dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Dom do 35 m2 - to wyzwanie - ma być wygodnie, ładnie, tanio - możliwe?

    Zadanie budowlane, które zafascynowało wielu. Podzielcie się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami - jak zaplanować i zbudować dom bez pozwolenia na budowę - do 35 m2?
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Witam.
    Przez przypadek w poprzednim moim poście można znaleźć prawie całą wizualizację mojego małego domku (przed drobnymi zmianami) Czy to się liczy?
    Szkielet daje możliwość oszczędności powierzchni użytkowej domku... płyta fundamentowa też jest z 10 razy "lżejsza" pod szkielet od murowanego....dach - wiązary deskowe -całkowity koszt takiego dachu to tylko kila setek złotych....
    Pozdrawiam J.A.
    ps. jak chcesz zawsze znajdziesz sposób, jak nie... zawsze znajdziesz problem
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Mnie samemu po głowie chodzi taki mały domek postawić gdzieś bo obecnie w 2 osoby mieszkamy na 120m2 parteru plus całe poddasze i chętnie bym sobie taki mały postawił potem przekształcił na normalny dom i same plusy w tym widzę bo za ogrzewanie to symboliczne kwoty jednym słowem same plusy a budować można z silki 18cm a potem po czasie zgłosić docieplenie i po sprawie .

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    E tam pachnie mi to reklamą , nie ma większej satysfakcji samodzielnej budowy takiego domu istna frajda .

  5. #5

    Domyślnie

    35 metrów to dobre na budę dla psa

  6. #6
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał flixoflixo Zobacz post
    35 metrów to dobre na budę dla psa
    Tak Polak bogaty więc te 400m2 trzeba mieć a potem w kufajkach siedzą bo na opał nie ma , same bohatyry .
    A i kredyt na 40 lat obowiązkowo to oczywiste .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Tak Polak bogaty więc te 400m2 trzeba mieć a potem w kufajkach siedzą bo na opał nie ma , same bohatyry .
    A i kredyt na 40 lat obowiązkowo to oczywiste .
    To już 40? Kiedyś na 30 wszyscy brali, no ale tak potrzeby rosną

    A tak serio - na tym forum większość buduje raczej "normalne" domy , a połowa budujących do tego metrażu dodaje jedno "zero" więc o czym mowa

    Jest masa projektów, masa filmów na YT, tak naprawdę jest to alternatywa dla kawalerki itp - jakbym miał kupić za 100 tys kawalerkę 28m2 to wolałbym kupić kawałek ziemi i budować 35m2 w szkielecie. Bez dwóch zdań
    I szanuje ludzi którzy z braku kasy lub nie chcąc brać kredytów idą w takie rozwiązania, czasem człowiek nie jest w stanie wyżej skoczyć, więc idzie na kompromis i za to też szacun.
    Druga sprawa to takie domki jako letniskowe, nad jeziorem itp, też fajna sprawa.

    Oczywiście trzeba pamiętać ze 35m2 jest to powierzchnia zewnętrzna tak więc metraż użytkowy jest mniejszy, moim zdaniem i tak to tysiąc razy lepsze niż kawalerka (chyba że ktoś chce/musi mieszkać w centrum miasta)

  8. #8
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Dokładnie , sam mieszkam na 120m2 z żoną i twierdzę że na tych 35-ciu też spokojnie bym mieszkał , na poddaszu dwie sypialnie po przekształceniu można zrobić , szkielet czy murowany jak kto woli ale budując z silki 18cm czy szkielet zyskuje się trochę więcej przestrzenia i na samym dole mamy juz 30m2 a znam ludzi którzy mieszkają w bloku 36m2 dwa pokoje w piątkę ja nawet na ich miejscu minuty bym nie myślał i stawiał a w dodatku kasy by starczyło ze sprzedaży tego mieszkanka na działkę .

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał flixoflixo Zobacz post
    35 metrów to dobre na budę dla psa
    Punkt widzenia zmienia się..... dla bezdomnego by był to pałac
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #10
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Punkt widzenia zmienia się..... dla bezdomnego by był to pałac
    Dokładnie , ale to pewnie pisał synalek tatusia .

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak małe domy są w większości po prostu wynikiem braku kasy na większe a nie świadomego wyboru.
    Argument, ze rodziny gnieżdżą się w małych mieszkaniach i jakoś żyją jest od czapy, bo więźniowie też mają małe cele. Ale to nie jest wybór tylko konieczność. Kluczowe jest słowo "jakoś". Nie ma nic wspólnego z komfortem. Bardziej z przymusem.

  12. #12
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale ja jak bym miał mieszkać w takim segmencie co teraz się buduje po 400 tys i masz 2 metry trawnika na którym nawet grila nie można rozpalić bo po straż miejską dzwonią a w takim 35 to wolę ten 35 na uboczu niż tych nowoczesnych szeregowcach gdzie tylko garaż i nic poza tym i w sumie to prawie blok ,

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A zimą i w niepogodę będziesz z rodziną siedział sobie ściśnięty na jednej małej kanapie wgapiając się w telewizor, bo na jakąkolwiek aktywność więcej miejsca nie będzie. Albo leżał w łóżku na antresoli, uważając, by się nie stuknąć głową o sufit.

    W kawalerce w mieście łatwiej wyjść na miasto, żeby skorzystać z jakiś atrakcji (siłownia, pub, pływalnia, kino). Pod miastem to już wyprawa wymagająca samochodu. W mieście nastolatek sam sobie pojedzie komunikacją do kumpla, jak będzie miał dość ścisku w klatce z rodziną.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-05-2020 o 14:59

  14. #14
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To mam zrozumieć że ten w tym domku 35 nie może wyjść na miasto a ten z bloku 36m2 już może ? nie dajmy się zwariować jak się chce to znajdą się wady i zalety wszystkiego dosłownie wszystkiego , ktoś powie że duży dom to dopiero wariactwo przesiaduje człowiek w jednym pokoju a w drugim śpi a ma ich 5 czy sześć (ja) a ogrzewać i sprzątać itp trzeba wszystkie więc punkt widzenia zależy od patrzącego .

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Elfir zgadzam się że chęć budowy takiego domku i zamieszkania w nim wynika z braku kasy, to chyba oczywiście - no chyba że ktoś jest masochistą

    Ale nie zgadzam się z tym że :
    - nie jest to świadomy wybór. Owszem jest, jest to wybór że ktoś nie chce lub nie może przeznaczyć więcej $$ na budowę domu, czyli rezygnuje z czegoś, owszem z braku kasy lub braku chęci brania kredytu.

    - Że kawalerka 30m2 ma więcej plusów niż taki domek.
    Jeśli ktoś chodzi na basen, siłownie, kurs językowy czy zumbe to zawsze wybierając życie poza miastem musi się liczyć z dojazdami, a ktoś kto chce mieszkać za miastem reguły nie jest bywalcem knajp przy każdej deszczowej pogodzie

    Uznajmy wprost - życie na 30m2 czy to w domku czy w bloku zawsze jest ciasne, i ma sporo minusów. Kwestia gdzie chcemy mieszkać - miasto czy wieś i to jest fundamentalna sprawa. Tak samo nie wyobrażam sobie żeby w takim domku czy kawalerce mieszkać np. z dwójką dzieci, w obu przypadkach mówimy raczej o 1-2 osobach i tyle.

    A Paradoks jest taki że w cenie takiej kawalerki można mieszkać na wsi w podobnym metrażu i tylko dlatego są ludzie którzy się na to decydują

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A zimą i w niepogodę będziesz z rodziną siedział sobie ściśnięty na jednej małej kanapie wgapiając się w telewizor, bo na jakąkolwiek aktywność więcej miejsca nie będzie. Albo leżał w łóżku na antresoli, uważając, by się nie stuknąć głową o sufit.

    W kawalerce w mieście łatwiej wyjść na miasto, żeby skorzystać z jakiś atrakcji (siłownia, pub, pływalnia, kino). Pod miastem to już wyprawa wymagająca samochodu. W mieście nastolatek sam sobie pojedzie komunikacją do kumpla, jak będzie miał dość ścisku w klatce z rodziną.
    masz misję uszczęśliwiania ludzi na siłę ? jak chcesz zawsze znajdziesz sposób jak nie zawsze znajdziesz problem. Obecnie mieszkam w większym domku ale używam mniejszą powierzchnię niż taki mały domek. Ogrzewam jednak cały i cały sprzątam, dlatego z całą świadomością zbuduje sobie właśnie taki na zgłoszenie zmieszczę się w nim spokojnie .... nawet z kotem (z tym w głowie też ) ogrzewanie / chłodzenie włączę przez telefon kilkanaście minut przed dotarciem do domku...wszystko co potrzebuję pod ręką i prawie zero kosztów utrzymania....własny prąd itd.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #17
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Brawo ty . też bardzo poważnie rozważam takie rozwiązanie tym bardziej że mieszkamy już tylko w dwójkę .

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To mam zrozumieć że ten w tym domku 35 nie może wyjść na miasto a ten z bloku 36m2 już może ? .
    Napisałam ŁATWIEJ - bo nie wymaga to wyprawy samochodem. Ma to znaczenie zwłaszcza dla rodzin z dzieckiem. Pod miastem zwykle trzeba je wszędzie wozić, bo komunikacja publiczna jeździ rzadko lub wcale.
    Czytasz wybiórczo, żeby dopasować do swojej tezy.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    masz misję uszczęśliwiania ludzi na siłę ? .
    WTF?
    Co ma wspólnego wypowiedzenie moich poglądów z uszczęśliwianiem?
    Buduję wielkie domy na złość ludziom i zmuszam ich do zamieszkania na 200m2, czy co?

    Nadinterpretacja lvl expert. Witki opadają.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-05-2020 o 11:36

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tak małe domy są w większości po prostu wynikiem braku kasy na większe a nie świadomego wyboru.
    Argument, ze rodziny gnieżdżą się w małych mieszkaniach i jakoś żyją jest od czapy, bo więźniowie też mają małe cele. Ale to nie jest wybór tylko konieczność. Kluczowe jest słowo "jakoś". Nie ma nic wspólnego z komfortem. Bardziej z przymusem.
    To przeczytaj ze zrozumieniem co tu wylałaś z kompa.... i spróbuj zrozumieć iż dla mnie mały dom jest bardziej komfortowy od dużego....choćby mniej do sprzątania....zdaje sobie sprawę że ludzie mogą mieć duży dom zagracony durnostojkami ...bo lubią do późnej nocy wycierać z nich kurz (moja pierwsza zona była taka głupia i teraz mam na to alergię )

    "Co ma wspólnego wypowiedzenie moich poglądów z uszczęśliwianiem?
    Buduję wielkie domy na złość ludziom i zmuszam ich do zamieszkania na 200m2, czy co?

    Nadinterpretacja lvl expert. Witki opadają."

    To nie były poglądy tylko kpiny z małego domku.....
    Mimo to pozdrawiam
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony