dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kelt

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    30

    Domyślnie Czym naprawić tynk zduński na zabudowie kominka?

    Dzień dobry,

    Mam kominek Robi-ren obudowany płytami z akubetu i pokryty tynkiem zduńskim.

    Ten tynk podobnie jak zwykła cementówka na ścianach jest mocno chropowaty.
    Żeby go wygładzić przed malowaniem przecierałem go najpierw siatkami ściernymi, a później żeby było szybciej założyłem papier 40 na wkrętarkę i przesadziłem ze szlifowaniem w jednym miejscu.

    Generalnie zdarłem za dużo i dotarłem do akubetu.
    Warstwa tynku jest dosyć cienka jak się okazało - jakieś 5mm.

    Pytanie czym to naprawić i jak to zrobić?

    Czy wystarczy jak dokupię takiego tynku i nałożę na ten poprzedni? Czy trzeba to gruntować wcześniej zwykłym gruntem polimerowym np. Atlasem? Czy zedrzeć całkiem aż do akubetu na tym fragmencie i położyć nowy?
    Ze zwykłym tynkiem wiem jak sobie poradzić - jeśli tutaj takie same zasady obowiązują to prośba o info, nie chcę pogorszyć bardziej

    Dzięki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kelt Zobacz post
    Dzień dobry,

    Mam kominek Robi-ren obudowany płytami z akubetu i pokryty tynkiem zduńskim.

    Ten tynk podobnie jak zwykła cementówka na ścianach jest mocno chropowaty.
    Żeby go wygładzić przed malowaniem przecierałem go najpierw siatkami ściernymi, a później żeby było szybciej założyłem papier 40 na wkrętarkę i przesadziłem ze szlifowaniem w jednym miejscu.

    Generalnie zdarłem za dużo i dotarłem do akubetu.
    Warstwa tynku jest dosyć cienka jak się okazało - jakieś 5mm.

    Pytanie czym to naprawić i jak to zrobić?

    Czy wystarczy jak dokupię takiego tynku i nałożę na ten poprzedni? Czy trzeba to gruntować wcześniej zwykłym gruntem polimerowym np. Atlasem? Czy zedrzeć całkiem aż do akubetu na tym fragmencie i położyć nowy?
    Ze zwykłym tynkiem wiem jak sobie poradzić - jeśli tutaj takie same zasady obowiązują to prośba o info, nie chcę pogorszyć bardziej

    Dzięki
    Można kombinować. Najlepiej jednak dotrzeć do informacji jak to zrobił wykonawca TEGO tynku i powtórzyć...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kelt

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Można kombinować. Najlepiej jednak dotrzeć do informacji jak to zrobił wykonawca TEGO tynku i powtórzyć...
    Zrobił tak, że wziął tynk, rozrobił wg receptury podanej na opakowaniu i go położył na akubecie

    Z doświadczeń z tynkiem cementowym wiem, że inaczej się kładzie nowy na "gołą" powierzchnię, a inaczej się go naprawia.
    Stąd moje pytanie o metodę działania w przypadku takiego tynku, z którym nie mam żadnego doświadczenia. Gdybym znalazł jakąś informację na ten temat nie zakładałbym takiego tematu.

  4. #4

    Domyślnie

    Hola hola, a po drodze nie napotkałeś jeszcze warstwy kleju zduńskiego z siatką przed akubetem?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kelt

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał endrju6 Zobacz post
    Hola hola, a po drodze nie napotkałeś jeszcze warstwy kleju zduńskiego z siatką przed akubetem?
    Siatka jest na narożnikach i na łączeniach pomiędzy poszczególnymi płytami akubetu.
    Przetarcie mam na powierzchni akubetu, nie na połączeniach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony