dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Banned
    Basia626

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    szklarska poręba
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    3

    Domyślnie Ciągle zapchana kanalizacja

    Dzień dobry, jestem ze Szklarskiej Poręby i mam następujący problem. Borykam się z ciągle zapchaną kanalizacją, nie pomagają żadne krety i Melt oraz próbowałam starym sposobem - gorącą wodą zalewać sodę kaustyczną. Mąż próbował udrożnić spiralą z Castoramy, ale tylko się namahał. Miał wrażenie, że chyba w trakcie robienia tą spiralą uszkodził rurę, co mogło tylko pogorszyć sprawę. Mam też wrażenie że przez to wlanie kreta do kanalizacji jakby wyżarło mi spodnie w praniu (porobiło dziurki), jest to możliwe? Jak ktoś zna dobrą firmę w Szklarskiej to byłabym wdzięczna,

    Z góry dziękuję

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Instalacja z czego zrobiona? Ja borykam się z tym problemem w kuchni. Rury są żeliwne DN75-80 z lat 60'. Mocno zarośnięte. Mi pomaga na jakiś czas: zalać kreta w żelu (bezpośrednio do rur, a nie do zlewu) potem wrzątkiem poprawić. Następnie miks sody oczyszczonej i octu (uwaga, bo szybko się pieni). Na koniec sprężyna zamocowana do wiertarki i kręcić na maksa. Nie polecam tego sposobu do rur z tworzywa sztucznego.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Daniela Jankowska

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Nowa Kamienica
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć, miałam podobny problem. Nie spływała mi woda z piętra domu, a z parteru "ciurkiem", tylko że u mnie o tyle był problem, że to stare budownictwo i nie wiadomo w jakim stanie są rury. Jesteś z moich okolic to mogę Ci polecić Panów od wuko a tutaj masz numer telefonu 500505002. Bawiłam się w jakieś krety i inne sody, ale nie pomogło. Puścili jakąś kamerę do inspekcji, wyciągnęli kawał "kupy" i jest dobrze. Już trochę czasu minęło i nie widzę problemów. No i kłopot z głowy
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-05-2020 o 16:14

  4. #4
    Banned
    Basia626

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    szklarska poręba
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    O jejku, nie wiem z czego instalalacja, chyba żeliwo, bo stare. No właśnie te krety, a nawet miksy nie pomagają. Mąż też latał z jakimiś wkrętarkami, jakby pomagało, ale znów się zatykało.
    Dzięki Danielo, chyba zadzwonię w poniedziałek, bo już mam dosyć

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trzeba wymienić instalację po prostu, skoro przekrój ze za mały, bo obrosło tluszczem i kamieniem..

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Prawdopodobnie stare budownictwo, rury żeliwne są szorstkie w środku i łatwo "zarastają". Mieszkałem w stuletniej kamienicy i takie problemy były w standardzie.
    Soda kaustyczna, żmijki, w kilku miejscach na "poziomych" rurach nawiercaliśmy otwory do wkładania żmijki czyli spirali. Piękna zabawa, ściególnie jak wyciągasz 5 metrów takiej spirali na czysta łazienkę.
    Takie sa uroki żeliwa.
    Jesli wasza chałupa, to docelowo wymiana na rury PCV z odpowiednim spadkiem i zero problemów.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja wymieniałam w starych blokach z lat 50-tych. Rura o średnicy 12 cm miała światło przepływu 3-5 cm. Papier toaletowy i solidniejsza dwójka ją zatykały.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony