dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Warunki zabudowy i COVID19

    Witam,
    Może ktoś miał podobny problem i będzie w stanie pomóc.
    Otóż dostałem decyzje o warunkach zabudowy dla mojej działki. Dokument otrzymałem na początku marca. Jak wiadomo aby warunki były ostateczne nikt z sąsiadujących właścicieli nieruchomości nie może wnieść sprzeciwu przez 14 dni od daty otrzymania pisma.
    I tu jest problem.
    Okazało się że warunki nie mogą być uznane za ostateczne ponieważ rząd w „Tarczy 2.0” wprowadził zapis o zawieszeniu biegu postępowań administracyjnych.
    Rozmawiałem z urzędem miasta i Pani powiedziała że zabrakło mi 2 dni aby warunki zabudowy się uprawomocniły. Jedynym rozwiązaniem jest uzyskanie podpisu sąsiadów że nikt nie wnosi sprzeciwu, inaczej trzeba będzie czekać aż rząd zniesie ograniczenia. Kłopot w tym że jeden z sąsiadów mieszka za granicą i nie ma z nim żadnego kontaktu.
    Co można zrobić w tej sytuacji? Czy można jakoś wymusić na urzędzie „podbicie” warunków?
    Proszę o pomoc bo jestem w kropce.

  2. #2

    Domyślnie

    Wątpię, że coś wskórasz. Mam to samo przy podziale, nie może się uprawomocnić przez ten durny zapis. Tylko u mnie załatwione w gminie, zrzekłem się prawa do odwołania, dwa kwitki więcej dostarczone i załatwione.

  3. #3

    Domyślnie

    A jak się ma do tego ustawa z dnia 16 kwietnia 2020?
    Mówi ona:
    w art. 15zzs:
    a) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:
    „2a. Wstrzymanie rozpoczęcia i zawieszenie biegu terminów, o których mowa w ust. 1, nie dotyczy terminów:
    1) opiniowania i uzgadniania projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, projektu planu miejscowego oraz projektu uchwały ustalającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane, przez organy, o których mowa odpowiednio w art. 11 pkt 5, art. 17 pkt 6, art. 37b ust. 2 pkt 3–7 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
    2) opiniowania projektu gminnego programu rewitalizacji przez organy, o których mowa w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2018 r. poz. 1398 oraz z 2019 r. poz. 730, 1696 i 2020);
    3) o których mowa w art. 11 pkt 1, art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
    4) wydania decyzji, o których mowa w art. 59 ust. 1–2a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
    Punkt 4 odnośni się właśnie do wydawania decyzji o warunkach zabudowy.
    Czy przypadkiem bieg tych postępowań nie jest już „odmrożony”?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony