dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Szambo czy oczyszczalnia.

    Witam. Niebawem stanę się właścicielką domku modułowego 34,80m2. Przystępuję właśnie do przygotowywania gruntu i słupków . Ma to być domek weekendowy dla 4- osobowej rodziny. Nie ma w tamtych okolicach kanalizacji i teraz biję się z myślami co będzie najodpowiedniejsze w mojej sytuacji . Rozważałam 8-10m3 szambo betonowe albo 2500l oczyszczalnie przydomową. Namawiają mnie również na wkopanie 2 połączonych mauzerów każdy po 1000l jako najtańsze rozwiązanie. Czy może ktoś z użytkowników mógłby coś podpowiedzieć? Nie ukrywam, że zależy mi na utrzymaniu budżetu w ryzach.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Oczyszczalnia będzie działała poprawnie jeśli będziesz przyjeżdżać regularnie i używać wody.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Zrób (szczelne) szambo ok. 10m3. W tych warunkach odpowiednia instalacja. I tak musisz udowadniać wywożenie co jakiś czas. Nawet jeśli jeszcze nie w Twojej gminie, to jest to tylko kwestia czasu. W przypadku oczyszczalni wkrótce zaczną wymagać cyklicznego badania jakości odprowadzanego ścieku - w przypadku nieruchomości użytkowanej okazjonalnie to się po prostu nie kalkuluje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony