dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Sterownik podlewania ze zmienną ilością sekcji (grupowanie)

    Cześć ogrodnicy!

    Szukam i nie mogę znaleźć: sterownik podlewania (6-o sekcyjny) z możliwością łączenia sekcji w grupy w zależności od programu.
    Powód:
    gdy podlewam z pompy, wydajność jest wystarczająca (i wskazana) aby podlewać po 2 sekcje na raz
    ale
    gdy podlewam z kranu (np. awaria pompy itp.) muszę włączyć podlewanie każdej sekcji osobno, a i tak ledwo, ledwo...

    Czytałem różne instrukcje i z nich wynika że sterowniki generalnie nie mają możliwości łączenia sekcji w grupy?
    Interesują mnie sterowniki z łącznością Wifi (np. ESP-RZXe + WiFi LNK) a podlewanie ma być wymuszane ręcznie gdy uznam to za stosowne, i w zależności od źródła wody wybieram program z sekcjami pojedynczymi (z kranu) lub grupowo (z pompy). Moje zawory to RainBird 100 HV.

    Ktoś, coś?
    Bądźcie zdrów!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Na OpenSprinkler patrzyłeś?

    Can I run multiple zones simultaneously?
    Yes. OpenSprinkler firmware allows each zone to be set in ‘parallel’ mode, by turning off it’s ‘sequential’ flag. A parallel zone can run at the same time with other zones. The maximum number of simultaneous zones depend heavily on the power capacity of your adapter, and how much current each solenoid valve draws. We’ve tested running 4 to 8 zones simultaneously in lab settings, but the actual number of simultaneous zones has to be determined on a case by case basis.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,
    no wygląda bardzo obiecująco! Nie słyszałem o tym projekcie wcześniej...
    Najbardziej mi pasuje że ma port Ethernet (a nie wifi jak wszystkie inne!)
    Wgryzę się w jego instrukcję dokładnie w weekend...
    Ale wielkie dzięki z góry za namiary!
    Zdr!

    Edit: nieco się przegryzłem przez manuale i wychodzi na to że to jest to czego szukam.
    Pewnie aby nie marnować czasu jeszcze dziś zamówię (ale tanie to to nie jest!), mam nadzieję
    że jakiegoś cła z kosmosu nie doliczą...

    Zdrówka!
    Ostatnio edytowane przez Puhacz ; 15-05-2020 o 12:12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony