dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Pisałem Rodzinka.pl to kiedy z sieni wychodzi się bezpośrednio na salon. Ja to tak nazywam. Chciałem tylko Pani Gospodyni Postu zasugerować na co warto zwrócić uwagę.
    Owszem ten projekt z twojego linku jest ok. Trochę ten garaż tak nienaturalnie przyklejony. No i brak kotłowni. Ale co tam dobrze zaizolować budynek to się może jakoś przezimuje.

    A jeśli chodzi o mój rysunek to WC można dać w kilku miejscach. Wszystko zależy gdzie jest komin, jak będzie wentylowany, czy w ogóle będzie kominek.
    Ja nie wyobrażam sobie żeby długi korytarz 4 m miał tylko 120 cm szerokości. I nie chodzi mi że drogo wychodzi bo to 3000 za m2 (śmieszne to co pisze) ale tylko chodzi o komfort użytkowania. Chociaż te 15-30 cm więcej.

    Jeśli kobieta chce wybrać to trzeba jej przedstawić cały wachlarz możliwości, a nie tylko projekty z pomieszczeniem gospodarczym gdzie będzie pompa ciepła. Jesteśmy na forum a nie w sklepie z nowymi technologiami.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    Pisałem Rodzinka.pl to kiedy z sieni wychodzi się bezpośrednio na salon. Ja to tak nazywam. Chciałem tylko Pani Gospodyni Postu zasugerować na co warto zwrócić uwagę.
    Owszem ten projekt z twojego linku jest ok. Trochę ten garaż tak nienaturalnie przyklejony. No i brak kotłowni. Ale co tam dobrze zaizolować budynek to się może jakoś przezimuje.

    A jeśli chodzi o mój rysunek to WC można dać w kilku miejscach. Wszystko zależy gdzie jest komin, jak będzie wentylowany, czy w ogóle będzie kominek.
    Ja nie wyobrażam sobie żeby długi korytarz 4 m miał tylko 120 cm szerokości. I nie chodzi mi że drogo wychodzi bo to 3000 za m2 (śmieszne to co pisze) ale tylko chodzi o komfort użytkowania. Chociaż te 15-30 cm więcej.

    Jeśli kobieta chce wybrać to trzeba jej przedstawić cały wachlarz możliwości, a nie tylko projekty z pomieszczeniem gospodarczym gdzie będzie pompa ciepła. Jesteśmy na forum a nie w sklepie z nowymi technologiami.
    Rozumiem, w projekcie plejada nie wchodzi się na wprost do salonu, natomiast wymagania energtyczne od 2021 roku sa tak wysrubowane że spokojnie można ogzrewać grzejnikami +bojler cwu+pv i to myslę na taki dom 25 ty za całość za to nie kupisz ani PC ani kotłowni z piecem i instalacją wodną tu wychodzi ok 40% tej ceny i co fajne masz ciepeko za darmo

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Może te nowe wymagania spełni ten projekt bardziej w nowoczesnym stylu niż Plejada. No i są obok siebie łazienki i przejście z garażu. Wada to dużo mostków termicznych, przez niezwartą bryłę, mała kotłownia.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-livo-termo-KRH1351

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    Może te nowe wymagania spełni ten projekt bardziej w nowoczesnym stylu niż Plejada. No i są obok siebie łazienki i przejście z garażu. Wada to dużo mostków termicznych, przez niezwartą bryłę, mała kotłownia.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-livo-termo-KRH1351
    plejada ma przestarzałą i drogą elewację robisz modny kolor tynku bez tych pierdalasów i kolumienek i masz i taniej i ładniej. Czemu tak męczysz temat łazienki i wc w bliskim sąsiedztwie? Co to za problem potzrbujesz rurę do kibelka i tylko doprowadzenie wody do umywali i wc zimnej dajesz mały ogrzewacz przepływowy do mycia rąk do umywalki i problem załatwiony , rury z plastiku są tanie. Co ma celu w XXI wieku w dobie PV i rychłego zakazu palenia paliwami kopalnymi i gazem również duża (i jakakolwiek kotłownia)? Przecież to się stanie w ciągu kilku lat i pieniadze na kotłownię komin i wyposażenie to krew w piach zmarnowane pieiadze.

  5. #45

    Domyślnie

    Plejada ma prosta zwarta bryle, natomiast nie podoba mi sie w niej :
    maly wiatrolap
    w drugiej lazience nie zmieszcze prysznica
    duzo okien od strony polnocnej, ktore chcialabym ograniczyc.
    Pomijajac fakt przeznaczenia tzw kotlowni na jakiekolwiek zrodlo ciepla
    jestem w stanie przeznaczyc to pomieszczenie na pralnie, spizarnie i graciarnie wszelaka
    a takie pomieszczenie sie przyda- nie wzniose wszystkiego na strych .
    Natomiast garaz doklejony do domu tylko jedna krawedzia bardzo mi lezy

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony