29
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie nie smrodzi on ma kocioł 5 klasy dopiero dwu letni ale powoli myśli o gruntówce a że dwuletni piec ma to się nie spieszy, zadowolony zaczepny człowieczku ,pewnie nie ale ja z grzeczności jestem grzeczny to odpowiadam .

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co do grubosci ocieplenia to moze jutro sprawdze klika obliczen dla przykładu. Tego sie nie wymysla to sie liczy, tak przy okazji zdradz rodzaj swojego betonu komórkowego, nie kazdy ma taką super lambde.
    Będę wdzięczny.
    Mam bloczki Solbet Optimal 24cm, gęstość 600, lambda 0,170.
    Z wełną 12cm Rockwool'a (opór cieplny R = 3,4), współczynnik U dla ocieplonej ściany (patrząc na same materiały) wychodzi mi 0,195.
    Przy 15 cm U = 0,167.
    Takie tam moje laickie obliczenia.

  11. #31

    Domyślnie

    Ok, to z tych przesympatycznych komentarzy zrozumiałem na razie tyle:

    • "dobrzy producenci" tacy jak Daikin, Mitsubishi, Buderus i ewentualnie Panasonic - "dobrzy", bo podobno robią pompy mało awaryjne, dobry i dostępny serwis, czynnik R32
    • bardziej budżetowi producenci tacy jak Haier i Kaisai - tu niektórzy mają wątpliwości, niektórzy nie (co do awaryjności i dostępności seriwsu)
    • producenci o kiepskiej renomie na forum (już nie będę wymieniał z nazwy)
    • przeróbki klimatyzacji lokalnych manufaktur


    Aż się boję pytać o ten monoblok z glikolem. Monoblok to wiem co to jest. I słyszałem (z filmików instalatorów), że to nie do PL, bo pozamarza jak prądu zabraknie. Brzmi sensownie. A o co chodzi z glikolem?

    @asolt Skupiłeś się na krytyce tych przeróbek. A dla pełni obrazu - jaka jest Twoja opinia o takich producentach jak Haier i Kaisai? Czy podobnie jak inni koledzy, nie dostrzegasz większych różnic, a kwestie wykończenia i sterownika?

  12. #32
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    To ja z grzeczności spytam czemu 2 lata temu nie zastosował swoich mądrości które innym sprzedaje?
    A kocioł 5 klasy pewnie "nic" nie wypuszcza
    Ano z prostej przyczyny dwa lata temu bo okazyjnie za 3 dosłownie 3 tysiące kupił całkiem nowy kocioł który brał tylko udział w testach na 5 klasę i firma wystawiła je do sprzedaży a było ich 5 szt ekogroszkowych oraz 5 szt peletowych i jeden wleciał do mojej piwnicy i póki co jest ok ale on nadal myśli o gruntówce tak to już jest , dalej masz pytania ? z grzeczności odpowie .

  13. #33
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał virtual Zobacz post
    Ok, to z tych przesympatycznych komentarzy zrozumiałem na razie tyle:

    • "dobrzy producenci" tacy jak Daikin, Mitsubishi, Buderus i ewentualnie Panasonic - "dobrzy", bo podobno robią pompy mało awaryjne, dobry i dostępny serwis, czynnik R32
    • bardziej budżetowi producenci tacy jak Haier i Kaisai - tu niektórzy mają wątpliwości, niektórzy nie (co do awaryjności i dostępności seriwsu)
    • producenci o kiepskiej renomie na forum (już nie będę wymieniał z nazwy)
    • przeróbki klimatyzacji lokalnych manufaktur


    Aż się boję pytać o ten monoblok z glikolem. Monoblok to wiem co to jest. I słyszałem (z filmików instalatorów), że to nie do PL, bo pozamarza jak prądu zabraknie. Brzmi sensownie. A o co chodzi z glikolem?

    @asolt Skupiłeś się na krytyce tych przeróbek. A dla pełni obrazu - jaka jest Twoja opinia o takich producentach jak Haier i Kaisai? Czy podobnie jak inni koledzy, nie dostrzegasz większych różnic, a kwestie wykończenia i sterownika?
    Monoblok to taka sama pompa ciepła jak każda inny z tym że wymiennik który normalnie masz w kotłowni tu jest zabudowanyw pompie dlatego ty tylko podłączasz dwie rury i te właśnie rury są narażone zimą na zamarznięcie jak by tak prądu zabrakło ale w prosty sposób da się to obejść poprzez zastosowanie wymiennika płytkowego za stosunkowo niewielkie pieniądze i zalać zamiast wody glikolem ot cała tajemnica .

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nigdzie nie napisałes, ale kazdy wybiera to co mu pasuje, jezeli juz tak go promujesz napisz cos wiecej o tym czy te "pompy" podlegają obowiazkowi zgloszenia do UDT, a jezeli tak to jakie dane tam podamy.
    Każde urządzenie (klima,PC,itd.)napełnione F-gazem i przekraczające ustalone normy podlega rejestracji i przeglądom.Ameryki tutaj nie odkryłeś sęk w tym ,że podałeś tabelkę ze starymi "kapciami" napełnionymi R410 i zalegającymi magazyny jedynych słusznych dobrych producentów i już widzę jak padł blady strach na tych co nie wiedzą co i jak.Mało tego ten czynnik od 2025 ma być zakazany.Większość nowych klim jest nabita R32 i teraz kuknij sobie w ustawę ile musi mieć to urządzenie aby podlegało rejestracji.Dla ułatwienia abyś nie musiał szukać taka PC 16kW ma około 2,6kg trzy razy mniej od takie samego urządzenia tylko na R410.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 16-05-2020 o 07:19
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.465
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał virtual Zobacz post
    ...

    @asolt Skupiłeś się na krytyce tych przeróbek. A dla pełni obrazu - jaka jest Twoja opinia o takich producentach jak Haier i Kaisai? Czy podobnie jak inni koledzy, nie dostrzegasz większych różnic, a kwestie wykończenia i sterownika?
    Nie krytykuję wzgledów technicznych, tylko formalno prawne, dziwię sie ze producenci tego sprzetu nie protestują przeciwko oficjalnej przeróbce i sprzedazy ich urządzen. Są jakies licencje, patenty. Kazdy by tak chciał korzystac z czyjegos dorobku. Co z certyfikatem takiej przerobionej klimy gdy chcemy skorzystac z czystego powietrza, nie wiadomo.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie krytykuję wzgledów technicznych, tylko formalno prawne, dziwię sie ze producenci tego sprzetu nie protestują przeciwko oficjalnej przeróbce i sprzedazy ich urządzen. Są jakies licencje, patenty. Kazdy by tak chciał korzystac z czyjegos dorobku. Co z certyfikatem takiej przerobionej klimy gdy chcemy skorzystac z czystego powietrza, nie wiadomo.
    Haier czy Kaisai mają w swojej ofercie klasyczne PC do ogrzewania tańsze od tych jedynych słusznych może do nich się odnieś a nie do klim do których jest dorzucony wymiennik i sterowanie bez większych przeróbek i ingerencji.Producenci zapewne nie są zadowoleni bo kawałek tortu jest im zabrany,ale w mawianie ,że w PC jest jakaś kosmiczna technologia i lepsza od tej zastosowanej w klimie to bajka dla naiwnych.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 16-05-2020 o 09:00
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  17. #37

    Domyślnie

    @asolt

    Mam wrażenie, że wkradło się nieporozumienie. Przynajmniej ja nadal nie rozumiem

    Pomińmy może ten wątek, który nazwałem "przeróbki klimatyzacji lokalnych manufaktur". Do tego odniosłeś się chyba w ostatniej wypowiedzi
    Nie krytykuję wzgledów technicznych, tylko formalno prawne, dziwię sie ze producenci tego sprzetu nie protestują przeciwko oficjalnej przeróbce i sprzedazy ich urządzen.
    Chciałem raczej upewnić się jaka jest Twoja opinia o tej grupie, którą nazwałem "bardziej budżetowi producenci tacy jak Haier i Kaisai". I chyba również do podzielenia się opinią na ten temat zachęca Cię @Barliniak w swojej ostatniej wypowiedzi.
    Haier czy Kaisai mają w swojej ofercie klasyczne PC do ogrzewania
    Ja rozumiem to tak, że i Haier, i Kaisai mają w swojej ofercie poprawne technicznie, dobrze zaprojektowane pompy ciepła (a nie przeróbki klimatyzatorów), do których prawnych wątpliwości nie masz.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.465
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał virtual Zobacz post
    ....
    Chciałem raczej upewnić się jaka jest Twoja opinia o tej grupie, którą nazwałem "bardziej budżetowi producenci tacy jak Haier i Kaisai". I chyba również do podzielenia się opinią na ten temat zachęca Cię @Barliniak w swojej ostatniej wypowiedzi.

    Ja rozumiem to tak, że i Haier, i Kaisai mają w swojej ofercie poprawne technicznie, dobrze zaprojektowane pompy ciepła (a nie przeróbki klimatyzatorów), do których prawnych wątpliwości nie masz.
    Nigdy nie twierdziłem z w/w producenci mają przeróbki. Jezeli chodzi o moją opinię to ich nie montuję, ale wiem z dobrze poinformowanych zródeł ze Haier sie bardzo dobrze sprzedaje, jak sie sprawuje i jakie są statystyki uszkodzen i awarii tego nie wiem, chyba zaden producent sie tym nie chwali. Mysle ze mozna tu na forum popytac tych którzy maja Haier i Kaisai o ich opinie, moze którys ma pomiary energii pobranej i oddanej i bedzie sie chciał nimi podzielic.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Rozmiem ze "klimatyzacja Katowice" utrzymuje serwis na terenie całego kraju, ze ma czas na reakcje od chwili zgloszenia 24 h, ze podlega gwarancji, ze ma etykietę energetyczną, za nie trzeba zglaszac do UDT.
    Jezeli to wszystko zapewnia to super. Tylko korzystać. Co do serwisu Viessmanna to jest ciekawy przypadek który opisuje kol. buddar w dziale pompy ciepła.
    Ta firma od stycznia montuje tylko gotowe zestawy producentów.
    W tym haier, którego można było kupić jeszcze niedawno na allegro za 9,7 tys z vatem 23% o mocy 8kW monoblok
    We własnym zakresie można podłączyć, jak żarówkę w lampie.
    Pompę PW monoblock.

    Właśnie na tym polega interes.
    Ubić.
    Monobloka można samemu zainstalować.
    Nawet UDT plus wszyscy ex spece mogą skoczyć.
    To jest lodówka, którą podłączamy do prądu.
    Ale interes musi się kręcić.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-05-2020 o 21:58
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.465
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Ta firma od stycznia montuje gotowe zestawy producentów.
    W tym haier, którego można było kupić jeszcze niedawno na allegro za 9,7 tys z vatem 23% za mniej niż 10tys z certyfikatem.
    We własnym zakresie można podłączyć, jak żarówkę w lampie.
    Pompę PW monoblock.
    Widze ze skasowałes czesc postu, nie rozsiewam plotek, a tylko odniosłem sie do twierdzen ze mozna przeróbki legalnie sprzedawac.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony