dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Budować i nie pytać o zdanie czy opinię kogokolwiek ,od dziesiątek lat wiemy że Polak ma coś takiego jak POSTAW SIĘ A ZASTAW SIĘ budują domy po 300 czy 400 m2 (kredyt 40 lat) a potem dzieciarnia fru i siedzi w jednym zagrzybionym pokoiku bo na opał nie wystarcza , Skandynawy budują domki po 40 czy 60m2 a mają kasy 5 razy więcej od nas ale oni mają normalnie w głowach a nie nasrane .
    Dla czteroosobowej najlepszy jest dom około 150 m2 . Dom 35 m2 jest dobry dla jednej osoby .

  2. #42
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory67 Zobacz post
    Dla czteroosobowej najlepszy jest dom około 150 m2 . Dom 35 m2 jest dobry dla jednej osoby .
    Kto tu mówił o 4 osobach ? czytaj uważnie , tu była mowa o dwóch osobach a to chyba lepiej jak 36m2 w bloku co ?

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Kto tu mówił o 4 osobach ? czytaj uważnie , tu była mowa o dwóch osobach a to chyba lepiej jak 36m2 w bloku co ?
    Niektórzy nie biorą pod uwagę innego stanu liczebnego niż 2+2
    I maja takie prawo - i też się zgadzam że 150m2 dla 4 osób to fajna i rozsądna opcja.
    Ale to nie wyklucza że z powodów ekonomicznych 35m2 dla dwóch jest zła

  4. #44

    Domyślnie

    Z tego co sprawdzałem, to klasyczny kontener ma jakoś 33m2

  5. #45
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał domaz Zobacz post
    Z tego co sprawdzałem, to klasyczny kontener ma jakoś 33m2
    Klasyczna klitka w Walsiawce zwana kawalerką też ma 20m2 i kosztuje 250 tys , co kto woli ja optowałbym za domkiem 35m2 plus poddasze za 60 tys to chyba logiczne .

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Klasyczna klitka w Walsiawce zwana kawalerką też ma 20m2 i kosztuje 250 tys , co kto woli ja optowałbym za domkiem 35m2 plus poddasze za 60 tys to chyba logiczne .
    Nie no jasne ale tak jakoś pierwsze co mi na myśl przyszło to ten kontener co do tego domku - to realne z poddaszem w takiej cenie?

  7. #47
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Bardzo realne ,toć to setki ludzie tego nastawiali a są tacy co z umeblowaniem wyszło im 60 tys .
    https://www.youtube.com/channel/UC2Z...=dd&shelf_id=1

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał domaz Zobacz post
    Nie no jasne ale tak jakoś pierwsze co mi na myśl przyszło to ten kontener co do tego domku - to realne z poddaszem w takiej cenie?
    Nie chce mi się akurat tego teraz wyliczać.
    Znajomy teraz rozpoczął budowę garażu o pow zabudowy 40m2, więc będę miał realne ceny.
    Sam robi, ale będzie miał 3 kondygnacje, bo piwnica mu wyszła ze spadku terenu.

    Do kosztów domku musisz doliczyć obejście, kanalizację, czy oczyszczalnię biologiczną, utwardzenie terenu itp.
    To może przewyższyć koszt samego domku.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #49

    Domyślnie

    Widzę, że nie do końca jestem w temacie i trzeba troszkę lekturę zgłębić @kryzys dzięki za ten kanał na YT!

  10. #50
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Trzeba sobie pomagać

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szaryb
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    LU Miasto czerwonych świateł
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cześć.
    Chciałem tylko zauważyć, że bodaj 23/09/2020 zmieniło się Prawo Budowlane i kary wzrosły - cytuję słowo z ustawy: "pięćdziesięciokrotnie".

    Nie bardzo wyobrażam sobie koszty przekształcenia w bud. mieszkalny całoroczny. Przecież to trzeba wykonać prawie wszystko jak do budowy "normalnego" domu. Teraz to chyba w tym nowym PB jest nawet wymóg ekspertyzy gruntowej. Odnawialne źródło ciepła, projekt, geodeta, konstruktor, architekt, branżowiec instalacji, inwentaryzacja powykonawcza, kominiarze, elektrycy, szamba, przyłącza, certyfikat energetyczny - aa wzrósł wymóg ocieplenia, [być może płatne w tym przypadku - coś 600zł teraz zrobili] WZ, ...
    W 2012r poszło mi na PAPIERY do PnB jakieś 18-20 tys (no fakt że robiłem też podział działki), a na beton komórkowy na ściany wydałem .. 11 tys.

    Obawiam się, że czasy wybudowania sobie czegoś i cichcem pomieszkiwania skończyły się. Zaraz nanoszą wszystko w katastry i coraz bardziej łączą bazy danych urzędów co gdzie się znajduje. Potem tylko urzędnik zrobi sobie zestawienie i pojadą na kontrolę, bo państwo musi uzupełnić kasę na pandemię.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    a
    Cytat Napisał szaryb Zobacz post
    Cześć.


    Obawiam się, że czasy wybudowania sobie czegoś i cichcem pomieszkiwania skończyły się. Zaraz nanoszą wszystko w katastry i coraz bardziej łączą bazy danych urzędów co gdzie się znajduje. Potem tylko urzędnik zrobi sobie zestawienie i pojadą na kontrolę, bo państwo musi uzupełnić kasę na pandemię.
    Masz podejście systemowe..... teoretycznie można założyć mieszkanie "cichcem" w takim domku całe życie .....i troszkę oszukać system stawiając dwa domki... w jednym jestem porą zimową nad morzem a drugi letnią w...np; w górach i już omijam czasowe mieszkanie domku całorocznego :}
    Ostatnio edytowane przez an-bud ; 01-11-2020 o 14:00
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Wkleję tu to co znalazłem .... może wykorzystam w moim domku
    dom w kilka dni.....https://www.youtube.com/watch?v=iB8qeV_Rjls
    dobre szyby.... https://londynek.net/wiadomosci/arti...hHByHeVDwsWrhc
    na ocieplenie..... https://e-tatran.pl/pl/p/Welna-owcza...gm3-PREMIUM/76
    drewno już zakupione ponad 100 letnie z odzysku.... tylko mam mały problem.... muszę dojść do siebie do wiosny po wylewie i zawale.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dhwani

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    super temat

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bandhu

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    09-089
    Posty
    1

    Domyślnie

    super sprawa

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony