dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Źle usytuowana łazienka.

    Witam i proszę o pomoc wszystkie życzliwe i kreatywne osoby.
    Własnie zakończyła się budowa mojego domu w stanie surowym. Po postawieniu ścianek działowych okazało się, że projektant popełnił błędy w rozmieszczeniu pomieszczeń. Postanowiliśmy z mężem wprowadzić kilka zmian, ale z jedną rzeczą nie mogę sobie poradzić. Chodzi o łazienkę, do której wejście niestety, jest widoczne z salonu połączonego z jadalnią. Tym samym osoba udająca się do toalety będzie odprowadzana wzrokiem przez inne. Poza tym, jeśli ktoś z domowników postanowi wziąć prysznic, a w międzyczasie pojawi się w domu gość, domownik wychodząc w ręczniku jest "na widoku" . Błagam pomóżcie mi coś z tym zrobić. Załączam zdjęcia planu domu i moje pomysły wrysowane na niebiesko. Na czerwono zaznaczyłam ściany, które zostały dobudowane poza projektem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zmiana wersja 1.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	444108   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmiana wersja2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	444109  
    Ostatnio edytowane przez monki1 ; 14-05-2020 o 16:16

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Tam gdzie jest wymiar 270 czerwoną ściankę 1,2 przesuwasz w lewo do ściany kuchni i już nie masz widoku z salonu na korytarz. W lewo od nowego WC ściankę robisz skosem 45* (od środka szafka na zamówienie) czyli korytarz ma ścięcie na zakrecie. Drzwi z łazienek otwierane na korytarz to marny pomysł, wie każdy kto dostał drzwiami w papę lub jeśli szybko podstawisz nogę to drzwiami dostanie otwierający/wychodzący z łazienki.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 13-05-2020 o 16:19 Powód: W lewo....

  3. #3

    Domyślnie

    Mam pytanko, a ta druga łazienka przylegająca do tej problematycznej jaką będzie pełniła funkcję?
    Ja bym zrobiła tę bliżej sypialni jako rodzinną dużą, łazienkę - z wanną lub prysznicem (lub to i to), dwoma umywalkami,mozna wtedy wydzielić strefę wc+bidet a tę problematyczną zmniejszyła - wstawiła wc i umywalkę (do codziennego uzytku i dla gości) i drzwi do niej z przedsionka zrobiła.A strefę nocną zamknęła drzwiami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys..jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	444053  

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Może zaznacz Pan gdzie są przyłącza kanalizacyjne do misek klozetowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Przyłącza znajdują się w pobliżu zaplanowanych pierwotnie urządzeń.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    WiosennaRosa- nie bardzo wchodzi w grę wyburzanie ściany nośnej (ta przy schodach przewidziana w Twojej propozycji na wejście). Poza tym ta duża łazienka byłaby chyba trochę mało ustawna. Gdzie mogłabym wstawić prysznic?
    Ostatnio edytowane przez monki1 ; 14-05-2020 o 15:18

  7. #7

    Domyślnie

    Trzeba byłoby zrobić otwór na drzwi w ścianie, zabezpieczyć nadproże i wstawić drzwi w korytarzu - wydaje mi się, że jest to do zrobienia.
    W dużej łazience za wc można wstawić zabudowę na całą szerokość wnęki na różne łazienkowe rzeczy + przesunąć drzwi do łazienki i optycznie już robi się lepiej i bardziej ustawnie
    Prysznic najlepiej zamiast wanny - bezodpływowy ze szklaną kabiną - na szerokość ściany.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys..jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	444110  

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Hmmm, co to jest prysznic bezodpływowy? Stoisz z nogami w wiadrze pod spustem z rynny?

  9. #9

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiosennaRosa Zobacz post
    bez brodzika
    No to dałeś/łaś czadu!

    Mam walk in bez brodzika, lecz nigdy bym nie nazwał że to jest bezodpływowy.

  11. #11

    Domyślnie

    Najprościej założyć lewe drzwi.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    No to dałeś/łaś czadu!

    Mam walk in bez brodzika, lecz nigdy bym nie nazwał że to jest bezodpływowy.
    po prostu przejęzyczyła się.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiosennaRosa Zobacz post
    Trzeba byłoby zrobić otwór na drzwi w ścianie, zabezpieczyć nadproże i wstawić drzwi w korytarzu - wydaje mi się, że jest to do zrobienia.
    W dużej łazience za wc można wstawić zabudowę na całą szerokość wnęki na różne łazienkowe rzeczy + przesunąć drzwi do łazienki i optycznie już robi się lepiej i bardziej ustawnie
    Prysznic najlepiej zamiast wanny - bezodpływowy ze szklaną kabiną - na szerokość ściany.
    Drzwi w tamtym miejscu musiałyby mieć 70cm. Poz tym zalezy mi na tym, by mieć w domu i wannę i prysznic.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Najprościej założyć lewe drzwi.
    Mam mętlik w głowie i też zaczynam powracać myślami do najprostszych rozwiązań. Może wystarczy zabudować wejście do salonu jeszcze o 25cm i zostawić otwór na 125cm zamiast 150. I założyć dwuskrzydłowe drzwi. A przy drzwiach do wadliwie umieszczonej łazienki postawić wielką donicę z rośliną, albo zabudowę wysuniętą na ok. 50cm.- to pewnie trochę przysłoniłoby wejście. W wąskim korytarzu założyć drzwi łamane na ścianę? Tylko musiałyby być wysokie na 2,6m. Ale spełniłyby rolę w przypadku potrzeby zasłonięcia części sypialnianej od reszty domu.
    ??? Co odpowiesz na moje wizje pandziku-elito forum?

  15. #15

    Domyślnie

    Skoro rurę odpływową masz tam, gdzie narysowane, to raczej nie masz możliwości przesunięcia kibelka.
    Zostaw tak jak jest i się nie przejmuj. Może ta ścianka byłaby dobrym rozwiązaniem, ale bez drzwi. i może krótsza.
    Za miesiąc o tym zapomnisz.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Skoro rurę odpływową masz tam, gdzie narysowane, to raczej nie masz możliwości przesunięcia kibelka.
    Zostaw tak jak jest i się nie przejmuj. Może ta ścianka byłaby dobrym rozwiązaniem, ale bez drzwi. i może krótsza.
    Za miesiąc o tym zapomnisz.
    Pandzik, jaka ta ścianka Twoim zdaniem powinna być? Obecnie jest na 120cm, a wejście do salonu na 150cm.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może do salonu warto zrobić szklane drzwi z mrożonego szkła.


  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    może do salonu warto zrobić szklane drzwi z mrożonego szkła.

    Bardzo ciekawe te drzwi, tylko nie spełniłyby swej roli jako przesłony. Zaczynam chyba skłaniać się ku opcji domurowania 25-30 cm ściany i ewentualnie założenia od strony holu drzwi przesuwnych ukrytych w karton gipsie. Wtedy można będzie jeszcze coś ustawić przy takiej ścianie. A w długim korytarzu albo drzwi łamane na jedną ścianę, albo dwa skrzydła mocno przylegające do ściany i bezpośrednio do niej mocowane, bez ościeżnicy.???? Co o tym myślicie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony