dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Metoda izolacji dachu płaskiego

    Dzień dobry. Witam wszystkich użytkowników. Od dwóch lat jestem posiadaczem klasycznego domu typu kostka, który był budowany w latach 60, 70. Jestem na etapie samodzielnego ocieplania ścian, ale już zastanawiam się nad sposobem izolacji dachu płaskiego. Trzeba mieć zebrać opinie, uzupełnić wiedzę oraz zaplanować budżet.
    Dach płaski, około 9x9m., 4 spadowy. Według projektu, który udało się cudem ocalić z zagraciałej piwnicy, konstrukcja wygląda następująco. Kolejno od dołu:
    - płyta żużlobetonowa zbrojona
    - wata żużlowa 10 cm
    - paraizolacja w postaci papy
    - wypełnienie w postaci żużlu paleniskowego, tj szlaka.
    - szlachta 2 cm
    - 2x papa

    Według rysunku dach nie jest wentylowany. Szlichta została wykonana bezpośrednio na szlace. Ale u szczytu ścian wokół całego domu widoczne są rurki, których zadaniem jest odpowietrzanie.
    Pytanie jak najlepiej zaizolować taki dach? Czy styropapa coś da? Obawiam się, że pomimo nakładów finansowych i wielu godzin mojej pracy, nie odczuje żadnej różnicy, a ciepło rozejdzie się swobodnie rurkami.
    https://zapodaj.net/d7ffbfd83048e.png.html
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    PS. Rynny są normalne. Nie wykonane według projektu. Nie wiem tylko czy ktoś postanowił to kiedyś zmienić, czy poprostu nie zastosowano się do projektu.

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście przy wymienianiu poszczególnych warstw konstrukcji chodziło mi o szlichtę 2 cm, nie o szlachtę, ale słownik myślał, że wie lepiej

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wywalasz wszytsko do poziomu stropu i robisz na nowo.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Tak myślałem, chociaż łudziłem się, że istnieje jeszcze jakąkolwiek opcja. Np. uda się na krawędziach zamocować murłate wysokości ocieplenia i wszystko wypełnić styropapą.
    Czyli rozumiem kilof, rozbijam szlichtę. Wywalam wszystko. Paraizolacja. Izolacja termiczna kształtująca spadek, na to styropapa.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mnie odradzali styropapę. Papa podkładowa i na to wierzchnia

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za cenne informacje. Na pewno wrócę do tematu, kiedy będę się już zabierał za dach

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Ja bym polecił wywalić całość do stropu . Następnie papa jako paroizolacja. Na to welna MONROCK MAX E , następnie warstwa wełny HARDROICK MAX i system płyt spadkowych ROCKFALL. Na koniec dwie warstwy papy lub jakaś membrana np. EPDM czy PVC

    https://www.rockwool.pl/produkty/monrock-max-e
    https://www.rockwool.pl/produkty/hardrock-max
    https://www.rockwool.pl/produkty/rockfall-sp
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam styropian. Nie zaufałabym szczelności papy, a przemoknięta wełna to nadaje się jedynie do wyrzucenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Ze stropodachu na pewno trzeba wszyto usunąć tak jak koledzy radzą, potem papa podkładowa jako paroizolacja, styropian i na to papa podkładowa samoprzylepna, to zapewni ciągłość i szczelność już pierwszej warstwy papy i papa wierzchniego krycia. Warto również pomyśleć o wykonaniu konstrukcji do powieszenia rynny z deski lub płyty OSB wspartej na kantówkach przymocowanych do stropu w ten sposób zostanie zachowana ciągłość ocieplenia miedzy dachem, a ścianą.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja mam styropian. Nie zaufałabym szczelności papy, a przemoknięta wełna to nadaje się jedynie do wyrzucenia.
    Papa jest bardzo szczelna tylko trzeba ją solidnie zgrzać. Nie ma co się obawiać wełny na dachu bo jest to sprawdzone rozwiązanie które dodatkowo zabezpiecza przed ogniem i jego rozprzestrzenianiem się jako że wełna jest materiałem niepalnym .
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony