dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Droga dojazdowa do posesji

    Dzień dobry, posiadam działkę do której prowadzi droga dojazdowa granicząca z innymi działkami, każdy z sąsiadów zajął bezprawnie kawałek drogi z każdej strony w wyniku czego droga jest bardzo wąska. Pomimo że na mapach ma ona ponad 3 metry szerokości. Jest to własność skarbu państwa. Sąsiedzi nie zgadzają się na poszerzenie drogi, mimo tego, że nie jest to ich działka. Czy w związku z tym, że planuje budowę domu mogę wystąpić do gminy/powiatu o zatrudnienie geodety w celu wyznaczenia granic działki na której jest droga i poszerzenia jej? Czy muszę wykonać to na własny koszt (i czy w ogóle mam do tego prawo jeśli nie jest to moja własność)?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Jeśli to Skarb Państwa to zgłaszasz w starostwie do Zarzadu Dróg, pismo na biuro podawcze bo po telefonie zapomną. Po trzech dniach dzwonisz i dowiadujesz się co w sprawie robią. Mają ochotę coś, kiedyś zrobić lub "ze braku śródków i w obliczu pandemii, bla,bla" powiedzą aby sam/a najęła geodetę w celu wykonania wskazania punktów granicznych i przebiegu granic. Wszyscy musza być zawiadomieni ZPO (żółta karteczka, najważniejsza rzecz w operacie obok protokołu i szkicu) czyli miesiąc w plecy bo czekanie aż zwrotki wrócą. Ewentualnie jeśli wszyscy mieszkają na miejscu to geodeta może ich zawiadomić osobiście (jeden egzemplarz zawiadomienia dla adresata, na drugim adresat kwituje że otrzymał - data, podpis czytelny i .... - geodeta będzie wiedział ) i wówczas na ósmy dzień po powiadomieniu ostatniego można wykonywac czynności wskazania. To teoretycznie jest tańsze niż list ZPO, lecz niekiedy ludzie odmawiają pokwitowań geodecie a listonoszowi nie moga - teoretycznie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony