dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie Wykonanie wjazdu do garażu

    Witam znawców,

    Panowie przygotowuje się do wykonania 2 pasów wjazdowych do garażu. Początkowo miałem wykonać calisty wjazd na szerokość około 2,5-3,0m, ale nie chciałem całkowicie zrezygnować z zieleni i zmieniłem zdanie. Wykonam 2 pasy o szerokości ok. 60cm i o długości 25m. W środku będzie pas trawy, a od strony muru (sąsiada) jakaś wąska rabatka o wymiarach 0,8m x 25,0m.

    I teraz pytanie czy dobrze robię i myślę.
    Robię wykopy o głębokości 40cm. Na spód planuje dać ok 5cm piasku, na to ok. 10-12cm tłucznia z klincem. Kolejnym krokiem będzie zagęszczenie podbudowy i położenie 4pasow obrzeży na suchym betonie. Po obsadzeniu krawężników chciałbym zasypać je 15cm pospółką, następnie zagęścić i docelowo pod kostkę dać już hazyt.

    Co myślicie o tym??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Będzie ładnie, trwale i estetycznie. Nie widzę potrzeby, aby coś zmieniać - obrzeża będą trzymały Twoją "konstrukcję" w ryzach - Pozdrawiam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dziękuję CityMatik,

    W mojej okolicy często używa się kamienia wapiennego na podbudowę, czy mogę również rozważyć danie takiego kamienia, czy raczej celować w tłuczeń? Pod krawężnikami nie będzie za dużo podbudowy, podejrzewam, że łącznie z piaskiem to ok 15cm... Myślałem tutaj o daniu kruszywa (tłucznia) o uziarnieniu 18-32mm. Mam obawy, że większych ziaren nie uda mi się dobrze zagęścić na tak wąskim pasku - 60cm.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mam problem z dodaniem załącznika, więc wkleje link do zdjęcia.
    Na zdjęciu widoczny jest gotowy jeden pas. Juz się zabrałem za kolejny i możliwe, że w niedzielę będzie wszystko przygotowane do wsypania kruszywa i zagęszczania.

    https://images89.fotosik.pl/365/226079d7cea72611med.jpg
    Ostatnio edytowane przez matius01 ; 16-05-2020 o 05:42

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wiesz dobrze, że podbudowy z wapienia(a to ogólne pojęcie) się nie stosuje, to chyba jest raczej kruszony dolomit, wiem, że to też skała wapienna, ale o innej gęstości i dla aut osobowych w zupełności się sprawdzi.
    To na zdjęciu widać że jest płytkie, ale patrząc do wys kostki to jest ok na Twoje warstwy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Raczej zostanę przy tłuczniu. Niestety nie będę w stanie zweryfikować pochodzenia tego kamienia wapiennego, okresu z którego pochodzi jak też jego jakości

    Wykop może wydawać się płytki, ale do sznurka jest całe 40-42cm nie byłoby wielkiego problemu podkopać go do 50cm, ale to chyba będzie już za dużo jak na wjazd do garażu dla auta osobowego.

    Mam nadzieję, że podołam sam temu zadaniu

    Pochwałę się jeszcze. Płot z płyt betonowych, który jest widoczny na zdjęciu, również robiłem sam. 2 tygodnie już stoi i wygląda bardzo dobrze może z kostką będzie podobnie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj najpierw obrzeże i jak się ustabilizuje to wypełnienie, bo wszystko Ci się "rozjedzie" I od razu nie korzystaj pozwól aby wszystko związało.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony