dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Domyślnie

Co do interpretacji to jedną właśnie dostałem, ze starostwa powiatowego, niestety sformułowanie

" – jeżeli teren, na którym znajduje się granica (kontur) lasu, przeznaczony jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę niezwiązaną z produkcją leśną

dotyczy "mojej" działki ale również i działki na której znajduje się las, u mnie teren budowlany u sąsiada ZL czyli las, do tego las na "mojej" działce również ZL i oba lasy to ten sam las bez żadnych wyłaczeń.
    I po zawodach.....
    Zostaje wystapienie do ministra o odstepstwo od przepisów ale efekt tego nieznany......
    Ostatnio edytowane przez tomatom ; 23-11-2020 o 10:55

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    irmarcin

Kod pocztowy
    05-070

Domyślnie

Cytat Napisał tomatom Zobacz post
    Co do interpretacji to jedną właśnie dostałem, ze starostwa powiatowego, niestety sformułowanie

" – jeżeli teren, na którym znajduje się granica (kontur) lasu, przeznaczony jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę niezwiązaną z produkcją leśną

dotyczy "mojej" działki ale również i działki na której znajduje się las, u mnie teren budowlany u sąsiada ZL czyli las, do tego las na "mojej" działce również ZL i oba lasy to ten sam las bez żadnych wyłaczeń.
    I po zawodach.....
    Zostaje wystapienie do ministra o odstepstwo od przepisów ale efekt tego nieznany......
    Czyli rozumiem, że musisz mieć odstępstwo pożarowe? Pytam, bo mam podobna sytuację. Tzn mam działkę która w ewidencji ma status leśny i rzeczywiście jest normalnym lasem, która wg MPZP ma status MN a więc przeznaczona pod zabudowę ekstensywna (nie mylić z MNL - a więc działka leśna z możliwością zabudowy). Jak wstępnie gadałem z projektantka, która jest też kierownikiem budów to powiedziała mi, że muszę mieć odstępstwo. Ja z kolei jak czytam przepis to zastanawiam się czy po prostu nie wystarczy się wybudować materiałami NRO (bez żadnych odległości) , bo ta sytuacja wydaje się być właśnie zaadresowana w ustawie

Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Kod pocztowy
    41-400

Domyślnie

ale tu są dwa przypadki !
    1. - na sąsiedniej działce znajduje się las ( Ls ) - " teren leśny ", a granica konturu lasu, znajduje się na działce na której sytuuje się budynek
    wówczas odległość od konturu lasu powinna wynosić 12m lub 16m ( w zależności od rodzaju konstrukcji budynku i / lub pokrycia dachu )
    2. - na sąsiedniej działce znajduje się las ( Ls ) - ale teren przeznaczony jest pod zabudowę niezwiązaną z produkcją leśną lub grunty leśne objęte są zgodą na zmianę przeznaczenia na cele nieleśne, a granica ( kontur ) lasu znajduje się na działce, na której sytuuje się budynek, wówczas odległości budynku od konturu lasu nie określa się ! ( poza odległościami od granicy działki )

! - z jw wynika, że ważne jest to, co znajduje się na działce sąsiedniej i jaki ma statut teren na tej sąsiedniej działce ( leśny lub wyłaczony do zabudowy zgodnie z Planem Miejscowym )

jeżeli Twoja działka jest objęta Planem, i jest na terenie pod zabudowę MN - to jedno, drugie wg jw ( p.1, p.2 ) - a dla Twojej " zadrzewionej " działki i tak należy wystąpić o zgodę na wycinkę i zmianę gruntów leśnych na budowlane, aby cokolwiek pobudować. Nie realizuje się budynków na gruntach rolnych, czy leśnych. Natomiast na tą chwilę - czego miałoby dotyczyć odstępstwo od przepisów budowlanych ?
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 21-02-2021 o 17:03
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia